Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne ha? (Kérdésed túl...

Mi lenne ha? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
ha Sloszár Józes - A Biblia — ami a kulisszák mögött van c. könyvében felvetett "hipotézis" igaz lenne? Tegyük fel, hogy mindaz aminek ma Istent tekintjük, és amit ma a Bibliáról és kereszténységről tudunk, egy félreértelmezés eredménye lenne. Ha megtörténne a "mennyek seregének második eljövetele". Szó szerint, és mindaz amiben eddig hittünk, kiderülne hogy téves, és isten megjelenne számunkra teljes fizikai valójában. Hogyan változtatná meg ez az esemény a világot, és vele együtt az embereket, beleértve a világ nagy vallásainak hívőit, és az ateistákat is? Megszűnnének vajon a vallási háborúk? Lehet hogy a kérdés butaságnak tűnik, és nem kívánok ezzel senki hitét megsérteni, csak érdekelnének a vélemények.
2011. nov. 30. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lennének olyanok akik "egy pillanat alatt" álváltanának és elfogadnák azt amit látnak.


És lennének olyanok is, akik fanatikusan ragaszkodnának a hitükhöz.

Talán még addig is elmennének, hogy beharangoznák, az antikrisztusnak.


Már régen olvastam a könyvet (néhány éve), és nem emlékszem, de ha minden igaz, akkor a jelenésekről már nincs benne leírva semmi, tehát nem tudhatjuk, mi lesz.

2011. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Szerintem lennének olyanok akik "egy pillanat alatt" álváltanának és elfogadnák azt amit látnak. És lennének olyanok is, akik fanatikusan ragaszkodnának a hitükhöz.

Talán még addig is elmennének, hogy beharangoznák, az antikrisztusnak."


Egyetértek. Nem hinném hogy az emberiség nagy része fel lenne erre készülve. Szerintem valahogy úgy viselkednének, mint a középkorban a boszorkányüldözések idején...


"Már régen olvastam a könyvet (néhány éve), és nem emlékszem, de ha minden igaz, akkor a jelenésekről már nincs benne leírva semmi, tehát nem tudhatjuk, mi lesz."


Valóban nincs. Ez igazából egy saját gondolat a könyv kapcsán.

2011. nov. 30. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a könyvet, de ha jól értem, a Jelenések könyvéről már nem ír benne az író. Kedves kérdező! Akkor olvasd el a Bibliában Te magad! Ugyanis le van írva, a kérdésedre a válasz. Milyen lesz, amikor Jézus visszatér? Mi történik az emberekkel? Stb. Minden.
2011. nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos akár mi is szerepel abban a könyvben. Egyet ne felejts el!

Akár hogy is értelmezik a bibliában leírtakat. Amikor a nép amely kapcsolatba került a Teremtővel az ószövetségi leírás alapján. Kapott törvényeket amiket hol betartott hol meg nem. Amikor nem akkor figyelmeztették őket. S amikor nem lett változás akkor jött a büntetés.

Ez így lesz a második eljövetelnél is.

S igen a Jelenések könyve pont erről szól persze tele van szimbolikával így csak az érti meg teljesen aki tanul s kutatja a jelentését s megkapja a válaszokat a Teremtőtől.

2011. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak aki nem olvasta!


[link]

2011. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!