Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Adventisták, elmagyaráz...

Kedves Adventisták, elmagyaráznátok ezt? Mihály az Atya?

Figyelt kérdés

Szóval, adventistákhoz szólna a kérdésem,mert kicsit összezavarodtam a tanaikkal kapcsolatban. Többször olvastam -nevezetesen itt is- arról,hogy ők elfogadják a Szentháromságot. Na de olyat is olvastam,hogy Jézus szerintük Mihály,mint Jehova tanúinál. De ha egyszerre igaz a Szentháromság is,meg a Jézus=Mihály dolog is,akkor az azt jelenti,hogy az Atya Mihály arkangyal lenne? Mert ha elismerjük,hogy Jézus és az Atya egy,és Jézus Mihály,akkor az Atyának is annak kell lennie. Ezt így ilyen konkrétan nem olvastam,de fejben összeraktam az olvasottakat,és ez jött ki belőle,kiigazítanátok,hogy hogy is van ez?

Annyi kikötésem lenne,hogy oldalas szó/névértelmezéseket nem szeretnék,mert pont emiatt keveredtem bele,egy határozott igen,vagy nem válasz kellene,nehogy még több kérdés merüljön fel,előre is köszönöm! :)



2016. júl. 18. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Az adventisták szerint a három isteni személy - az Atya, a Fiú és a Szentlélek - tökéletesen egy jellemében, szándékában és minden munkájában. Az isteni tulajdonságokban és a hatalomban is egyenlőek. Ez az egység.


A Szentírás szerint egyetlen arkangyal létezik, akinek a Mihály nevet is adták.


A Szentírás számtalan névvel illeti az isteni személyeket, ilyen név például a "Seregek ura", amely több mint 200 alkalommal szerepel a Bibliában, és gyakorlatilag ugyanazt jelenti mint az arkangyal.


A Mihály az Úr Jézus Krisztus egyik neve a Szentírás szerint és nem az Atyáé. A két személy ugyanis nem azonos.


Üdv. Péter

2016. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nem vagyok sem adventista,sem Jehova tanúja,de beszélgettem adventistákkal egy fb oldalon,és ott nem kaptam ilyen kerek választ,csak hosszas visszakérdéseket,szóval mégegyszer köszi! :)
2016. júl. 18. 15:23
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

"A Mihály az Úr Jézus Krisztus egyik neve a Szentírás szerint"


Melyik Szentírás szerint? A keresztények Bibliája szerint ugyanis nem. :)

2016. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na igen,ez a másik jó kérdés :)
2016. júl. 19. 00:58
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Különböző igeversek egybevetéséből kitűnik, hogy "Mihály" azonos Jézus Krisztussal. Dániel könyve szerint Mihály az Isten népének fejedelme. (Dán. 10,21.) Ez a fejedelem azonban maga is Isten. (Józs. 5,13-15.) Júdás apostol pedig "arkangyalnak" mondja Mihályt. (Júd. 9.) Pál apostol viszont arról beszél, hogy Jézus visszajövetelekor az igazak feltámadása "arkangyal szózatára" történik. (I.Thess. 4,16.) Jézus pedig azt mondja el, hogy a halottak az Ő szavára, az "ember Fiának" szavára támadnak majd fel. (Ján. 5,28.)


Jézus Krisztus a történelem folyamán mindig akkor lépett fel "Mihály"-ként, amikor Isten és az Ő népe oldalán a gonoszság erőivel szemben küzdelembe indult. A perzsa uralkodóval szemben azért, hogy az Ő népét bocsássa el, és engedélyezze Jeruzsálem és a templom felépítését. (Dán. 10,13.) Mózes sírja felett Sátánnal szemben. (Júd. 9.) A végső időben, amikor Isten népét megszabadítja a bűn világából. (Dán. 12,1.)


Üdv. Péter

2016. júl. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kornikus00 ***** válasza:
Jézus Krisztus nem Mihály arkangyal! A Biblia nem ír ilyet. Jézus Krisztus =Atya!
2020. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kornikus00 ***** válasza:
Üdv Péter. Kíváncsi vagyok te melyik bibliából idéztél.
2020. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Kétféle bibliafordítást használok:

Károli: [link]

Revideált Új Fordítás:

[link]


Üdv. Péter

2020. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kornikus00 ***** válasza:

Na Péter itt a bibi! A 2 biblia filozófiája nem ugyanaz.


Gondolom az Új Világ fordítás tarton pontosabbnak, és felsőbbrendűbnek, a Károlit, csak kiegészítőnek, és tartaléknak!


Na itt a baj Péter.

2020. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kommentelő,

Mielőtt bármit leírnál előtte tájékozódj légyszíves!

Az Új Világ Biblia - Jehova Tanúi kiadása, szándékosan nem neveztem fordításnak, mert nem a valóságban nem az! Én több kommentben is kifejtettem, hogy ez egy Bibliamagyarázat, amivel semmilyen formában nem értek egyet!

Amit én írtam, az a Magyar Bibliatársulat által 2014-ben kiadott bibliafordítás, melyet többek között adventista teológusok is fordítottak.


Üdv. Péter

2020. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!