Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazán szabadabbak lesznek az...

Igazán szabadabbak lesznek az emberek a bibliai irányelvek elvetésével?

Figyelt kérdés

#szabadság #Biblia #elvetèse.
2016. jún. 16. 08:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

#1:

"Nem, mert ha valaki nem küzd a bűn ellen, azt teljesen le is nyeli. Legfeljebb Istentől lesznek szabadok, de szőröstől-bőröstől a Sátán teljes idejű rabszolgáivá válnak."


Ez baromság. Ez alapján szerinted ugyanis két féle emberre osztható a világ népessége: egyik aki betartja az összes bibliai irányelvet, a másik pedig akik egy utolsó térítenivaló sátánszolga. Ugye te is belátod, hogy ismét ostobaságokat hordtál össze?


"Nem ők döntik el, hogy mit tesznek, hanem a főnökük, bár ők szabadságként élik meg,"


Te elvileg betartod a bibliai irányelveket. Jól gondolom? (Egyéb esetben ugye a "vizet prédikál és bort iszik" esete állna fenn.)

Ez alapján viszont te sem önmagad döntöd el, hogy mit teszel, hanem a "főnököd" (értsd: Isten), bár ezt te nem érzed, és szabadságként éled meg.

Szóval akkor miért is vagy te jobb, mint bármelyik másik ember, akit te sátánszolgának titulálsz?


A többi üres fröcsögésedhez és gyűlöletbeszédedhez inkább nem fűzök kommentet.


---


#2: "Nézz körül a világban: az emberek 80-85%-a elveti a bibliai irányelveket. Szabadnak látod őket?"


Ötszáz évvel ezelőtt az emberek kb. 80-85%-a azért többnyire betartotta a bibliai irányelveket. Szerinted szabadabbak voltak, mint a mai emberek azon 80-85%-a, akikről írtál?


---


Kérdezőnek:

#9: Nagyjából egyetértek azzal, amit írtál, kb. így látom én is a dolgot, a világot. Az én életfilozófiám két részből tevődik össze, amelyek végeredményben szoros összefüggésben vannak egymással, tkp. részben egymás szerves részei is. Ezek pedig az "Élni és élni hagyni" elve, másrészt a "Ne tégy olyat másnak, amit mástól nem szeretnél kapni". Nekem ez a "személyes kétparancsolatom", ha lehet így fogalmaznom.


Megjegyzem, nem vagyok vallásos, és nem is hiszek semmiféle isteni erő vagy bármi efféle létezésében. Gyakorlatilag megrögzött tősgyökeres ateistának is elkönyvelhetsz, ha úgy jobban tetszik :)

2016. jún. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Igen.


A bibliai irányelvek - ha most az Ószövetséget veszem alapul - nagyrészt a perzsa és görög korszakban élő zsidó embereknek íródtak, hiszen az ótestamentumi könyvek végleges formája abban az időben készült el. Következésképp semmi köze nincs azoknak az irányelveknek a 21. századi emberhez, azon belül az európai emberhez, hiszen egy teljesen másik kultúra és népcsoport volt a célközönség azoknak a könyveknek a megírásakor. Az Újszövetség külön megérne egy kis elemzést, de azzal most nem foglalkozom. Dióhéjban ez a véleményem.


A keresztény hit egyébként sem a Biblián alapul, hanem a Jézus Krisztusba vetett hiten, amit az apostoli hagyományból ismerünk, aminek a Biblia csak egy része nem pedig külön hivatkozási alap - mármint az Óegyház szemszögéből, mert mint tudjuk a modern vallások törvénykönyvet csináltak a Szentírásból.


Dante

2016. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem értettél meg, kedves tizenegyedik arcátlan barátom. Az emberiséget az alapján lehet két részre osztani, hogy egyik fele küzd a bűn ellen, a másik pedig nem. Előbbiek számára van kegyelem Istennél, utóbbiak számára nincs.


Nem érted a bűn fogalmát sem, mert parancsolatok tételekbe foglalt törvényének áthágásaként értelmezed azt, a Biblia ellenben úgy mutatja be a bűnt, ami fennáll törvény nélkül is, de törvény nélkül semmi sem leplezi le a jelenlétét. A bűn szellemi valóság. Az igazság is szellemi valóság. Ahhoz, hogy valaki megigazulhasson, az igazsággal, mint szellemi valósággal kell találkoznia, és azt befogadnia a szívébe. Az Igazság pedig egy személy, név szerint a Názáreti Jézus Krisztus.


Ahhoz azonban, hogy bűnös legyen valaki, nem kell külön találkoznia a bűnnel, mint szellemi valósággal, mivel azt minden ember alanyi jogon megörökölte az ősszüleitől, éppen ennek következtében fog elkövetni bűnös cselekedeteket, ez borítékolható. De nem kell a Sátánnal találkoznia, hogy az uralma alá kerüljön, elég volt, hogy Ádám találkozott vele Éván keresztül, és engedett neki. Ha pedig adott ember eléri a felelősségre vonhatóság érettségét, akkor felelnie is kell a tetteiért.


Ha te az erről való beszámolót fröcsögésként és gyűlölködésként éled meg, akkor súlyos önértékelési, identitási és fogalmi zavarokban szenvedsz, amiért én semminemű felelősséget nem vállalok. Fordulj szakemberhez, és kezeltesd magadat!

2016. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

11#-Nagy reszt egyetèrtk veled mert őszinten mondod,hogy ateista is lehetsz,ez nem szègyen.Azèrt mondom mert aki nem vallásos az ugy cselekszik mint ahogy Isten az ember termèszetèbe bele plántálta:igazság,bölcsesèg,szeretet,hatalom.

Ha valaki ateista azèrt rendelkezik a fentnevezett tulajdonságokkal,ès mindegyiket használja rèszben vagy egèszben.

Ezzel szemben Isten előtt messze lemaradnak,ès Isten ellensègei, a tèvtanitok akik akarva vagy akaratlanul Isten szava ellen tanuskodnak,fèlre magyarázva azt.


Továbbá vannak akik Istenre ès a szavára figyelne ,azt gyakorolják ès azt teszik ès mondanak mæsoknak,amit ők is elvárnak embertársaiktol.

Amely vallásos szemèly szidja a másik vallásos szemèlyt vagy ateistát az ellensège annak de mèg Istennek is.Mert Jèzus sem szidta az embereke mèg akkor sem ha nem volt hite.

Igy tehát ha kellene hitszerint osztályozni az embereke:

Elől vannak pozitiv helyzetben,akik pontosan magyarázzák Isten szavát ès cselekszik azt,semleges vagy zèró helyzetben aki ateista vagy nem hisz,negativ helyzetben ès Istent gyalázók akik a Szavát fèlremagyarázzák,hamisan tanitanak.

2016. jún. 17. 11:54
 15/17 anonim ***** válasza:

11-esnek:


Pont tegnap (2016.június.16./5776.sziván.11.) a talmudot tanulmányoztam (דף יומי) és azon belül az "áldás" traktátus 19 (a+b) részét tanulmányoztam.

A fő hangsúly a Bét Din-en (rabbinátus bírósága) és a törvénykezésén volt.


El is olvastam mellé egy irányzatomhoz tartozó rabbinak a magyarázatát is és kitért arra ,hogy ha az a baj ,hogy sokan valaminek a megkérdőjelezését a tekintély semmibevételének veszik. Ez volt Baruch Spinozánál (gondolom őt nem kell bemutatnom) is és Mordechai Kaplan-nal is (a rekonstrukcionista irányzat alapítója). Őket mind kitiltották. Csak azért ,mert "semmibe vették a tekintélyt".

Ez annak a nézőpontnak a hiánya ,hogy -ahogy jiddisül írta a rabbi és te is írtad magyarul- "gáje gezunt hájt" ( גאַייע געזוּנט הײַט ),azaz "élni ,s élni hagyni".


Ez nem feltétlenül tartozott ide ,de azért valamennyire mégis (már aki kapiskálja azt amit ezzel mutatni akartam).


Üdv!

2016. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Roxy333 ***** válasza:
Sokan azt hiszik,az a szabadság,ha bűnözhetnek,mert úgy mondják, "van miből választani,nem csak egy dolgot csinálunk automatikusan" . Ha az ember nem gondolkodik el ezen,akkor ez még szép is lenne így,de a baj az,hogy a bűn kollektív,nem egy választható dolog,hanem egy majdnem,hogy "kényszerhelyzet",beleszületsz,nem magad választod. Akkor mi az igazi szabadság? Választottnak hinni egy kényszerhelyzetet,amit az ember automatikusan csinál,vagy megszabadulni ettől a dologtól,amibe beleszülettél? Így nyilván a második a szabadság,amikor Isten segítségével meg tudsz szabadulni egy kollektív dolog következményeitől. :)
2016. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Roxy333 ***** válasza:

" Az emberek akkor lennének igazán szabadok ,hogy ha felhagynának a félre vezető értelmezések gyakorlásával Gondolok olyanokra itt ,mint "szex=bűn"..stb "


Én sem támogatom azt,aki ezt így kimondja,főleg aki emiatt haragszik Istenre,mert igazából ezzel csak úgy lehet félrevezetni egy embert,hogy az nem is olvas utána,hanem elég neki egy pletyka,és máris elítéli az egészet. A Bibliában le van írva,amikor az első emberpárnak azt mondja Isten,hogy "szaporodjatok",amit szex nélkül valljuk be,kicsit körülményes lenne megvalósítani :) Ezzel azt akartam csak mondani,hogy hamis tan a szex=bűn,és félreértelmezés,sajnos nem tudunk vele mit kezdeni,de aki el is olvasta a Bibliát,az legalább tudja,hogy nem így van. :)

2016. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!