Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy Jehova Tanuja ilyen...

Ha egy Jehova Tanuja ilyen jellegű videokat csinál/tölt fel az internetre/állást foglal benne. , az nem tartozik a bűnök/tilalmak közé? Lehet ezt? https://www.youtube.com/watch? V=nE_DAQIznwE

Figyelt kérdés
politika,német,zsidó
2016. máj. 24. 21:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ez nem jelent semmit, oda bárki elmehet, sőt a gyülibe is! Pontosan kéne tudni. De biztos, hogy nem az, évtizedeken keresztül nem lehet így élni. A bibliai igazságban lenni, tényleg Krisztus-követő lenni az nem csak "jelenlétet" jelent, hanem cselekvést. Na most, aki szellemiségben nincs ott, az nem fogja csinálni a tanúskodó munkát és semmit sem, legfeljebb kis ideig. Az pedig látszik mindenkin, ezt észreveszik és segíteni akarnak. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor menet közben úgy is kiderül, hogy ennek mi az oka. Lehet persze tétlen valaki hosszabb ideig is, de az csak papíron Tanú. :-) De az ilyen ember általában olyannyira el fog távolodni az igazságtól, hogy előbb-utóbb kiközösítésre ad okot a viselkedése.
2016. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Jehova tanuja,de keveset jàr oda,mert munka utàn jàr maszekolni,mert festõ.

Kivève a tèli idõszakot,meg ha nincs munka. Amùgy csak ìrom,megszegte sokszor a házassàg elõtti szexuàlis èlet tilalmàt. De hiszen,nègy fal között ùgy sem làtja senki. Ezt lehet titokban csinàlni. Õ meg sajàt magàt ùgysem buktatja le. Ja meg a szakìtàs okànak azt mondta,ha együtt maradnànk(mivel èn katolikus vagyok) el kellene hagynia a vàlasztott hitèt,máskèpp nem menne. Ez hazugsàg nem? Nem is kellene elhagynia.. Èrdekes. Mikor ràmstartolt,ès összejöttünk,akkor mèg nem kellett elhagynia a hitèt? Jò nagy hazug. Ál facebookon amit èn hoztam lètre, àlnèven,ott azt ìrta,gyötörte a magàny,ès azèrt kellettem neki. Meg bàr tetszettem neki,de nem volt szerelmes,mert hosszùtàvon az az igazi.

2016. máj. 31. 17:27
 23/25 A kérdező kommentje:

Most nézem a youtube csatornáját:

Dzsihádfigyelő blog videoi-erre fel van iratkozva,és követi figyelemmel...

ezt szabad jehova tanuinak? ezért nem jár kiközösítés?

és még több ilyen jellegű dolog található ott..

2016. máj. 31. 22:49
 24/25 anonim ***** válasza:

Szóval azt gondolom, a 26 éves tapasztalatom az, hogy ezt nem lehet hosszabb ideig a Tanúknál csinálni megkereszteltként. A szellemiségét és az abból szigorúan következő viselkedését senki sem tudja hosszabb ideig elrejteni mások elöl.


És nem feltétlen kellene elhagynia a Tanúkat (főleg ha nem is az), ha házasságot köt más vallású személlyel, de ha csak élettársi kapcsolatban vannak, akkor igen. Ez viszont szintén nem tartható titokban sokáig. Innen-onnan úgy is kiderül az igazság.

Viszont az tény, hogy a Biblia arra hívja fel a figyelmet, hogy "csak az Úrban házasodj", hiszen az nagy előny, ha a világnézetetek hasonló, vagy azonos. Ez ugye minden emberre igaz, sőt a bölcsebbek törekszenek is arra, hogy hasonló gondolkozású partnert keressenek, ez természetes.

2016. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Igen,olvasgattam erről neten. És írta,hogy lehet együtt egy pár jehova tanu és nem jehova tanu és házasodhatnak is,meg van engedve,de lelkiismeretre van bízva,és nem tanácsos dolog.

Amúgy ennek a jehova tanunak a volt felesége is tanu.10 év házasság után elváltak. És az ex felesége egy nem tanuhoz ment hozzá és mégis boldogan élnek,sőt most születik a 2. közös gyerekük.

De ez akkor is hazugság,hogy emiatt hagy el,mert ezt már akkor is tudta,mikor udvarolt nekem és összejött velem.(ő volt a kezdeményező,nem én)Meg a többi 3 barátnője se volt tanu és mégis együtt volt velük,de mindet otthagyta. Kérdem én,akkor még nem volt akadály,hogy a hitét el kell hagynia,? főleg hogy nem is.

2016. jún. 1. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!