Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy Jehova Tanuja ilyen...

Ha egy Jehova Tanuja ilyen jellegű videokat csinál/tölt fel az internetre/állást foglal benne. , az nem tartozik a bűnök/tilalmak közé? Lehet ezt? https://www.youtube.com/watch? V=nE_DAQIznwE

Figyelt kérdés
politika,német,zsidó
2016. máj. 24. 21:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként, ha megnézed a hivatalos oldalunkat, vannak utalások a háborúk alatt történtekre, de az messze nem ilyen kegyetlen.
2016. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Majd megnezem,köszi.. :)


Akkor ezek szerint ez nem tilos?

He megtudnàk a Kiralysag teremben a venek,akkor ennek nem lenne kovetkezmenye?

2016. máj. 24. 23:58
 13/25 anonim ***** válasza:
Úgy látszik náluk EZ nem tilos. Én biztos megszakítanám vele a kapcsolatot.
2016. máj. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Azt kellene meg tudni, mi az amiért ilyeneket tesz, ha valóban tesz ilyet.
2016. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Attol h ilyet csinal,mèg lehet tilos

Megszegni mindent meglehet,foleg ha nem bukik le.

En ezt a pasit ismerem,màr egy csomo mindent megszegett,csak nagyon jol csinalja

Szerintem azert foglalkozik ilyen videokkal dolgokkal,mert erdeklik ezek a dolgok.sok mindent tud errol a temarol

Annyit tudok,eroszakos tartalmu videokat nem szabad nezniuk..

2016. máj. 25. 15:52
 16/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező! Honnan tudod, hogy ez megkeresztelt Tanú? Vagy ha az, mióta? Vagy hogy aktív-e? Vagy már kiközösített, elkülönült? Nem hinném, hogy aktív, mert semmi olyan jellegű témája nincs, ami arra utalna, sőt azzal ellentétes.


Természetesen gondolom azzal tisztában vagy, hogy ezek a kérdések fontosak lennének, mert csak egy ilyen felületes infó alapján nem sokat lehet tudni.

2016. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Molnár Sándorné ***** válasza:

T.Kérdező!

Valóban, az ilyen személy lehet hogy volt tanu, de ma már biztosan nem az. Mert ha kiderül hogy ilyesmivel foglalkozik, akkor az bizony kiközösitéssel jár, feltéve ha nem bánja meg a bünét. Egy Jehova tanuja nem vesz részt a politikában semmilyen formában. Ahogy már irták neked, katonának sem mentek, inkább vállalták a börtönbüntetést, vagy a háboruban a halálbüntetést.

Persze az is lehet, hogy az illető még tanu, mert titkolja az ilyen beállitottságát. De hidd el nekem, ki fog derülni. Mert Isten előtt nincs titok. Előbb utóbb felszinre kerül amit csinál. És ha az illető még valóban tanu, akkor 'Isten előtt már régen nem az'. A gyülekezetek feje Krisztus, és Ő vigyáz arra, hogy a gyülekezetek 'tiszták' maradjanak. Nem hozhatunk szégyent a mindenható Isten nevére.

Persze ha személyesen ismered az illetőt, kérlek ird már meg! Üdvözlettel: Judit!

2016. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ez a jehova tanuja,akirõl ìrtam,A VOLT PASIM .20 èves kora òta tanu ès most 43 èves. Azt nem tudom h megkeresztelt tanu-e. Ugy tudom mèg mindig tanu.17 videojàt làttam az internetes oldalàn.ès van egy teli szekrèny vilàghàborùs cucca,amit gyûjt. Nekem meg is mutatta ezeket.ùgy tudom,interneten keresztül szerzi be. Hitler a kedvence. Amùgy màr szegett meg màs tilalmat is. Règebben màr volt kiközösìtve,mert sokat ivott meg csalta a felesègèt. El is vàltak. De Fèl èv utàn visszavettèk. Amùgy nagyon jòl csinàlja,mert nem bukik le. Ha 10 èv alatt nem bukott le,màr nem is fog.
2016. máj. 26. 16:54
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha nem megkeresztelt, akkor NEM Tanú. A "talán" kicsit bizonytalan a kiírt kérdésedben sugalltakhoz képest.
2016. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Milyen "talàn"?

Akkor viszont meg van keresztelve,mert tanu. Mèg a kongresszusukon is volt.

2016. máj. 30. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!