Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit teremtett az Isten egyálta...

Mit teremtett az Isten egyáltalán?

Figyelt kérdés

... ha magától keletkezett a világegyetem, magától az élet, magától a genetikai kód és annak fordító apparátusa, magától keletkezett az őssejt, és magától fejlődött ki evolúciós törzsfejlődés útján az összes életforma? Az evolúció mellett kiálló keresztényektől kérdezem!


Máté 19:4 Ő pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-e, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonnyá teremté őket,

  Luk 11:40 Bolondok, aki azt teremtette, ami kívül van, nem ugyanaz teremtette-e azt is, ami belül van?

Apcs 4:24 Ezek pedig mikor hallották, egy szívvel-lélekkel felemelék szavukat az Istenhez, és mondának: Urunk, te vagy az Isten, ki teremtetted a mennyet és a földet, a tengert és minden azokban levő dolgot.

Apcs 14:15 És [ezt] mondván: Férfiak, miért művelitek ezeket? Mi is hozzátok hasonló természetű emberek vagyunk, és azt az örvendetes üzenetet hirdetjük nektek, hogy e hiábavalóktól az élő Istenhez térjetek, ki teremtette a mennyet, a földet, a tengert és minden azokban valókat:

Apcs 17:24 Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.

Apcs 17:26 És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejüket és lakásuknak határait;

Róm 1:20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

Róm 1:25 Mint akik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, aki mind örökké áldott. Ámen.

Róm 8:19 Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

   Róm 8:20 Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, aki az alá vetette.

   Róm 8:21 Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.

   Róm 8:22 Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.

  Zsid 1:2 Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette,

2Pét 3:4 És ezt mondják: Hol van az ő eljövetelének ígérete? Mert amióta az atyák elhunytak, minden azonképpen marad a teremtés kezdetétől fogva.

Jel 3:14 A laodiceabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:

Jel 14:7 Ezt mondván nagy szóval: Féljétek az Istent, és neki adjatok dicsőséget: mert eljött az ő ítéletének órája; és imádjátok azt, aki teremtette a mennyet és a földet, és a tengert és a vizek forrásait.



2016. ápr. 11. 17:23
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
13%

Kedves #5, az én IQ-m 134, és hívő vagyok, sőt a családomban mindenkinek 130 fölött van az IQ-ja. =D

Egyébként a Biblia nem mondja, hogy nem volt evolúció. Azt nem fogom, soha elhinni, hogy a z ember a majom rokona, de vannak olyan dolgok, amik elfogadhatóak, amiknek a Biblia nem mond ellent.

Pl. Sok teológus szerinr van egy úgynevezett kettős teremtés elmélet: abból áll, hogy a Bibliában leírt teremtés előtt is volt élet a Földön. Az első versszak az az, hogy az Úr a kezdetben teremté a Földet, a második az az, hogy a Föld kietlen és puszta volt. Nagyon sok teológus szerint e között a két versszak között játszódott le Lucifer lázadása és az angyalok bukása, tehát a két mondat között több millió/milliárd év is eltelhetett. Pont ezért a Föld lehet 10 milliárd vagy annál több éves is.

A kettős teremtés elmélete azért is lehetséges, mert, ugye arra ninxs semmilyen bizonyíték, hogy az ember és a dinók valaha is találkoztak volna. Sokak szerint a dínók az első teremtés során lettek, és egy nagy katasztrófa elpuszt. Aírotta őket, pl egy nagy meteor.

Az állatok fejlődésére két bizonyíték van a Bibliában, itt nem arra kell godolni, hogy a hal kimászott a vízből, és belőle fejlődtek ki a fajok. Inkább az, hogy az Úr megteremtette az állatokat, ez eddig rendben van. De, Noé bárkájánál elkezdhetünk gyanakodni, hogy még nem létezett olyan sok állatfaj mint ma. Mivel Noé bárkája akármekkora is volt, de nem férhetett föl az összes eddig élő állatból 2-2. A logikus az, hogy a hajón alfajok voltak, és azokból fejlődtek tovább az állatok. A másik dolog pedig az, hogy csak miután elmúlt az özönvíz, azután kezdtek el húst enni az élőlények. Muszály volt átalakulniuk a szervezeteikbek, mivel a hús és növényevő állatok egyértelműen különböznek egymástól.


Mint látjátok vannak olyan dolgok amiben a Biblia nem mond ellent a tudománynak, én és a családom meg vagyunk győződve, hogy az evolúció elméletében rengeteg igazság van. Sajnos a keresztények nagyon sok mindent elhisznek anélkül, hogy gondolkodnának rajta. Pl ha valaki azt mondja, hogy az evolúció minden betűje hamis, akkor rögtön elkezdik hangoztatni. De szerintem sok dolog között párhuzamot lehet vonni a hitben és a tudományban.


(Ui:. NEM MINDEN keresztény olyan, mint amit leírtam, úgyhogy ne vedd magadra, ha keresztény vagy.

Bocsi a helyesírásért, de telóról írtam.)

2016. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 Mojjo ***** válasza:
100%
Igen, érdekes módon, ahogy az utolsó válaszoló hozzászólásából is kiderül, az intelligencia egyáltalán nem feltétlen korreál a realitásérzékkel, racionalitással, diszjunktív gondolkodással, vagy metakognícióval. Sőt, úgy tűnik erősen független tőle. Épp ezért a pszichológusok igyekeznek egy új mérőszám, az ún. RQ azaz racionalitási kvóciens kifejlesztésével. Akit bővebben érdekel, Keith Stanovich nevére érdemes rákeresni.
2016. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
0%
Tudod kedves utolsó, a hit és a realitás nem zárja ki egymást. Az Úrral való kapcsolat az ami kinyitotta a szememet, akkor kezdtem el fölfogni az életet, amikor találkoztam vele. Azóta vagyok észszerű, szorgalmas és empatikus. Az Urat nem egy tündérkeresztapaként fogom fel mint sokan, hogy akármit csinálok, azután csak kérnem kell és aranyeső hullik. Én próbálom a hitéletemet a cselekedeteim alapján csinálni, de közben hálát adok az Úrnak, minden egyes percért amivel megajándékoz. Sokáig hittem, hogy csak képzeletbeli de egyszer megtalasztaltam Őt és azóta hiszem, hogy él.
2016. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
Ezt a realitás talaján az agy rendellenes működésének hívjuk. Mesterségesen előidézhető hallucináció, semmi más. [link]
2016. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
18%

13-as vagyok

Az utolsó szerint halucinálok. :)

Tehát akkor is halucináltam, amikor egy embernek a szemem láttára nőtt plusz 5 centit a jobb lába, ami rövidebb volt mint a bal. Vagy amikor a nővérem méhéből eltűnt, az egyik napról a másikra egy 8 centi átmérőjű ciszta, pont a műtét előtt. Vagy amikor a nagypám hasdaganata tűnt el műtét nélkül.

Gondolom nem fogjátok ezeket elhinni, de az a ti bajotok. A magam részéről egy dolgot a halálom pillanatáig hirdetni fogok: hogy él az Úr, és semmut se tudtok ellene tenni.

;D

2016. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 Mojjo ***** válasza:
100%

@15: miért akarna bárki bármit tenni ellene? A hit, ha békés és megnyugtató, kifejezetten pozitív dolog. Sőt, én néha kifejezetten szépnek tartom. Szóval hajrá, hirdesd, illetve higgy benne, nincs ezzel a világon semmi baj. Én csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy a hit és az intelligencia nem kell, hogy korreáljon, egy hívő is lehet kifejezetten intelligens - ami azt illeti, ez dícséret :)

Természetesen egy intelligens hívő és egy intelligens ateista gondolkozása, világnézete több ponton eltér. Az RQ nagyban az egyik pont.


Az, meg, hogy a szemed láttára nőtt valakinek a lába, nagyjából semmi, egyszer a szomszédom a szemem láttára elteleportált a Szaturnuszra, ott csinált pár polaroid képet (azóta sajnos elkeverte őket), majd visszateleportált. Pedig még csak nem is hívő. Szóval ez a valami :)


Ami a daganagokat illeti, ez egy érdekes téma. Most NEM irónia következik: lehet olvasni történeteket, hogy valaki grapefruitmagot szedett, eltűntek a daganatai. Céklát/paradicsomot/vulkanikus kőzetet (nem vicc!) evett, eltűntek a daganatai. Szódabikarbóna, eltűntek a daganatai. Biorezonancia, aurafoltozás, akármi, eltűntek a daganatai. Pozitív gondolkozás (szontén nem vicc), meg lelki traumák feloldása, eltűntek a daganatai. És ez csak a jéghegy csúcsa. Ezrével, de lehet tízezrével lehet ilyesmit találni/olvasni. Egyetlen közös van bennük: egyik eset sem dokumentált megfelelően orvosilag. Mindenesetre a rákot a világon minden gyógyítja, ha összeszedjük ezeket a történeteket. Miért pont a hit ne tenné? Csak berakjuk a millió meg egy csodás történet mellé. Sajnos racionálisan értéktelen. De ettől a hit nem lesz negatív dolog, vagy ellentétes az intelligenciával, de természetesen a racionalitással ellentétes. Ha gép előtt leszek, kifejtem bővebben.

2016. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 Tom Benko ***** válasza:
100%

@11: Nem csak hogy a majom és az ember rokonok, de az ember is egy majomfaj. Elég csak jól megnézned a szerkezetét, viselkedését.

Számomra egyébként pont az az elképesztő, hogy egyesek a vallásuk miatt képtelenek átérezni a transzcendens entitásuk fenségességét és bölcsességét, ahogy a legegyszerűbb aktusból, az ősrobbanásból a körülmények folyamatos befolyásolásával létrehozta az emberiséget. Ehelyett valami monomániás kreténben szeretnének hinni, aki egyesével, oktalanul alakítja ki a mai világot.

2016. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 Mojjo ***** válasza:
100%

@Tom Benko:

"az ősrobbanásból a körülmények folyamatos befolyásolásával létrehozta az emberiséget"


Hogyan befolyásolja folyamatosan a körülményeket? Tegyük fel, hogy egy felsőbbrendű entitás hozta létre a világegyetemet az ősrobbanással. Ez esetben, legalábbis nagyon úgy tűnik, az ősrobbanással megteremtette a világ fizikai kereteit, a törvényeit, amiből pedig önműködően következik minden, ami azóta történt. "A gép forog, az alkotó pihen", ugye. Miből szűröd le, hogy mégsem ez a helyzet, hanem folyamatosan bele-belepiszkál az alkotó a gépbe?

2016. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

"én IQ-m 134, és hívő vagyok, sőt a családomban mindenkinek 130 fölött van az IQ-ja."

Akkor sajnos ezekben a kérdésekben nem használod. De lássuk részletesen:


"a Biblia nem mondja, hogy nem volt evolúció."

De következik belőle. Az akkori embereknek pedig teljesen egyértelmű volt, hogy nincsen semmiféle fejlődés, mivel néhány emberöltő (míg ezt megírták), nagyon kevés ehhez, így nem vették észre.


"Azt nem fogom, soha elhinni, hogy a z ember a majom rokona"

Na: ITT az első IQ probléma. Mi az oka, miért nem hiszed el? A bizonyítékok ellenére? Leírnád ezt?


"de vannak olyan dolgok, amik elfogadhatóak, amiknek a Biblia nem mond ellent."

Tehát a Bibliának mindig igaza van. Na, itt a második IQ probléma.


"Sok teológus szerinr van egy úgynevezett kettős teremtés elmélet: abból áll, hogy a Bibliában leírt teremtés előtt is volt élet a Földön."

No igen - csak ez NINCSEN benne a Bibliában. Azon kívül most TEREMTÉSRŐL beszélünk! A teremtés arról szól, hogy ő az első! Ha nem így lenne, ezt egyértelműen oda kellett volna írni!

Harmadik IQ probléma.


"A kettős teremtés elmélete azért is lehetséges, mert, ugye arra ninxs semmilyen bizonyíték, hogy az ember és a dinók valaha is találkoztak volna. Sokak szerint a dínók az első teremtés során lettek"

Hogyne, lehet. Csakhogy EZ SINCS benne a Bibliában! Ott egy menetben teremtették az összes állatot.


"De, Noé bárkájánál elkezdhetünk gyanakodni, hogy még nem létezett olyan sok állatfaj mint ma. Mivel Noé bárkája akármekkora is volt, de nem férhetett föl az összes eddig élő állatból 2-2. A logikus az, hogy a hajón alfajok voltak, és azokból fejlődtek tovább az állatok."

Persze, hogy logikus.

Mikor is élt Noé? 4000 éve?

Akkor ez az idő NAGYON KEVÉS akár még egy zebrafül kialakulásához is!


"A másik dolog pedig az, hogy csak miután elmúlt az özönvíz, azután kezdtek el húst enni az élőlények. Muszály volt átalakulniuk a szervezeteikbek, mivel a hús és növényevő állatok egyértelműen különböznek egymástól."

Ugyanez a helyzet: képtelenség ilyen rövid idő alatt. De még 100000 év is kevés lenne.

Negyedik IQ probléma.


Ugyanígy probléma az, hogy írod: "muszáj volt".

Nem. Nem igaz. Fejreállítod a dolgokat. Semmi nem volt muszáj, hanem vannak bizonyos törvények. Pl. az állatvilág fejlődése milliárd évekig tartott.

És már az egysejtűek között is voltak ragadozók (és vannak ma is).


Szóval nagy problémák vannak nálad a gondolkodásmóddal:

1: TÉNYEK TISZTELETE! Ez a legfontosabb.

2: NEM kell mindent elhinni egyetlen szent műnek sem. Ez is nagyon fontos. Sok a képletes írás benne, és sok az olyan dolog, amit csak úgy hittek, hogy van.

3: Tudományos eredmények ismerete. Ha az emberi agy kicsike (pár %) fejlődéséhez 10000 év is kevés (ahogy egy kutatás mutatja), akkor nem fog 4000 év alatt az egész állatvilág gyökeresen és teljesen megváltozni. Meg ugye lehet látni ma is, hogy a magasabb rendű állatok 2000 év alatt alig változtak.

Ezeket kellene először rendbe rakni nálad.

2016. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

az állatvilág fejlődése milliárd évekig tartott.


- közben persze szaporodtak. Isten a Bibliában meg a teremtésük UTÁN adta ki a parancsot, hogy szaporodjanak. Közben meg milliárd évekig szaporodtak. Mondd, te teljesen hülyének nézed az Istent?

2016. ápr. 23. 10:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!