Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a magyarok Istene, akire...

Kik a magyarok Istene, akire a Nemzeti dalban esküdözik a nép?

Figyelt kérdés
Jehova?

2016. márc. 13. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

"Kik"

Többen vannak?

2016. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Véletlen ìrtam, de akár ígyis lehet érteni, még ha hibásnak tűnik is.
2016. márc. 13. 18:12
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem JHVH. Csak nem tudom, miért írja kisbetűvel. De az is lehet, hogy a turulmadár az.
2016. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

Nem hiszem, hogy Jehova lenne.

A Jehova az csak egy név és nem Isten.

Istent nem lehet bezárni egy névbe mert nincs is szükség arra, hogy a Teremtő Istent meg kelljen különböztetni a hamis bálványozott istenektől mint pl amilyen a Jehova név által ismert istenség.

Isten amint mondta magáról is a "VAGYOK" maga a lét sőt a létnek az Ura.

Istent a mi korlátozott elménkkel nem lehet megfogalmazni.

A magyarok Istene ugyan az az Isten mint bármely más nemzeté, a VAGYOK.

2016. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Jehova :DDDD


Luciferem, én nem tudom eldönteni, hogy te ilyenkor trollkodsz, vagy vallás ha belép a vallás kategóriába akkor feleződik az IQ-d :D

2016. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Kérdésre:

Nyilván egy költői képről van szó.

A "magyarok istene" nem azt jelenti, hogy egy olyan isten, aki csak a magyaroké, hanem az az isten, akiben a magyarok hisznek. ( Merthogy rengeteg nép rengeteg istenben hitt/ hisz.)

2016. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Jehova semmiképp, hiszen ő a zsidó vallás istene, a magyar nép pedig sosem volt zsidó vallású.

Ha ez kielégítő válasz számodra, akkor Petőfi protestáns volt, tehát a keresztény vallás istenében hitt (a különféle keresztény irányzatok ugyanazt az istent imádják, csak néhány kérdésben eltérően vélekednek). Egyébként érdekességként érdemes megjegyezni, hogy mielőtt Szent István tűzzel-vassal bevezette a kereszténységet, az ősmagyarok egy másik, régebbi vallást követtek, melynek istenét Öregistennek, annak fiát Fiúistennek nevezték, tisztelték Szűz Máriát, stb, tehát hasonlított a mostani kereszténységhez.

2016. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
17%

Nem.


Jehova nem nacionalista.

a Teremtő az emberek Istene, a nemzetiség kérdése, nem Isteni tanítás.

(Márk 13:10) 10 Ezenkívül a jó hírt előbb minden nemzetben prédikálni kell.

(Cselekedetek 10:35) 35 hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik.


A nemzetek kialakulása a Bábel tornyánál való nyelvek összezavarása által történt, Isten eredetileg, nem tervezte, ezt.

2016. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

Lucifer, nem sértésből, de mivel szoktál járni a fórumra, feltételezem, hogy belebotlottál már olyan topikokba, ahol elmondtuk, hogy olyan név, hogy "jehova" nem létezik, mert egy téves olvasata a Tetragrammatonnak. Vallásos zsidó soha az életben nem ejtett jehovát. Nem értem akkor tehát miért írsz ilyeneket.


A kérdésre válaszolva, abból kifolyólag, hogy Magyarország alapvetően keresztény nemzet, és hogy Petőfi Sándor ismerte a Bibliát, és a képanyagát néhol fel is használta a műveiben (pl: "Feltámadott a tenger vö. Dn 7,2) teljesen nyilvánvaló, hogy a keresztény Istenről beszél.

2016. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 szp72 ***** válasza:
39%

A magyarok Istene hagyományosan a keresztények Istene. A keresztények Istene pedig a zsidók Istene, akit Jahvénak vagy téves kiejtéssel Jehovának is mondanak.

Én vállalom a zsidók Istenét, más Isten nincsen, még a magyaroknak sem.

2016. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!