Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít ha kereszténykén...

Bűnnek számít ha keresztényként megünneplem a nemzeti ünnepet?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Jehova Tanúi szerint szinte minden ünnep megünneplése bűn de a többi felekezet, hogy áll ezzel a kérdéssel.

Ezt találtam a Bibliába;


(1Pét 2:13)

"Engedelmeskedjetek azért minden emberi rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak;"


A Nemzeti ünnep megünneplése kötelező minden állampolgár számára mert egy kormányi rendelés.

Ne essen félreértés azért használom a "kötelező" szót mert ha pl valaki dolgozik munkahelyen ünnepnapkor akkor megbüntetik a munkáltatót is meg az alkalmazottat is, tehát én erre értem a "kötelezőt".

Hogy az ember a saját magán szférájában ünnepel vagy sem az már az ő döntése.

De a Biblia azt kéri, hogy tegyünk eleget az emberi rendeléseknek is vagy jelen esetünkben a kormány főnek.

Szóval csak arra lennék kíváncsi, hogy ha én keresztényként ünneplek vagyis részt veszek a felvonulásba akkor Isten szemében ez bűn lenne?

Itt nem bálvány imádatról van szó még mielőtt valaki ebbe belekötne a zászlók meg a címerek miatt, hanem egyszerűen én úgy látom jónak, hogy eleget tegyek egy kormányi rendeletnek és ünneplek.

Ez bűn?



2016. márc. 13. 14:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

@Kérdező


Nem bűn, Jézus maga is felment egy nemzeti ünnepre, templomszentelési ünnepre, (Jn 10,22-23) amit nem Isten alapított, hanem a zsidó nép körében keletkezett, aminek a szír-görög uralom feletti küzdelem a háttere. Krisztusban tehát szabadsága van a keresztényeknek a hazájuk nemzeti ünnepeit megülni.


Ami Jehova tanúit illeti: ne foglalkozz velük. Többségében a jw.org-ról másolgatnak, ami nyilvánvalóan azért van így, mert saját gondolataik nincsenek, ezért kényszerülnek mindig az előre legyártott válaszokra hivatkozni.

2016. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
30%

Tévedsz, a Bibliából idéztem Jézus szavait.


Ha Jézus királysága része lenne a világnak, akkor belefolyt volna Ő is a Zsidók Róma ellenes csatározásába,

s engedte volna, hogy amikor királlyá akarták tenni hogy ez az emberi törekvés megvalósuljon.

De Ő csendben elvonult ettől a lehetőségtől.

Így tiszteletben tartotta az emberi uralkodókat, de nem is avatkozott bele abba,

mint kijelentette, a királysága, nem rész a világnak, s a követői sem, mert akkor harcolnának, vagy politikai csatározásokat folytatnának Jézusért.

Azt ne felejtsd el amit Pál mondott:


(Róma 13:1) 13 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában.


Vagy is Isten megengedi a létezésüket, addig tiszteletben kell tartani, de nem avatkoznak bele Jézus tanítványai, követői abba.

Jézus sem avatkozott bele, az emberi uralmak akadályozásába, de nem is mutatott tiszteletlenséget irántuk,

2016. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

29%-os Tanú:


1. Azt állítottam, hogy "többségében" a jw.org-ról másolgattok, ami így is van. Az, hogy időnként nem használjátok az oldalatokat, még nem csökkenti azt a tényt, hogy annyi jw.org-os anyagot másoltatok már be ide erre a honlapra, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni.


2. Túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítasz annak, hogy a Bibliából idézel. A hiszékeny, naiv embereknek ezzel az érvvel talán el tudod adni az Őrtorony tanításokat, ám aki gondolkodik annak valami ilyesmi is eszébe jut: Sátán is idézett a Bibliából, amikor megkísértette Jézust, mégsem volt igaza.


3. Nem tudom miféle fals logika alapján jutottál el arra a meglátásra, hogy a kérdésben szereplő nemzeti ünnep megünneplését, és Jézus királlyá tételét összemosd. Ez ugyanis két külön dolog. Krisztus valóban nem engedte, hogy királlyá tegyék, viszont egy szót sem szólt arról, hogy a nemzeti ünnepeket ne lehetne megülni. Az, hogy te Jézus szavaiból ezt vezeted le, az nem jelenti azt, hogy Ő maga tiltotta volna azt. Sőt, éppen ellenkezőleg, Jézus felment a templomszentelési ünnepre, amely bizony egy nemzeti ünnepe a zsidóságnak. [részletekért lásd a Makkabeusok könyveit]. Aki tehát részt vesz egy nemzeti ünnepen, azzal szintén csak az Urat követi.

2016. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A Makkabeusok könyve apokrif írás, ennél fogva, elfogadhatatlan, egyébként pedig a Templom szentelés, az Isten imádatához tartozott és nem nemzeti ünnep.


Azt is vegyük alapul, hogy sajnos az emberek emberi uralkodókat akartak, amivel magát Istent is elvetették, lásd amikor Sámuelnek királyt kellett felkenni attól fogva, hogy a nép emberi uralkodókat akart, mint más nemzetek.

(1Sámuel 8:7–9) 7 Jehova erre így szólt Sámuelhez: „Hallgass a nép szavára mindenben, amit mondanak neked, mert nem téged vetettek el, hanem engem vetettek el, hogy ne legyek király felettük. 8 Egészen úgy cselekednek, ahogy mind a mai napig cselekedtek attól a naptól fogva, hogy kihoztam őket Egyiptomból: folyton elhagytak engem, és más isteneknek szolgáltak. Így cselekednek veled is. 9 Hallgass most szavukra. Csakhogy szigorúan figyelmeztesd őket, és mondd el nekik, mihez lesz joga a királynak, aki uralkodni fog felettük.”


Mivel egyetlen nemzetet sem emel Isten a másik fölé, ezért ezek az Ünnepek, emberi hagyományokra épülnek, és nem Isten imádatát, és szándékát támogatják.


De természetesen, úgy gondolod, ahogy magad jónak látod.

2016. márc. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Márpedig mi a világ részei vagyunk, és ezt Jézus mondta, és így van jól!


Jn 17,15

Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.


Sem március 15 sem augusztus 20 nem gonoszság.

2016. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Előttem már leírták a lényeget. A nemzeti ünnep az őseink emléke előtti tisztelgésünk, és a Szentírásban több helyen is benne van az elődök tiszteletének fontossága. Egyfelől már az is tágabb értelemben, hogy Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú életű legyél a földön!" Másfelől rengetegszer látható a zsidó nép ragaszkodása és tisztelete az ősatyáik iránt. És Jézus is ünnepelt, mert megtartotta a hagyományos zsidó ünnepeket és közösen vett részt ezeken a néppel.


"úgy látom jónak, hogy eleget tegyek egy kormányi rendeletnek és ünneplek"

Igazából ez sem bűn, csak az tűnik ki belőle, hogy neked igazából nem fontos a nemzeti ünnep tartalma, de mivel az állam kéri, ezért ünnepelsz. Megrendelésre. Ha a "Nagy Októberi Szocialista Forradalmat" kéne ünnepelni vagy "Vezérünk" születésnapját, akkor ugyanígy tennél, nem lenne különbség...


"A Makkabeusok könyve apokrif írás, ennél fogva, elfogadhatatlan, egyébként pedig a Templom szentelés, az Isten imádatához tartozott és nem nemzeti ünnep."

Az a ti bajotok, hogy kidobáltok a Szentírásból minden olyat, ami nektek nem tetszik...

2016. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ez lelkiismereti kérdés. Nincs jó vagy rossz válasz. Ha valaki úgy érzi helyénvalónak, ünnepeljen, de...


Gondolkodjunk el, vajon Jézus részt vett-e volna olyan ünnepen, ahol pl. a zsidó nemzet ünnepli a függetlenségének az évfordulóját? Azt hiszem a válasz egyértelmű. Neki nem csak a zsidó nemzet "függetlensége" volt a fontos, hanem mindegyiké, mégpedig a bűntől való függetlensége!


Jézus azt mondta: "Az én országom nem e világból való." (Jn 18:36) Minden alkalommal mereven elzárkózott attól, hogy hatalmi, vagy erőszakos cselekményekkel legyen megoldva valamilyen konfliktus, nézeteltérés akár személyek, akár nemzetek között. Ebből a szemszögből nézve egy kereszténynek ugyanúgy el kell zárkóznia ettől. Nos a szabadságharc, bármily szépnek tűnő eszméket is képviselt, és bármennyire is felmagasztalják manapság, egyáltalán nem mondható a szó igazi értelmében keresztényinek. Úgy, ahogy egyetlen háború sem mondható annak. Nézzük meg, hogy mi lett aztán ezekből az u.n. szabadságharcokból később, amelyekben minden nép természetesen a saját szabadságáért harcolt: VILÁGHÁBORÚK.


Jézus ezt tanította: "Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért. Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is. És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is."


Pál pedig a következőket mondta: "Senkinek gonoszért gonoszszal ne fizessetek. A tisztességre gondotok legyen minden ember előtt. Ha lehetséges, a mennyire rajtatok áll, minden emberrel békességesen éljetek. Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére. Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg."

2016. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hmm....


Nos, én zsidó vagyok.

Az a meglátásom ,hogy nem bűn ,de én egyáltalán nem ünneplem.

Nem vallási tiltás miatt ,hanem elvből (anti-nacionalizmus).

Bár így nézve -a tóra alapján- minden nacionalista ünnep (legyen bármelyik nemzet ünnepe ,akár a yom ha'atzmaut) szembe megy a tóra szavával.


"Szeresd felebarátodat ,mint magadat"


Nos, a nacionalizmus alapból szembe megy ennek a parancsolatnak.


Üdv!

2016. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18-as vagyok


UI: Yom ha'atzmaut-kor is inkább böjtölök.

2016. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A 29%-os Tanúnak:


Ismét tévedsz. Lássuk ezeket pontokba foglalva:


1. A legelső ószövetségi kánon amit valaha elkészítettek az LXX volt a Kr.e. 3-2. század környékén. Ez egy görög szöveghagyományon alapuló kánon többlet könyveket is tartalmazott - köztük a makkabeusok könyveit - és ez volt az Ős- illetve Óegyház Bibliája. A héber kánont ezzel ellentétben Kr.u. 100 körül zárták le véglegesen a farizeusok, mint zsidóságnak az az irányzata, amely egyedül megmaradt Jeruzsálem pusztulása után. A protestánsok és a szekták a farizeus Bibliát használják, ez azonban az ókori egyház mérlegén nem perdöntő. Ők többségében az LXX-t használták aminek része a Makkabeusok könyvei is. Ez a kis kánontörténet, amit felvázoltam, pont arra mutat rá, hogy a Makkabeusok könyvei is szent, sugalmazott irat, szemben a leszűkített, héber szöveghagyományon alapuló farizeus Bibliával.


2. A templomszentelés ünnepének (Hanuka) figyelj oda a háttértörténetre: A Kr.e. 2. században a szír-görög uralom erőszakosan hellenizálni akarta a zsidó népet, amelynek következtében a templomot a IV. Antiochos Epiphanesz megszentségtelenítette. [Dániel könyve a tanú erről a korról]. Ekkor robbant ki a Makkabeus szabadságharc, aminek következtében a zsidók legyőzték a Antiochos csapatát, és újraszentelték a meggyalázott templomot. Tehát lényegében az újraszentelést itt a görögök feletti győzelem egyik jelképe, mint amikor egy nép győzelmet aratott egy másik nép felett. A Wikipédia ezt írja: "A Makkabeusoknak a szíriai görögök feletti győzelmére (i. e. 165.), a jeruzsálemi szentély megtisztítására és újraavatására, valamint a nyolc napon át égő mécses csodájára emlékezik" Forrás itt: [ [link] Tehát a Hanukán a görögök feletti győzelemre is emlékeznek, így ez bizony egy nemzeti ünnepnek is minősíthető. Továbbá ezt az ünnepet nem Isten rendelte el, hanem a zsidók alapították, Jézus mégis felment rá.


Akkor kérdezem én, mi a bajod azzal, ha valaki az 1848-as szabadságharcról megemlékezik? Ilyen szempontból hasonló az is a Hanukához.


3. A második pontban már érintettem azt a témát, hogy a Hanukát nem Isten rendelte el, ilyen szempontból az is "emberi hagyomány". De, hogy bővítsük a kört, ott van még a Purim is, amit szintén nem az Úr rendelt el, hanem Márdokeus (Eszt 9,20-22). A Biblia azonban sehol sem szól ezen ünnepek ellen, amelyeknél mind megfigyelhető egyfajta nacionalista vonal.


4. Ha már te az Ószövetségből idéztél nekem, akkor az alapján a vallás és a politika nagyon jól megfér egymás mellett, ha tiszta lelkület társul hozzá. Egy hívő ember ugyanis politikusként is hűséges tud maradni Istenhez. Lásd József példáját Egyiptomban, vagy Dánielét a babiloni és a perzsa udvarban. Ők állami emberek voltak, a Biblia mégsem kárhoztatja őket, sőt kifejezett példaképek.


A magam részéről tehát nem értek egyet a Jehova Tanúival, akik alapból kárhoztatnak mindent, ami kapcsolatban van az állammal.

2016. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!