Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez: "veletek vagyok"?

KZitus kérdése:

Mit jelent ez: "veletek vagyok"?

Figyelt kérdés
a Máté 28:20 szerint? Miben, hogyan van velük? Kikkel van?

2016. jan. 29. 17:00
 1/10 szp72 ***** válasza:
A keresztényekkel a Szentlélek által.
2016. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy velünk van, azokkal, akik hisznek az ő nevében és követik őt. Őket keresztényeknek hívják. Persze közel sem biztos, hogy csak velünk, mivel engem már akkor szeretett, amikor még csak anyám méhében voltam, ahogy mást is, így valószínűleg mindenkiért van velünk a sátán ellen, hogy lerontsa annak munkáit. De ne kérdezz vissza, hogy mit jelent a velünk van, mert azt jelenti, hogy velünk van. Ha nem érted ezt az egyszerű mondatot, akkor baj van.
2016. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ez aszt jelenti hogy velunk van es ha ugy is erezhesuk hogy nincs ne keseredjunk ell mert nem o tavolodik el tolunk hannem mi....ilyenkor kapjunk a fejunkhoz es jusson eszunkbe ez a bibliai vers....remelem segitettem
2016. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy Jézus nem hazudik és nem bolondítsa a jó népet mint pl. az Őrtorony.


"Ma jövök,holnap már nem jövök, ma imádjatok, holnap már ne imádjatok..stb" és még sorolhatnám.


Ő elküldte a Szent Lelket, tehát velünk van csak ahhoz, hogy ezt elhiggyük el kellene fogadni a Szentháromságot ami sajnos a Jehova Tanúinak nem megy..

2016. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom Zitus :( de ez az igehely is a zsentháromságtant igazolja, Jézus már nincs jelen, nyilván nincs, olyan kézzelfoghatóan mint volt, ez tök egyértelmű, akkor hogy lehet mégis jelent? hát úgy, hogy ő maga Isten, és ugye a Szentlélek is maga Isten, ezért tulajdonképpen Ő van jelen akár mitn fiú akár mint lélek ,de igazából Isten, ha tetszik Jehova
2016. febr. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös


Azt írod jelenleg már Krisztus nincsen jelen. Fizikailag nincsen, hiszen megölték. De a teljes iddézzet igy szól:

Máté 28:20

és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig"


Ezért a kérdés:a Máté 28:20 szerint? Miben, hogyan van velük? Kikkel van?

2016. febr. 28. 18:21
 7/10 anonim ***** válasza:

ahogy írtam, Jézus maga Jehova, ahogy a Szentlélek is, a Szentlélek kiáradt pünkösdkor, és azóta is a keresztényekkel van, tehát Isten velünk van, csak most nem mint Jézus hanem mint a Szentlélek nyilvánul meg


néhány ókori keresztény szerint arra utal, hogy jelen van az úrvacsorában/eucharisztában/oltári szentségben

2016. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így azért egy kicsit más érelmet kap az ige;


(Mt 28:20)

"Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"


Zitus nem csak egy "rendszernek"lesz vége ami a világban van,hanem az általunk ismert világnak lesz vége;


(2Pét 3:12-13)

"A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!

De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik."


(Jel 21:1)

"Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala."


Tudom, hogy ti jehova tanúi nagyon oda vagytok ezért a földért mert örökösöknek kiáltottátok ki saját magatokat, de bánatodra kedves Zita ez a föld nem lesz többé.

És,hogy a kérdésre is válaszoljak;


(Jn 14:16-18)

"És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad. Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok."

(Jn 14:26)

"Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben KÜLD AZ ATYA, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek."

(Jn 15:26)

"Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit ÉN KÜLDÖK néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot."


Ezt jelenti..

2016. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jézus nemcsak megbízta a tanítványait azzal az életmentő munkával, hogy tegyenek tanítvánnyá még több embert, hanem azt is megígérte nekik, hogy velük lesz. A korai keresztények története — mely a Bibliában a Cselekedetek könyvében van feljegyezve — egyértelműen rámutat, hogy Krisztus arra használta az Istentől kapott hatalmát, hogy vezesse a nem sokkal azelőtt megalakult gyülekezetet. Elküldte a megígért „segítőt”, vagyis a szent szellemet, hogy erősítse a követőit, valamint hogy irányítsa az erőfeszítéseiket (János 16:7; Cselekedetek 2:4, 33; 13:2–4; 16:6–10). A feltámasztott Jézus tanítványai támogatásához igénybe vette a szolgálatára álló angyalok segítségét is (Cselekedetek 5:19; 8:26; 10:3–8, 22; 12:7–11; 27:23, 24; 1Péter 3:22). Emellett Vezetőnk azáltal is irányította a gyülekezetet, hogy intézkedett, hogy képesített férfiak vezető testületként szolgáljanak (Cselekedetek 1:20, 24–26; 6:1–6; 8:5, 14–17).olvasd tovabb itt [link]
2016. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Támogat, vezet.
2016. márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!