Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti miért hisztek...

Keresztények! Ti miért hisztek istenben?

Figyelt kérdés
Mi volt az az ok ami miatt mellé álltatok, amiért megtértetek? Például az én megtérésem: 5 éve, 12 évesen autóbalesetet szenvedtünk anyummal, ő azonnal meghalt én kórházba kerültem, apumnak az orvosok azt mondták az orvosok hogy nagy valószínűséggel meghalok, de ha felépülök akkor is lebénulok, erre fel én életben maradtak és teljesen felépültem, csak néhány sérülés emlékeztet arra a napra. A családom nem volt hívő, de én egyszerűen nem hittem el hogy szerencsém volt. Tudtam hogy valaki csodát tett velem és akkor rátaláltam Istenre.
2016. jan. 6. 16:47
1 2
 1/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Hála az Istennek, hogy felépültél, és teljes életet élhetsz:-)

Szerencsére nem kell ilyen tragédiákat átélni ahhoz, hogy megismerjük Istent. Nemekm sok, az élettel kapcsolatos kérdésem volt, és mindre kielégítő válasszt találtam a Bibliában. Nagyon röviden en ezért hiszek Istenben.

De írtál egy mondatot:

"A családom nem volt hívő, de én egyszerűen nem hittem el hogy szerencsém volt. Tudtam hogy valaki csodát tett velem és akkor rátaláltam Istenre."- ez kérdéseket vetett fel bennem.

Például: ha Isten csodát tett veled, miért nem tette meg az édesanyáddal is? Nem gondolod ha Isten ilyen módon segítene ma egyes embereket, akkor személyválogatással lehetne vádolni?

A többi kérdést, amely felmerült bennem, nem írnám le, mert nem szeretném a fájdalmadat újból felélénkíteni. Ezért is bocsáss meg kérlek. De szívesen elolvasnám a véleményedet, ha megtennéd.

Köszeönöm, és még egyszer elnézésedet kérem..

2016. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Jézus utazásai során halottakat támasztott fel, betegeket gyógyított, ott a kérdés hogy a többi betegen, halotton miért nem segített? Ezen a kérdésen elég sokat töprengtem én is de bízom benne hogy Istennek ezzel is célja volt, egyszer talán megtudom mi. Találtam már több lehetőséget is, Anyám ateista volt és nem engedte volna a házba a kereszténység legkisebb morzsáját sem, lehet hogy az ő halála szükséges volt ahhoz hogy én megtérjek. Kíváncsi lennék a többi kérdésre is, az esetet már nagyon rég sikerült feldolgoznom.
2016. jan. 6. 21:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia, örömmel hallom, hogy felépültél. Az embereknek nehéz elfogadniuk, ha véletlen esemény történik velük. Tegyük fel, hogy a "csodás" gyógyulásod esélye 1:10.000, ami azt jelenti 10.000 emberből egy épül fel. De van ilyen balesetből a világban nagyságrendekkel több, ami azt jelenti, hogy páran felépülnek, és hála a tudománynak és az orvosoknak, hogy ez lehetséges.

Linkelek egy cikket, hogy egy tudós ember kinek adott hálát, amikor több órás szívműtétjét túlélte és lehűtötték a testét. Ha érdekel olvasd el, ha nem hát nem:


[link]



"Anyám ateista volt és nem engedte volna a házba a kereszténység legkisebb morzsáját sem, lehet hogy az ő halála szükséges volt ahhoz hogy én megtérjek"


Valószínűleg anyukádnak volt oka, hogy ne higgyen istenben, én azt javaslom, hogy tanulmányozd az irodalmat mindkét oldalról! De ha ilyen isten van, hogy anyukádat használja fel, hogy megtérj akkor nem hinném, hogy túl jóságos lenne.

KZitussal meg vigyázz mert be akar szippantani a szektájába JT :)

2016. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
#3-asnak igaza van, milyen isten az ilyen? Nekem a legfontosabb a családom. Szerencsére találtam is olyan Istent, aki pont ebben támogat. Ami azt illeti, az én egyik családtagomat megmentette egy nagyon nehéz állapotban (nem akarok konkrétumokat írni). De ez nem a keresztény isten, hanem egy olyan, aki tényleg segít és válaszol a kérdéseinkre. :)
2016. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Társulok a #3-ashoz: az orvosok egészen biztosan tettek valamit Érted, Isten meg... semmi bizonyíthatót. Azon gondolkoztál már, hogy durvább esetekben (pl. csonkolásos balesetek) miért van az, hogy Isten bizonyítottan SENKINEK nem segít? (Nõtt már vissza valaha bárkinek a karja?) Amellett honnan tudod, hogy pont Ábrahám istene volt? Miért nem az ókori görög istenek? Vagy valami keleti istenség? Esetleg a repülõ spagettiszörny.

Ezzel nem azt mondom, hogy nem fantasztikus dolog második esélyt kapni az élettõl, mert valóban az. De azoknak legyél hálás érte, akiknek tényleg köszönheted: az orvosoknak.

2016. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jártas mas vallásokban de szerintem ott sosem volt szó csodatételről, természetesen hálás vagyok az orvosoknak is, de én tudom, hogy ami velem történt az egészen természetfeletti, más baleseteknél nem gondolod hogy valakik ugyanígy csodaként élik meg életüket, ugyan egy egy végtag nélkül? Mindenkire vigyáz Isten és mindenkivel terve van, én mindig paralimpikonokat szoktam felhozni példának, az ő szenvedésük és Istentől kapott talpraállásuk sok ezreknek segít túllépni a megpróbáltatásokon
2016. jan. 8. 06:16
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok jártas mas vallásokban de szerintem ott sosem volt szó csodatételről"


Akkor miért nem nézel utána? Ez nem vélemény kérdése, volt máshol is csodatétel. Már szerintem az is csoda, hogy Mohamed szárnyas lovon ment fel a mennybe, de ez csak egy példa a sok közül.


" természetesen hálás vagyok az orvosoknak is,"


Ha nem lettek volna orvosok, akkor nem lett volna szerencsés végkimenetel. Tehát isten az orvos kezét irányítja? Miért nem irányította addig, míg nem volt modern orvostudomány? Miért kellett az emberiségnek cirka 100.000 évet várni, hogy elküldje megváltó fiát a Föld egy sivatagos írástudatlan részére?


"Mindenkire vigyáz Isten és mindenkivel terve van,"


Az 5 millió 5 év alatti kisgyerekkel, aki évente meghal is biztos terve van meg vigyáz rá... Egocentrikusan gondolkozol...

2016. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére mi emberek nem tudjuk mi Isten terve és lehet ez jobb is. Az ember bűnös és halált érdekelne de Jézusnak hála a halál elkerülhető, látom páran mindent meg akarnak magyarázni, őnekik szól a kérdés: Tudjátok mi jön a halál után? Isten egyeseket magához szólít hamar másoknak pedig azt mondja még maradni kell. Nekem ezt mondta mert tudta hogy én magamon kívül másokon is tudok változtatni, ő még azt mondta hogy feladatom van ezen a világon, és akkor jár majd le az időm ha elvégeztem a munkát amivel megbízott, lehet hogy egy család fenntartása, egy gyerek felnevelése, vagy valami egészen más a dolgom. Kérdezgetitek hogy a terroristáknak bűnözőknek ezt a feladatot adta? Nem, ő szabad akaratot adott nekünk, azt akarja hogy válasszuk ki a feladatunk, de akár el is fordulhatunk Istentől de akkor ő sem tudod segíteni rajtad hogy megmentsen, bár lehet hogy a szeretete akkora hogy még rajtuk is megkegyelmez és a szenvedés helyett a nemlegességbe küldi, titeket is szeret most is és most is és most is, tegnap holnap és ma. Mondhatjátok hogy milyen kegyetlen pedig csak annyi a "bűne" hogy sokkal több mindent tud mint mi, tehát más nézőpont szerint dönt.
2016. jan. 8. 15:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy kicsit több empátiát azok felé, akiknek nem volt ekkora szerencséjük, jó?


"az ő szenvedésük és Istentől kapott talpraállásuk sok ezreknek segít túllépni a megpróbáltatásokon"


Azért annak örülsz, hogy isten téged nem ilyenfajta megpróbáltatásokkal hanem egészséggel ajándékozott meg, nem?

2016. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:
0%

"Szerencsére mi emberek nem tudjuk mi Isten terve ..."

A Bibliában részletesen le van írva, mi Isten terve az emberekkel, és az égiekkel. Hiszen erről szól a Biblia.

Isten azért teremtette az embert, hogy „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá; uralkodjatok a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, és minden élő teremtményen, amely a földön mozog.” Majd ezt mondta Isten: „Nézzétek, nektek adok minden maghozó növényt az egész föld színén, és minden fát, melyen magot rejtő gyümölcs van, hogy legyen nektek eledelül. És a föld valamennyi vadállatának, az egek valamennyi repdeső teremtményének és minden léleknek, amely a földön mozog, s amelyben élet van, eledelül adok minden zöld növényt.” És ez így is lett. Isten ezek után megnézett mindent, amit alkotott, és lám, mindaz nagyon jó volt! Így lett este és reggel: hatodik nap.1Mózes 1:28-31


Így kezdődött. Sehol nem ír azokról az áldatlan állapotokról, amitől ma annyira szenved az ember. Ez nem volt Isten tervének a része.

Az lenne a jó, ha ma is olyan állapotok uralkodnának a földön, hogy Isten azt mondhatná, "mindaz nagyon jó".

De nem így van. Sátán(a Biblia szerint) beleronditott a teremtésbe, és ma is ennek kárát szenvedjük. De Isten leíratta a Bibliában, hogy "Aki kitart a bűnben, az Ördögtől származik, mert az Ördög kezdettől fogva vétkezik. Az Isten Fia azért vált nyilvánvalóvá, hogy lerontsa az Ördög munkáit."1János 3:8

Amikor lerombolja Krisztus Sátán munkáit, újból azok az állapotok fognak uralkodni a földön, amiért redetileg létrehozta Isten az embert.

Ez mind le van írva a Bibliában.

Bocsi, hogy ezt írom, de csupa jó szádékkal, hogy aki nem hiszi, járjon utána...:-) én is ezt tettem annak idején.

Bár ez csak közvetve tartozik ide, de amikor meghalt egy hozzám nagyon közel álló személy, a feltámadásának a reménysége vígasztalt meg némileg azóta. Mert a hiányát, ma, hosszú hosszú évek távlatából is nehezen viselem.

2016. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!