Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, Ti bűntelenek...

Jehova Tanúi, Ti bűntelenek vagytok?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy imádni az Istent azt jelenti, hogy az Ő elvárásai szerint élni. Ha nem így tesztek, akkor ezek szerint nem imádjátok, de ha így tesztek, akkor bűntelenek vagytok. Ha bűntelenek vagytok, hogy miért van szükségetek megváltóra?
2015. dec. 6. 02:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mitől vagyunk bűnösök?
2015. dec. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
azért mert szektások vagytok
2015. dec. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jehova tanúi azt szokták hangoztatni, hogy szándékos bűneik nincsenek, tehát ha valamit rosszul tesznek azt tudatlanságból teszik, de a többiek rájuk szólnak és akkor abbahagyják... ha mégis folytatnák akkor kitagadják őket
2015. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
54%

Ádám bűnbeesése után CSAK Krisztus volt egészen a haláláig bűntelen.

Azóta soha nem született bűntelen ember, mert az ádámi bűn minden születendő emberben benne van.

De ha Isten elvárásai szerint szeretnénk élni, állandó harcot kell vivnunk a bűnös testünk hajlama ellen.

Pál apostol ezt így fogalmazta meg:

Ezt a törvényt találom hát meg a magam esetében: amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van meg nálam. Gyönyörködöm én az Isten törvényében a szerint az ember szerint, ami belsőleg vagyok, de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban levő törvényének foglyaként vezet. Én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve e halálnak? Hála az Istennek Jézus Krisztus, a mi Urunk által! Így hát én magam az elmémmel Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének vagyok rabszolgája. Róma 7:21-25


Megváltóra minden valaha élt embernek szüksége van:-)

2015. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Azt olvastam, hogy imádni az Istent azt jelenti, hogy az Ő elvárásai szerint élni."


Ha nem éltek az elvárásai szerint, "csak" törekedtek rá, akkor ezek szerint nem imádjátok?

2015. dec. 6. 23:23
 6/9 KZitus ***** válasza:
54%

"Ha nem éltek az elvárásai szerint, "csak" törekedtek rá, akkor ezek szerint nem imádjátok?" - erre választ írtam tegnap 18:30-kor:-) Lehet elkerülte a figyelmedet?



"Jehova Tanúi, Ti bűntelenek vagytok?" - erre is.


De még egyszer : nem:-)

2015. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy a héberben az imádás szó a leborulás szóból származik, és nem találunk semmilyen olyan útmutatót, hogy az imádás az engedelmességgel lenne összefüggésben.
2015. dec. 7. 21:22
 8/9 anonim válasza:
Èn ismerek egy olyan jehova tanujàt,aki megszegett több dolgot,amit nem szabadna....amièrt lehet ki is tilthatnàk,ha megtudnàk..
2015. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem tudom, hiszel-e a Szentírásnak, de én igen ,és az ezt írja:


"Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek" (Rőma 5:12)


Ádám apánk óta mindenki búnös. Ám van remény:


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. " (János 3:16)


"A ki hisz a Fiúban, örök élete van" (János 3:36)


"Én fiacskáim, ezeket azért írom néktek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus. És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is" (1János 2:1,2)

2015. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!