Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan tanácsát kérném, aki...

Olyan tanácsát kérném, aki csinált már többnapos böjtöt; ti is nyűgösek vagytok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Böjtölök, hétfőtől. Kell egy "tavaszi nagytakarítás" a szervezetemnek, és szívesen is csinálom most.


Az első két nap (hétfő-kedd) olyan volt, mintha nem lennék a valóságban: fáradt voltam, nyomott (fájt) a fejem, nagyon furcsa érzés volt, mintha léteznék, de mégse.

Szerdától jobb lett (1-2 almát ettem, nagyon minimálisat ettem, és rengeteg folyadékot iszom)


Eddig nem csináltam hosszabb böjtöket, max 1-1,5 naposakat, most már ez a 4. napja, amikor rengeteg folyadékot iszom, és 1-2 gyümölcsöt eszem egész nap, hogy ne essen le a vércukrom. (Nincs is baj ezzel, harapok 1-2 falat almát, ha érzem, hogy szédülnék, de 2 napja nem is szédülök, szerintem megy a böjt és tisztul a testem.)


Ami miatt írok, hogy nagyon nyűgös vagyok 2 napja... zh időszak/vizsga időszak van, és ugye vizsgára is tanulok, ezzel nem is lenne semmi baj, mert megy a tanulás - nagyjából :D - a baj az hogy nagyon idegesítenek az emberek...


Alapjáraton nem leszek könnyen ideges, meg szívesen segítek másoknak - úgy érzem, ez emberi kötelesség, ha valaki a segítségem kéri, és tudok segíteni, akkor segítek - sokszor írnak rám a fősulis társaim hogy segítsek/tudok-e anyagot X vagy Y tantárgyhoz, vagy hogy miből készülök, stb, viszont 2 napja OLYAN SZINTEN IDEGESÍT mindenki, aki rámír, hogy csak na... sőt, nemcsak ez, hanem kollégista vagyok, és a kollégiumban is mindenki, akit nem kedvelek és ha hozzámszól, nagyon idegesít... meg a sok barom ember... pedig alapvetően nem kezelem rosszul az embereket, de most különösen felhúznak a hülyék (olyan hülyék, akiknek 2*2 = 5... ) vagy buszon ha utazom, nagyon idegesít ha valaki mellettem ül, és rágja a körmét/csesztet valamit a kezével, a táskája zipzárját vagy akármit... szóval nagyon könnyen felhúzom magam kis apróságokon, amiken általában nem.


Ez is a böjt velejárója?



2015. máj. 14. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!


Szerintem a lébőjt nem a vallás kategóriájába tartozik.


A vallási bőjt lelki megtisztulást jelent. A tavaszi és pénteki húsmegvonás pedig szintén egészségügyi vonatkozású.

2015. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Böjt = diéta,


kedves kérdezö, szigorúan beszéld meg az orvosoddal. Kérd ki szakértö tanácsát.


Mert így aztán ha le is fogysz, de hirtelen majd a kétszeresére is felhízhatol, jojo efekt


és elég veszélyes is amit csinálsz.

Kérdésed NEM a vallási kategóriába tartozik. :)

2015. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ahogy fentebb is írták már: ha ezt csak testi okokból és testi szinten folytatod, akkor ez nem vallási katgória. :)

2015. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A böjt nem diéta. Ha megnézzük a bibliai böjtöt mindig így szerepel a nagy próféták és királyok böjtjei között: böjt-ima, böjt-könyörgés, böjt-gyász. Jézus is nem véletlen hozta párhuzamba azt, amikor elvétetik a vőlegény a násznéptől, akkor majd böjtölnek a tanítványok. Viszont velünk van Krisztus, a vőlegény, így nem böjtölök, hanem örvendek!

A böjtnek semmi köze nincs semmiféle egészségügyi okhoz, mintha az aggódásunkkal egyetlen arasznyival is nagyobbak lehetnénk.


Kérdező! A megszokott táplálkozástól való drasztikus eltérés heves hasmenést okozhat, ami sok folyadékvesztéssel jár, hirtelen vércukorszint csökkenést, ami tartósságára való tekintettel szédülést, fejfájást, rosszullétet eredményezhet főleg a fizikailag nem edzett (és itt nem a sportra gondolok) emberek esetében.


Utóirat: Ne legyél h_lye!

2015. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

A böjtölés szellemi célokból történik, különben nem böjtről beszélhetünk, hanem koplalásról. Amúgy a böjtöléskor normális dolog, ha az emberből előjön az ó természet, ha az még nincs teljesen megfeszítve. Ha ez megtörténik, jó dolog, mert csak azt mutatja meg, hogy azon a területen van még tennivalónk. Ennek azonban nincs értelme, ha nem az Újszövetségen keresztül nézzük, mert akkor csak annyi történik, hogy a rossz énünkkel szembesülünk, ami ellen Krisztus nélkül tehetetlen minden ember.


Amúgy nem bölcs dolog vizsgaidőszakban böjtölni még szellemi célból sem.

2015. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem. Nézd meg a vizsgaidőszak lezárulta után, hogy ugyanígy reagál-e az elméd!

2015. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem helyes vizsgaidőszakban böjtölni vagy koplalni. Az agysejteknek nagyon kell az energia a tanuláshoz.
2015. máj. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, mindig mondtam, hogy a diploma nem ad észt!
2015. máj. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

SZoktam böjtölni rendszeresen- tavasszal és ősszel általában-, nem vallási célból, szimplán érzem, hogy jót tesz a szervezetemnek. Egy ilyen tisztítókúránál nem biztos, hogy jó ötlet, ha eszel pár falatot. Pár korty valódi leszűrt gyümölcslé is alkalmas erre. Böjtkor én is nyűgösebb vagyok, de ilyenkor én nem is megyek emberek közé, próbálom szabik alatt ezt "letudni". Legközelebb ne vizsgaidőszakban böjtölj lehetőleg:) Sok sikert a vizsgához! És bocs, hogy nem csak a kérdésedre válaszoltam.

2015. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!