Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt a két igét hogy értelmezik...

Ezt a két igét hogy értelmezik jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Róma 8:26 Hasonlatosképen pedig a Szellem is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Szellem esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.


Róma 8:27 Aki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint jár közben a megszenteltekért.


2015. dec. 1. 19:16
 1/9 Roland G. ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok Tanú,ezért elnézést kérek,hogy válaszolok.

A Róma 8-ban végig Isten Szelleméről van szó ahol előfordul a kifejezés.Egyértelmű,hogy van gondolata,ismerete és közbenjár a hívőkért,vagyis SZEMÉLY!

Kíváncsian várom a válaszokat.

2015. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy én is belekotyogok, pedig én sem vagyok JT.


Először is ez nem két külön ige, hanem egy összefüggő szövegrészlet, amelyik egy még nagyobb szövegből lett kiragadva.

A Biblia csak a könnyebb kezelhetőség miatt lett utólag számozott szakaszokra felbontva, de ez nem azt jelenti, hogy ezeket külön-külön kell értelmezni. Az apostolok sem cincálták mondatokra a saját leveleiket :)


A másik dolog, hogy problémás a fordítás. Itt a görög szövegben mindenhol a "pneuma" szerepel. Ezt ha az egyik mondatban Szellemnek fordították, akkor a másikban is úgy kellett volna fordítani.


Ami pedig a szöveg értelmezését illet, abban igaza van az 1. válaszolónak.

2015. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első két választ, de én még várok arra, hogy náluk ezt a két igét hogyan magyarázzák, mert arra vagyok kíváncsi.
2015. dec. 2. 05:56
 4/9 anonim ***** válasza:

(Galácia 5:22, 23) 22 A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény. . .

ha Isten szelleme munkálkodik bennünk akkor ezeket a tulajdonságokat mi is kitudjuk fejleszteni

S nem egy személy bújik belénk, hanem egy olyan erő, ami képessé tesz dolgok megtételére.


Már említettük régebben, hogy vannak olyan szavak amelyeket megszemélyesít

Jézus azt mondta

PL: 'a Bölcsességet igazságosnak fogják mondani'

A bölcsesség nem személy, még is úgy beszél róla mint ha az lenne.


Isten szelleme, tevékeny ereje, Istenhez tartozik, ezzel teremt, büntet, tanít, stb vagy is úgy használja hogy a célját elérje.

arra használja amire szükség van bizonyos helyzetekben


Vegyünk téged.

Ha valaki megbánt téged és bocsánatot kér tőled, de nehezen teszi, mert nem talál szavakat annyira bántja, akkor a Te belső erőd, szellemed, ezt érezve, "szót" emel nálad,

Vagy is elfogadod a Bocsánatát


Isten szellem, és vannak tulajdonságai annak ellenére, hogy nem ember, hanem egy kifogyhatatlan energia forrás.

2015. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem. Ha már fáradtál a bemásolással, akkor válaszolnál a kérdésemre is?
2015. dec. 2. 11:38
 6/9 A kérdező kommentje:

Bár szerintem nem fogsz egyenes választ adni, de azért újra, válaszoddal együtt:


(Galácia 5:22, 23) 22 A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény. . .



ha Isten szelleme munkálkodik bennünk akkor ezeket a tulajdonságokat mi is kitudjuk fejleszteni

S nem egy személy bújik belénk, hanem egy olyan erő, ami képessé tesz dolgok megtételére.


Tehát akkor Isten saját magának könyörög miértünk?


Már említettük régebben, hogy vannak olyan szavak amelyeket megszemélyesít

Jézus azt mondta

PL: 'a Bölcsességet igazságosnak fogják mondani'

A bölcsesség nem személy, még is úgy beszél róla mint ha az lenne.


Ez barátok közt sem megszemélyesített fogalom, magyar óra első osztály. Sajnálom, ha kifog rajtad ékes és szép nyelvünk, de engem már nagyon frusztrál, ha olyan választ kapok, aminek semmi köze sem a kérdéshez, sem a valósághoz. A bemásolt igében a bölcsességet (ezt miért írtad nagy betűvel, míg a Szellem szót kicsivel???) senki sem olvassa személynek. Te miért?


Isten szelleme, tevékeny ereje, Istenhez tartozik, ezzel teremt, büntet, tanít, stb vagy is úgy használja hogy a célját elérje.

arra használja amire szükség van bizonyos helyzetekben


Tehát akkor Isten szelleme fohászkodik Istenhez miértünk? (tudom, ezt kérdeztem már, de ha egyszer itt is ezt állítod? )


Vegyünk téged.

Vegyünk.


Ha valaki megbánt téged és bocsánatot kér tőled, de nehezen teszi, mert nem talál szavakat annyira bántja, akkor a Te belső erőd, szellemed, ezt érezve, "szót" emel nálad


Ezt írtad: S nem egy személy bújik belénk, hanem egy olyan erő, ami képessé tesz dolgok megtételére

Tehát ez az erő te szerinted fohászkodik Istenhez énértem? Te ezt nem érzed kicsit nevetségesnek, hogy Isten saját magához fohászkodik?


Várom a választ.

2015. dec. 2. 11:46
 7/9 KZitus ***** válasza:
58%

Időnként annyira lesújtottak lehetünk egy gond miatt, hogy még azt sem tudjuk, hogyan beszéljünk róla Istennek imában.

A Róma 8:26, 27 szerint bizonyos körülmények között egy keresztény talán nem tudja, mi az, amiért imádkozzon, ám Isten a ki nem mondott ’sóhajtásait’ is megérti. Pál apostol rámutat, hogy ez Isten szellemének, vagyis tevékeny erejének köszönhető. Gondoljunk arra, hogy Isten a szellemével ihlette a Szentírást 2Ti 3:16, 17; 2Pt 1:21.

Olyan próféciák és történetek találhatóak benne, melyek azokra a körülményekre is ráillenek, melyekbe Jehova később élő szolgái kerülhetnek, illetve melyek megmutatják, milyen vezetésről gondoskodott Isten a szolgái számára, és hogyan segített nekik Ró 15:4; 1Pt 1:6–12. Talán csak akkor jön rá egy keresztény, hogy amiért valószínűleg imádkozott (bár nem tudta, hogyan imádkozzon érte), benne van Isten szellem által ihletett Szavában, amikor már megkapta a szükséges segítséget. 1Ko 2:9, 10.

2015. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor te is azt állítod, hogy Isten saját magához fohászkodik? Mert ha Isten Szelleme (nagybetűvel, adjuk meg neki a tiszteletet!) belénk száll, ahogy egy előtted szóló írta, bár előtte azt mondta, hogy nem száll belénk semmi, de mindegy, ezt az ellentmondást hagyjuk inkább, akkor önmagához imádkozik miértünk. Mert hogy ezt állítjátok.
2015. dec. 2. 21:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Jézusom.


Hát nem tudom hogyan lehet ezt megértetni veled.

Istennek az ereje bizonyos tulajdonságokat hoz elő Istenből.

ezzel azt szemlélteti, hogy Isten nem kegyetlen, hanem vannak érzései, szeretetből fakadó tulajdonságai, amit kordában tart

Az erejét felhasználhatja pusztításra, vagy védelmezésre, attól függően, hogy mi a jogos, és reális az adott helyzetben.


Te is használhatod jóra az erődet, de rombolásra is.

függően, mi a helyes adott esetben.

A Te szellemed is megindulhat, és sajnálatot érezhetsz, vagy bosszút érezhetsz magadban, ez benned munkálkodó erő, képessé tesz bizonyos dolgok megtételére.


Hát nem tudom hogyan fejezzük már ki, hogy megértsd.

2015. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!