Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hogyan értelmezik...

Sághegyi Csaba kérdése:

Jehova tanúi hogyan értelmezik ezt? Lent

Figyelt kérdés

A keresztény egyházak tanításaiban, valamint Jézus szerint az úrvacsorában a keresztények (a katolikusok szerint valójában, a többi egyház szerint szimbolikusan) Krisztus testét eszik és vérét isszák. A wikipédia szerint Jehova tanúinál csak a felkentek tehetik meg ezt. Hogy egyeztetik ezt össze ezekkel az igékkel? Az ő kedvükért az ő bibliájukból másolom be a János 6-ból.

53Így aztán Jézus ezt mondta nekik: „Bizony, bizony mondom nektek, ha nem eszitek az Emberfiának testét, és nem isszátok a vérét, nincsen életetek önmagatokban.54Aki a testemmel táplálkozik, és a véremet issza, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon;55mert a testem igazi eledel, és a vérem igazi ital.56Aki a testemmel táplálkozik, és a véremet issza, egységben marad velem, és én egységben ővele.57Ahogy engem az élő Atya küldött el, és én az Atya miatt élek, úgy az is, akinek én vagyok a tápláléka, élni fog énmiattam


2013. ápr. 26. 13:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Máshol is így van. Úrvacsorát nem vehet akárki.
2013. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Frank, ez nagyon nem igaz.
2013. ápr. 26. 14:59
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Nos nem vagyok tanu de az urvacsora vetelt nem lehet ennyire drasztikusan venni.

Ha igy vette volna Jezus akkor a latornak miert bocsajtott meg a kereszten?

Jocselekedetert, vagy mert meg volt keresztelve vagy azert mert urvacsorazto? Nem azaz megis csak kicsit maskepp.

Irvan van a Bibliaban hogy az Ige teste lett.Es mivel a Biblia az iget tartalmazza megtartvan azt mar Jezus testet etted mivel az ige = test. Es ez volt a lator szerencseje is hogy az utolso percben felismerte es elfogadta Jezust mint megvaltot ezaltal az ige miatt urvacsorazott is.

2013. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Itt választ kapsz a kérdésedre:


[link]

2013. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hármas, ezt magam is így hiszem, sok más kereszténnyel együtt, itt arról van szó, hogy valaki kereszténynek mondja magát, de nem él azzal a megemlékezéssel, amit Jézus parancsolt. Pontosabban egyetért azzal, hogy neki ezt nem lehet, pedig a Biblia nem ezt mondja. De érdekelne a tanúk válasza erre, máskor már itt szoktak lenni, nem tudom, miért késnek most a válasszal...
2013. ápr. 26. 17:43
 6/25 A kérdező kommentje:
4es, köszi a linket, de a kérdésem lényegére nem kaptam belőle választ. A nem felkentek azért nem veszik az úrvacsorát, mert nincsenek szellemi közösségben Jézussal? Ha nincsenek, akkor Jézus szerint nincs örök életük. Ha pedig vallják, hogy szellemi közösségben vannak Jézussal, akkor miért nem fejezik ezt ki azon a módon, ahogy Jézus hagyta a tanítványokra?
2013. ápr. 26. 17:52
 7/25 anonim válasza:
kedves kérdező én Jehova Tanuja vagyok és a felkentek fogyasztanak a kenyérből és a borból.
2013. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező, nincs ilyen különbség a bibliában a felkentek és a "más juhok" között, a nagy sokaság is "szellemi közösségben" van Jézussal, hiszen ők is részesülnek a szent szellemben áldásaiban. A különbség a "szellemmel felkentségükben" van, ami meghatározza az elhívásuk helyét is, vagyis hogy ők az égben fognak uralkodni Jézussal, mint királyok és papok 1000 évig, és méghozzá a "föld felett". Ez az Armageddon utáni föld lesz, vagyis a Millennium időszaka.


"De az Úr Vacsorája elsősorban egy közös étkezés. Kik a részesei? 1. Jehova Isten, aki gondoskodott a váltságról, 2. Jézus Krisztus, „az Isten Báránya”, aki váltságul adta az életét, és 3. Jézus szellemi testvérei. Azáltal, hogy ez a harmadik csoport részesedik a kenyérből és a borból, kimutatja, hogy teljesen egységben van Krisztussal (János 1:29; 1Korintusz 10:16, 17). Azt is kimutatják, hogy az ’új szövetségben’ vannak mint Jézus szellemmel felkent tanítványai. Ők azok, akik királyokként és papokként fognak uralkodni Krisztussal az égben" (Lukács 22:20; János 14:2, 3; Jelenések 5:9, 10).


Ha elolvasod a Jelenések 5:9, 10, akkor láthatod, hogy ez csak egy szűkebb csoportra vonatkozik, egy meghatározott számú közösségre, nem minden igaz hívőre, hiszen vezetők kiválasztásáról van szó. Méghozzá a föld feletti uralkodás a feladatuk ezen vezetőknek Jézussal. De még sok-sok bizonyíték van, amit összerakva jól kiviláglik, hogy logikusan a bibliában megvan a kettős reménység (földi/égi), stb.

2013. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%
3-as jól válaszoltál – ez egy jó megközelités a Krisztusból való táplálkozásnak (szellemi eledel fogyasztásának); viszont a kérdezőnek: aki nem veszi magához az emlékjegyeket, csak tiszteletteljes megfigyelő ezen alkalomkor, tehát nem fogyaszt, nehogy: 1Kor 11:34 „Ha valaki éhes, otthon egyen, hogy ne ítéletre gyűljetek össze.” – különben értelmét vesztené ez az Úr vacsorájáról szóló leirás. – EGY TANÚ
2013. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Magyarázatot még mindig nem kaptam. Felteszem másképp a kérdést. Tudjuk, hogy Jézussal közösségben kell lennünk, hogy életünk legyen. Tudjuk, hogy ez a teste és vére által történik. Tudjuk, hogy ez hitben történik. Tudjuk, hogy Jézus ennek a közösségnek a kifejezésére mutatott példát a vacsora VÉGÉN. Tudjuk, hogy ha valaki közösségben van Jézussal, az a vágya, hogy ezt kifejezze azon a módon, ahogy azt Jézus mutatta. Még egyszer kérdem: milyen ige alapján mondja a JT egyház, hogy ez csak bizonyos emberek kiváltsága? Vagy ez csak tradíció náluk, igei alap nélkül? És ha az, nem érzik úgy, hogy ezzel megtagadják a Jézussal való közösség kimutatását, mintegy megtagadva azt?
2013. ápr. 26. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!