Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten üzen nekem, hogy...

Ha Isten üzen nekem, hogy tegyem ezt és ezt, akkor honnan tudom, hogy nem a Sátán akar becsapni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 21:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Isten nem üzen!
2010. márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
hát ha azt üzeni, h kezdj el lövöldözni az utcán vagy szúrkáld le a hitetleneket, akkor inkább ne hallgass rá, jó?
2010. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Vedd be a mai adag nyugtatódat, és próbálj meg nem gondolni rá. Senki sem akar megölni gyermekem... :D
2010. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

:D

De most komolyan, ha nem ilyen egyértelmű a cselekedet, akkor mit tegyek?

2010. márc. 16. 22:02
 5/29 anonim ***** válasza:
Jól mondta az első. Isten nem üzen. Ennyi.
2010. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
hidd el, nem fog neked üzenni...ha mégis hallani véled, akkor egyszerűen skizofrén vagy és fordulj szakemberhez
2010. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

“Kedvenc” felekezetem a mormon, ott egyszer végigvitáztam egy hasonló témát.


Mormon alapállítás: A mormon egyház Isten egyetlen igaz egyháza

Kritika: Honnan tudjuk ezt?


Mormon: Onnan, hogy a Szentlélek bizonyságot tett.

Kritika: Kinek tesz bizonyságot a Szentlélek?


Mormon: Mindenkinek, aki őszinte szívvel imában megkérdezi Istent.

Kritika: S aki mégsem kapott ilyen választ imájára?


Mormon: Az nem imádkozott eléggé őszintén.

Kritika: És akinek a Szentlélek más felekezetet illetően tett bizonyságot? A haverom hitgyülis és neki a Szentlélek azt mondta, hogy a HitGyüli Isten igaz egyháza, hogyan lehet ez?


Mormon: Az nem a Szentlélek volt, hanem a Sátán, aki Szentléleknek tetette magát!

Kritika: Honnan tudhatjuk, hogy mikor beszél a Szentlélek és mikor a Sátán magát Szentléleknek tetetve?


Mormon: Onnan, hogy a Szentlélek Isten igaz egyházát erősíti meg, a Sátán meg munkálkodik ellene.


Kritika: Tehát onnan tudjuk, hogy melyik Isten igaz egyháza, hogy a Szentlélek megerősíti azt, viszont azt pedig, hogy mikor szól hozzánk a Szentlélek és nem a Sátán a Szentlélek hangján meg onnan tudjuk, hogy az a Szentlélek, amelyik az Isten igaz egyházát tanúsítja – tehát nem tudunk semmit, mert nincs támpont sehol?


Itt a mormon abbahagyta a vitát…

2010. márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

Aki azt írja, hogy Isten nem üzen, az nyilván nem tapasztalta még meg, ahogy Isten megszólítja az embert. A hívő keresztyén ember számára természetes, hogy a Biblia olvasása vagy egy prédikáció hallgatása közben megérti Isten személyesen neki szóló üzenetét. (Persze ez nem minden alkalommal történik meg.)

Ha jól értem, kérdésed arról szól, hogy hogyan ismered fel, érted meg életedben Isten akaratát.

(Jó lenne tudni, mi az amiról azt gondolod, hogy Isten üzeni, hogy tedd meg. Így csak általánosságban próbálok választ adni.)

Ahhoz, hogy megértsem az Ő akaratát, az egész életem is az Ő vezetése, uralma alatt kell legyen, vagyis Krisztus megváltott gyermeke, követője kell legyek. Ha ez így van, a Szentlélek jelen van az életemben, és munkálkodik bennem, hogy az Ő útján járjak.

A legfontosabb, hogy imádságban kérni kell Isten vezetését a dologban, és Őrá kell bízni a dolgot. Ez a legnehezebb. Kimondani egy fontos kérdésben, hogy legyen úgy, ahogy Isten akarja. (Mert lehet, hogy az nem egyezik az én vágyaimmal.)

Ha ezt megtettem, higgyem el, hogy Isten valamilyen módon válaszolni fog , és nem hagyja, hogy akaratával ellentétes dolgot tegyek.

Azután legyek nyitott az Ő válaszára is. Vagyis olvassam naponta a Bibliát, hallgassak prédikációkat, amiből megérthetem Isten szavát, válaszát. Vannak kérdések, amikre a Biblia általános tanításai alapján is választ lehet kapni (az biztosan nem Isten akarata, ami ellentétes a Biblia tanításával), de van amikre konkrét válasz kell. És van, amikor megértem Isten válaszát a Szentlélek által egy konkrét kérdésemre a Biblia olvasása vagy egy prédikáció hallgatása közben. Ha bizonytalan vagyok benne, lehet újra megkérdezni Istent, hogy tényleg jól értem-e.

Meg lehet kérdezni más megbízható hívő embereket is a kérdésben, Isten általuk is munkálkodik.

És végül: általában az Isten akarata, amiben békességed van, és megnyugszol, hogy jó, ha azt teszed.

Isten lelke sokféle módon vezet, kinek-kinek mire van szüksége, hiszen Ő ismer minket legjobban.

(De ha leírnád, hogy konkrétan miről van szó, a válasz is konkrétabb lehetne.)

2010. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
napjainkban Isten mindenkihez egyformán szól, szaván, a biblián keresztűl. ha valaki fizikai értelemben vett hangokat hall, az napjainkban csakis egyfelől jöhet, sátán és a démonai felől, jól gondolod, kedves kérdező. jó lenne, ha leírnád, mit mondott, mert biztos, hogy az állítása ellentétes a bibliával. ha legközelebb ilyet tapasztalsz, hívd segítségűl Isten nevét, és eltávozik tőled. (róma 10:13)
2010. márc. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

A hívő keresztyén ember számára természetes, hogy a Biblia olvasása vagy egy prédikáció hallgatása közben megérti Isten személyesen neki szóló üzenetét. (Persze ez nem minden alkalommal történik meg.)


ez rendben is van. A kérdező az én értelmezésemben úgy kérdezte,hogy közvetlenül üzen -e Isten, vagyis a tedd meg ezt vagy azt így. Ilyen közvetlenül nem üzen, csak ahogy te írtad. Tehát ahogy egymásnak küldünk SMS-t egyéb üzenetet úgy Isten nem üzen felejtsd el!

Tehát az az állításom,hogy nem üzen helyes.

Isten szavát a bibliából, egy-egy igéből lehet érteni. Annak érthető aki értőn hallgat és olvas.

2010. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!