Az öröklétet lehet úgy értelmezni, mintha a lelkek tartósítva el lennének tárolva az idők végezetéig?
Ugye az öröklét leírása, az hogy nincs múlt, se jövő, csak a jelen, de ha ezek nincsenek, akkor nincs élet, nincs amihez viszonyítani tudnánk. Itt nincsenek történések, cselekvések, gondolkodás, Szeretteinkkel való találkozás sem.
Ez egyenlő lenne egy olyan állapottal, ahol megállt az idő? Egy fekete lyukba kerüléssel, egy hibernált állapotban levéssel?
ez inkább a halál leírása.
a jelenések könyve jövőről szóló leírásai olyan színesek, élénkek, és részletesen ecsetelik, hogy milyen cselekvések lesznek, öröm, kiáltás vidámság, építkezés, kertészkedés, stb, hogy szerintem nem lehet így értelmezni.
Minden olyan cselekvés, amelyeket ma végzünk, nehézkes lesz test nélkül. Így maradnak az érzelmek, amikből megint kilőhető a cselekvéssel kapcsolatosak. Mégis mi okozhat boldogságot, amely nem köthető cselekvésekhez?
Jó, mondhattok egyet vagy kettőt. Azt fogjátok csinálni majd 1-1 napit, de mi lesz a többi 100 milliárd*100milliárd*100 milliárd*... napon?
Az idő fogalma egy nagyon furcsa jelenség tudatunkban. A jelen úgy mutatkozik nekünk mintha folyton a múltból a jövő felé haladó kiterjedés nélküli határ lenne e két ellenkező irányban a végtelenségig kiterjedő idő között. Ennek tudata oly szilárd bennünk, hogy képtelenek vagyunk valami mást elképzelni. Holott a valóság talán az hogy éppen a jelen pillanat a végtelen létező, míg a múlt már nincs jelen, elmúlt, a jövő pedig még nem érkezett meg, tehát az sincs jelen.
Így értve tehát nem a lélek vagy tudat van tartósítva és tárolva, hanem a jelen az, ami örök; és nem úgy van, hogy nincs élet, mert nincs se múlt, se jövő, hanem úgy hogy minden a jelen pillanatban megy végbe. A tegnap déli harangszót most hallatszik, mint ahogy Jézus hegyi beszéde is most hallható, most döntik a Berlini falat, a vörös iszap most árad, és a bevándorlók áradata is most megy végbe.
pelgrim,
"Az idő a természet eszköze arra, hogy ne történjen minden egyszerre."
# 5 «"Az idő a természet eszköze arra, hogy ne történjen minden egyszerre."»
Igen, az embernek szüksége van erre az eszközre, ez egy természeti törvény. Vannak a természeti törvények, melyeket némi tapasztalat és kutatás árán érthetünk mint például némelyek azok közül, amelyek az időre vonatkoznak, és van egy magasabb rendű természeti törvény, amely azokat felülírja, ma nincs olyan tudomány melynek segítségével ez utóbbit érthetnénk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!