Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az egyház álláspontja az...

Mi az egyház álláspontja az angyalterápiáról?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok. Egy barátomtól kaptam levelet, hogy fogadjam az angyalokat akiket küldeni fog. Én úgy érzem ez nem biztonságos.
2010. márc. 10. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
6%
inkább örülnél neki,hogy angyalokat fogadhatsz,és nem ördögöket,meg démonokat... :/
2010. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A barátomnak semmilyen vallása nincs. Nem tudom honnan szedte ezt, biztos valamilyen anygalterápiás baromság.

Arról van szó, hogy ő "fogadott" angyalokat egy barátjától, akik elvileg harmóniát, nyugalmat, anyagi biztonságot békét hoznak neki. 5 napig maradnak, utána neki 3 másik embernek kell küldenie őket, ahova 5 nap múlva érnek oda, aztán én is 5 nap után küldöm tovább őket stb. stb. Ehhez el kell helyeznem a szobámba egy fehér virágot, egy almát, egy borítékot, amibe 3 kívánságomat leírom, és egy fehér gyertyát, aminek az 5 nap alatt legalább 20 órát kell égnie. Az ötödik napon, amikor elküldtem az angyalokat, az almát meg kell ennem, a borítékot elégetnem.

Az a bajom, hogy tudom, hogy a Bibliában Ádám és Éva a tiltott fa gyümölcsét ették, de a köztudatban mégis almaként szerepel, és ez nekem gyanús. A másik, hogy az őrangyalom elvileg mindig velem van, és Isten is mindenhol mindig jelen van, miért kéne, hogy nekem angyalokat küldjenek? Meg milyen hülyeség ez a 3 kivánság dolog? És miért kéne angyaloknak rendet rakni körülöttem, ha az az én dolgom? Ezek mind a kereszténységgel nehezen összeegyeztethető dolgok. Ezért vagyok kiváncsi az Egyház álláspontjára (nem azokéra akik szerint nem vagyok normális, mert meg merek kérdezni valamit, ami felől kétségeim vannak).

2010. márc. 11. 15:56
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Jézus Mária, Szent Kleofás... Ennyi baromságot mar régen láttam egy helyen!


Kedves kérdező, igazad van! Ez nemcsak gyanús, hanem egy elképzelt vagy valódi szekta bugyitó kitalaciói lehetnek!

Nehogy bármit is csinálj, még jó, hogy nem akarnak exorcizálni!

Ha félsz, mert hiszel valami ilyesmiben, a szorongásodat csak akkor lehet elmulasztani, ha ezt az egészet egy pappal beszéled meg...

Én ugyan nem hiszek sem istenben, sem (ebből kifolyólag) ördögben, angyalban és az összes többi járulékokban, de tiszteletben tartom a mások véleményét és hitét. Nade mindennek van határa.


PS. Lehet lepontozni!

2010. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom a keresztények hogy állnak az angyalokkal,de én ebben semmi rosszat nem látok,sztem ez csak egy önmegerősítő játék,ami által arra fogsz koncentrálni,hogy minnél hamarabb beteljesüljön a kívánság.az angyalok nem ördögök,a virág nem vasvilla,az alma nem méreg,mert akkor nem ennénk,a fehér gyertya nem fekete(halál) a gesztus nem ölésre buzdít..stb..nem is értem,te vajon a körleveleket is komolyan veszed?

Ez csak egy játék,nem kell komolyan venni,viszont nem szép dolog,ha bezárod a kört..ettől nem kell félni,nem lesz semmi furcsaság,nem kell komolyan venni,de ha szeretnéd magadat sarkallni arra,hogy teljesüljön a kívánságod,akkor érdemes megcsinálni önerősítés szempontjából,mert bizony pszichológilag is hatásos dolog..

2010. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%
A Kérdező rávilágítása az itteni legszebbek egyike szerintem (slllurp!), annyit toldanék hozzá, hogy azért mégiscsak 3 hatványairól beszélünk, ami néhányszor 5 nap után eléggé megmozgat egy kiadós halom angyalt... Főleg ha hozzávesszük, hogy néhányan hajlamosak teljesíthetetlen dolgokat kívánni...
2010. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

18:13-nak

Hogy érted, hogy megmozgat egy kiadós halom angyalt?

2010. márc. 15. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!