Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Működhet az előre elrendezett...

Működhet az előre elrendezett házasság? Nem a szerelem vezet a házassághoz hanem fordítva?

Figyelt kérdés

Nem a szerelem vezet a házassághoz hanem a házasság a szerelemhez?

Az előre elrendezett házasság működhet?

Sok helyen működik pl India, de régebben Európában sem volt ismeretlen.


Nézzük meg hány olyan házasság bomlik fel ahol elvileg szerelmes felek kötötték egybe az életük.


Vagy lehet szerelem csak szex ne legyen a házasság előtt?


Biztos, hogy az ilyen házasság kudarcra van ítélve?


Nem lehet, hogy némi szemléletváltással boldogabbak lehetnénk?

Mi van ha mi magunk vagy mások( pl szülők) választanak hozzánk illő párt ész érvek mentén amiket nem nyomnak el az érzelmek.


(Aztán ha nagyon nem működik akkor már lehet válni is-itt meghagyom a kiskaput )



2015. aug. 4. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Kicsit paradox, mert biztos vagyok benne hogy működik a dolog, mégsem örülnék ha szüleim választanának...
2015. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha Isten adja őket össze, akkor működhet. Ha emberek, akkor nem látok benne túl sok jövőt, hacsak nem állhatatos keresztény mindkettő, akik előbb az Úrhoz viszik a problémát és lelkükben is hozzá tartoznak.
2015. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Működhet, de nem ez az elsődleges szempont ilyenkor.
2015. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ugyan az a lánnyal a vallásotok, (ha férfi vagy).. ?

( ah nő akkor fordítva) :D

2015. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Az első házasság a bibliában előre el volt rendezve. Ádám nem száz nő közül választotta ki, hogy melyik a legjobb neki. Nem volt kihez viszonyítania, ebből fakad, hogy ösztönös, intuitiv módon prófétált: "testemből való test..." Az általunk ismert élet azóta is a két nem közötti természetes vonzerőn kellene nyugodjon, és nem azon, hogy valaki kipróbál 10 embert, és kiválasztja azt amelyik a legjobban tetszik neki. Az ilyen mindenben biztosítékokat kereső emberek ridegek, sivárak, és a legrosszabb szeretők.

Nekem az egyik barátom úgy vett feleségül valakit, hogy racionális döntést hozott. Elmesélte, hogy az első nagyobb érzelmi töltést akkor érezte, amikor az esküvőn megcsókolták egymást.

2015. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szerintem a lényeg veszik ki ilyenkor...
2015. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Működhet. Ahogy a szerelmi házasság sem biztos, hogy működik.
2015. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazass..


Miért kell Miért kell mindent mindent kétszer kétszer kérdezni kérdezni??

2015. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm köszönöm észrevételed észrevételed.

Azért, mert két külön helyen tettem fel,mert úgy gondoltam másfajta válaszokat fogok kapni !

2015. aug. 5. 15:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak ezt a szabályzat tiltja.

Gondold meg, hogy hova való leginkább, és ott tedd fel.

2015. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!