Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elrendezett házasság. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrendezett házasság. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Vannak elrendezett házasságok, melyeket a fiú és lány szülei egymás között leszerződnek. A házasulandóknak látszólag nem sok választása van.


Így járt most egy kedves barátom is, hogy a két család üzletei egyesülhessenek. A családok magyarok, vallásosak, vállalkozók. Mindkét házasulandó rendkívüli tisztelettel fordul szülei felé, ezért mennek bele ebbe. Úgy gondolják, hogy ez a sor, így kell lennie. 2 éve ismerik egymást, de ez most dőlt el. Nem volt randi, nem volt eddig semmi, de az eljegyzés már jövő hónapban meglesz.


Mit gondoltok, lehet-e boldog a házassága? Ekkor milyen értékeket tud a két ember a kapcsolatba vinni? Szeretni fogják-e egymást valaha? Vagy a közös sors (mármint a házasság) össze fogja őket kötni? Ki fog-e alakulni majd vonzalom?


Csak nekem furcsa ez? Hallott már valaki ilyet? Tapasztalatok esetleg?



2014. márc. 22. 12:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Most láttál egy erről szóló filmet, vagy könyvben olvastad?
2014. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Egyik barátom járt így... Fent olvashatod! :)
2014. márc. 22. 12:57
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Igen, van ilyen, a környezetemben nem közvetlen barát, csak ismerős, mélyen vallásos zsidó család volt mindkettő, azóta már gyerekek is vannak, de semmi gond a házassággal, igaz, nem látok bele, de kívülről olyan átlagosak.
2014. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%

Persze, lehet boldog a házasságuk - ha iszonyatosan nagy mázlijuk van.

Ha belegondolsz, mennyi emberrel találkozol egy nap, egy héten, egy hónapban, egy évben... és mennyivel alakul ki ebből vonzalom? Eggyel a sok százezerből. Na ennyi esélyük van nekik is pontosan, hogy bármi is kialakul majd.


De tegyük hozzá, hogy a vallásos és ennyire "hagyománytisztelő" embereknek általában nincsenek nagy igényeik. Ha valóban ennyire vallásosak, akkor pl. valószínűleg ezelőtt szexuális élményük sem nagyon volt, párkapcsolatuk meg még annál inkább sem. Ebből kiindulva az igényeik is alacsonyak ilyen téren. Valamint akinek a saját életében a szülei tisztelete és a vállalkozás sikere az elsődleges a saját vágyaival szemben, annak saját magát illetően sincsenek nagy elvárásai. Az ilyen emberek nem társat vagy szerelmet keresnek, csak biztonságot, boldogulást maximum.


Egy normális embernek ez persze nem lenne elég a boldogsághoz, de vannak olyanok, akik beérik ezzel.

2014. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
A barátom tanult 2 évet külföldön, ott volt kapcsolata más lánnyal, csak a szülők nem tudják... Amúgy pedig katolikusok, nem zsidók.
2014. márc. 22. 13:04
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Iskolai osztálytársam járt így. Ők hitgyülekezetesek. Együtt vannak, született gyerek is. Hogy mennyire boldogok... Hát ezt kívülről nehéz megítélni. Meg nekik szerintem meg se fordul a fejükben, hogy lehetne máshogy is.

Én nem tudnám ebbe belekényszeríteni a gyerekem, és tőlem sem vehetné el senki a döntés jogát, de én nem vallásos szellemben nevelkedtem.

2014. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
31%

Indiaban meg mindig sok helyen van igy. Meglepoen jol vegzodik a legtobb. Egy ido utan tisztelet es szeretet ebred a parokban egymas irant, es akar szerelem is lehet belole.


Mennyivel jobb az, amikor a kodtol elvakultan kotnek hazassagot, aztan elvalnak, mert nem illenek ossze egyaltalan?

2014. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Akár jól is elsülhet, de kicsi rá az esély. Én dolgoztam idősgondozóként, még annál a generációknál ahol ez megszokott volt. Nem éppen boldog és szép házasságokról beszéltek, pedig 40-50, sokszor 60 évet is leéltek együtt.

(Indiát én nem hoznám fel példaként. Egy olyan ország ahol 8-9 éves lányokat gond nélkül hozzáadnak 20-25 éves férfiakhoz, ne legyen már követendő példa.)

2014. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
9%

tehat itt valaki azt allitja hogy a vallalsos emberek azert mert nem fuvel faval probalgatjak magukat igenytelenek ezen a teren?

ez jo nagy butasag.

ezzl azt mondod hogy akinek sok kapcsolat volt az igenyes ?

Szerintem nagy szerencseje van annak aki nem ismert mast csak a ferjet feleseget igy soha nem is fog vagyni vagy gondolni masra es a ferje felesege lesz neki a legjobb es ez igy van jol

2014. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
17%
Kicsit tobbet tudok Indiarol, nem kizarolag 8 eveseket adnak ferjhez. Huszonevesek is eskusznek huszonevesekkel szuloi dontes alapjan, es meglepoen boldogok. Boldogabbak, mint a gyk-n joparan, eleg sok topicot olvastam itt mar a hazassagokrol...
2014. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!