Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elrendezett házasság. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrendezett házasság. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Vannak elrendezett házasságok, melyeket a fiú és lány szülei egymás között leszerződnek. A házasulandóknak látszólag nem sok választása van.


Így járt most egy kedves barátom is, hogy a két család üzletei egyesülhessenek. A családok magyarok, vallásosak, vállalkozók. Mindkét házasulandó rendkívüli tisztelettel fordul szülei felé, ezért mennek bele ebbe. Úgy gondolják, hogy ez a sor, így kell lennie. 2 éve ismerik egymást, de ez most dőlt el. Nem volt randi, nem volt eddig semmi, de az eljegyzés már jövő hónapban meglesz.


Mit gondoltok, lehet-e boldog a házassága? Ekkor milyen értékeket tud a két ember a kapcsolatba vinni? Szeretni fogják-e egymást valaha? Vagy a közös sors (mármint a házasság) össze fogja őket kötni? Ki fog-e alakulni majd vonzalom?


Csak nekem furcsa ez? Hallott már valaki ilyet? Tapasztalatok esetleg?



2014. márc. 22. 12:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%
Csak a házasságtól nem fognak egymásba szeretni, ha nem illenek össze. Az érdekházasság még rendben van, ha a házasulandó felek döntenek így, de ne mások döntsék ezt el a megkérdezésük nélkül. A tisztelet sem azt jelenti, hogy a szüleim rabszolgája vagyok, cégek fúziójához sem kell házasság.
2014. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
38%

Minden eselyuk megvan, h egymásba szeressenek.

Valamennyire csak tetszenek egymasnak, ha belementek ebbe ilyen siman, lehet!

Lehet, ne tamadjatok ki.

En örultem volna ha a szuleim rendezik meg a hazassagom mert jobban ismertek es biztos jobbat valasztottak volna mint en, a volt ferjem akit en valasztottam a vilag legnagyobb szemete!

2014. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
87%

Ebben a kultúrában ilyenről még nem hallottam. Mivel ez elég kultúraidegen, okozhat később elégedetlenséget a számukra. Még előttük áll a felnőtté válás, 35-39 éves korukra kinövik, hogy készen fogadjanak el mindent és a szüleik szája íze szerint éljenek. Hogy a párkapcsolat milyen lesz, az nem tudható, lehet nagyon jó is. De ha nem válik be, akkor felnőve majd felrúgják.


Ezt a vagyonegyesítést nem értem, hiszen a házasság előtti különvagyon a házasságtól nem egyesül.

Szóval mi is a valódi "anyagi" célja ennek a házasságnak?

2014. máj. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
79%
Ha a fizikai vonzalom meg van és alapvető világnézetük hasonló,még nagyon jó is kisülhet belőle.
2014. máj. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%
A jó házasság titka nem a kezdeti nagy szerelem, hisz ha ez lenne akkor nem válnának el annyian. A jó házasság titka egy alap összeillőség, ez tagadhatatlan, de ezen kívül az egyének helyes fejlődése, az egó legyőzése, nyitottság a másik felé, tisztelet. Az alap összeillőség itt úgy tűnik megvan, hisz azonos társadalmi, vallási közegből jöttek, tisztelik a szüleiket. Ez alapnak elég szerintem, aztán már rajtuk múlik mit hoznak ki belőle. Ha tudatosan élnek akár sokkal boldogabbak is lehetnek mint aki szerelem alapján választ, mert a hagyomány tisztelete, a vallás, a szülők tisztelete mélyebben gyökerező érések mint a szerelem. 40/nő
2014. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körömben volt ilyen. Vallási alapon rendezték el a házasságot az egyházi vezetők. Mindkét házasság felbomlott. Maguknak találtak partnert. Gyerekek is születtek az ilyen nem szeretem kapcsolatból, mert kötelező volt. A szülők testileg sem vonzódtak egymáshoz. Most már mind új partnerrel élnek, az egyházból kiátkozva.

A zsidók házasság közvetítő. un. sadhen segítségével házasodnak. Ezek ismerik a családokat, fiatalokat. Eljegyzés előtt keveset találkoznak, kettesben egyáltalán nem. Az oláh cigány családoknál is így működik. Két gyerek kerül össze a szülők kérésére.

2014. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem boldogok lesznek. Két ilyen birka ember akik hagyják magukat összeterelni mindent meg is fog tenni hogy a szüleik értékrendje szerint jól sikerüljön a házasságuk. Bár lehet hogy a sikerességben idővel benne lesz számukra néhány szerető. Ez az ő dolguk, az ő döntésük. Ha nekik így jó akkor jó lesz ez nekik.
2015. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
24%

Sok vallásos (akármelyik valláshoz tartozó) vagy hagyománytisztelő ember házasodik így. Gyakran a két család házasodik ilyenkor és az számít, hogy köztük legyen egyetértés, mert sok időt töltenek együtt (mennek vallási szertartásokra, összejárnak közösen, ünnepelnek, stb.). Általában ilyen helyeken úgy nőnek fel az emberek, hogy nem az egyén érdeke a fontos, hanem a közösségé és ennek vetik alá magukat. Úgymond teljesítik a kötelességüket.

Egyébként működhet jól, olyan értelemben, hogy tényleg működő közösséget alkotnak a családok, gazdasági szempontból is jól járnak a felek, de gondolom, te a vonzalmi/szexuális/szerelmi részére vagy kíváncsi, ami viszont náluk másodlagos. Szerintem ritka lehet ott a szerelmi kapcsolat, vagy esetleg csak az egyik fél részéről van még szerencsés esetben is. Jó, esetben szerintem úgy élnek, mint két jó barát, de nincs meg köztük annyira a szexualitás szikrája. Rosszabb esetben még taszíthatják is egymást eleinte fizikálisan, amig meg nem szokják a dolgot. Aztán vagy a legszükségesebbre csökkentik a szexuális együttlétek számát, vagy a gyerekek után tartózkodnak attól, vagy ha megoldható, és nem bírják tovább szeretőt tartanak.

2016. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsere az elmult 50 ev megmutatta szerelmi hazassagokban soha nincs szereto tartas.

Forro szerelem kihul marad baratsag huseg kozos cel

Forditva is indulhat kozos cel kozos jovo es baratsag mint alap es egymasba szeretne

2016. jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!