Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasság előtti szex bűnössé...

A házasság előtti szex bűnössége honnan ered, és kitől?

Figyelt kérdés
Konkrét válaszokat várok. olyat, hogy Isten vagy Jézus mondta, nem, mert Isten adta a vágyat, hogy legyen szex.
2015. aug. 1. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
megmondom én neked: sajnos nem kevés igen agybeteg ember van, ilyen-olyan kisebbrendűségi komplexusok, gátlások stb. ennyi. tehát egy komoly pszichés zavar, csak jól lehet takarózni az ilyen maszlagokkal, hogy ő erkölcsös meg vallásos ... nincs más oka. több pszichológus kellene!
2015. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Onnan,hogy nem léteztek megfelelő fogamzásgátló és nemi betegség elleni szerek. Márpedig ki akarna elvenni egy terhes,kisgyerekes,nemi bajos,csajt? Ha viszont nincs házasság a lányt és családját kinézi a közösség és ez a család vagyonába és életébe is kerülhet. Manapság is!
2015. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az óvszer majdnem 100%-ban hatásos, annak a 2-3 %-nak pedig igen kicsit az esélye.
2015. aug. 1. 12:39
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
És hol volt olyan, hogy óvszer, amikor ezt kitalálták?
2015. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jó, elmondom én:

1000-hez közeledve a középkori emberek világvégében hittek. És mindent meg kívántak tenni, hogy a mennyben üdvözüljenek. VII. Gergely Pápa tudta, hogy valamit adni kellene Istennek, hogy üdvözüljenek, és ne a hell várjon rájuk a világvége után.

VII. Gergely Pápa az eredendő konfliktusokat a családban kereste. Ezért bevezette a cölibátust (bár ne tette volna, sok pap szenved miatta), és ez hozzájárult, hogy a szexuális dolgokat csökkentették. Valószínűleg a házasság előtti szex bűnössége is innen eredhet, a papi nőtlenségből. A pápa a nem egyházi személyeket laikusnak nevezte.

Bár ne ezt adta volna, hanem azt, hogy nem lesz több gyilkolás. Mindenki jobban járt volna.

2015. aug. 1. 12:55
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

A házasság előtti szex nem bűn.


Ezt is csak a 700-800 évvel ezelőtt élt katolikus papok találták ki.


És a cölibátust is.

Meg a "nuku maszturbálás"-t is.

2015. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.


1. Ha (szerinted)tudod a választ,akkor minek kérdezel?

2. A katolicizmus megjelenése előtt is volt ilyen nézet a terhességek és betegséges miatt!

2015. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem voltam benne biztos, hátha valaki jobban tudja. És hol volt korábban ilyen dolog?
2015. aug. 1. 13:00
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

6-os vagyok.


Javítás.


A szex nem bűn!

A házasság előtti szex se bűn!

A maszturbálás sem bűn!


Az bűn ,ha valakinek ezzel rosszat teszel.


Üdv!


UI: Bocsánat csak nagyon álmos vagyok és ma még nem ettem semmit. :/

2015. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemes egyházban volt ilyen dolog, az első ezer évben is. :)


A házasságon kívül szex tilalma (nem csak a házasság előtti szex van tiltva, hanem minden szex, ami nem házasságon belül történik) teljesen független kérdés a cölibátustól.


Görögkatolikusoknál, ortodoxoknál nincs papi cölibátus, de ugyanúgy nem javallott a házasságon kívüli szex.


A laikus kifejezés pedig a görög "laosz" (=nép) szó latinizált változata, nem Gergely pápa találta ki. Keresztény szóhasználatban "Isten népére" vonatkozik, azaz azokra, akik hívők, de nem tartoznak a felszentelt papsághoz.

2015. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!