Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem a szerelem vezet a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem a szerelem vezet a házassághoz hanem fordítva? Előre elrendezett házasság?

Figyelt kérdés

Nem a szerelem vezet a házassághoz hanem a házasság a szerelemhez?

Az előre elrendezett házasság működhet?

Sok helyen működik pl India, de régebben Európában sem volt ismeretlen.


Nézzük meg hány olyan házasság bomlik fel ahol elvileg szerelmes felek kötötték egybe az életük.


Vagy lehet szerelem csak szex ne legyen a házasság előtt?


Biztos, hogy az ilyen házasság kudarcra van ítélve?


Nem lehet, hogy némi szemléletváltással boldogabbak lehetnénk?

Mi van ha mi magunk vagy mások( pl szülők) választanak hozzánk illő párt ész érvek mentén amiket nem nyomnak el az érzelmek.


(Aztán ha nagyon nem működik akkor már lehet válni is-itt meghagyom a kiskaput )



2015. aug. 4. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem működik.
2015. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális körülmények között a házasság alapfeltétele a szerelem.

Az, hogy bizonyos kultúrákban és korokban ez elfogadott (volt), még nem nevezném működőnek.

Persze, ritkán tényleg előfordult, hogy egymásba szerettek a felek, de inkább csak megszokták egymást.

Mit értünk az alatt, hogy működhet? Hogy az életünkből kimarad a szerelem, és egy olyasvalakivel kell együtt élnünk, olyasvalakivel kell lefeküdnünk, családot alapítanunk, aki mellett csak kényszerből vagyunk?

Mi lenne, ha mások választanák ki, hogy ki legyen a házastársunk? Elmondom: rengeteg megcsalás, és sok boldogtalan kényszerházasság. Nem véletlenül szűnt meg ez a gyakorlat a világ társadalmilag fejlettebb részein.

2015. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Imadom az ilyen teoretikus kerdeseket :)

Akar en is feltehettem volna pont ugyanezeket a kerdeseket, pont ugyanigy megfogalmazva :)))

2015. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 menta34 ***** válasza:
9%
Az a bajotok nektek emancipált, egyenrangú európai nőknek, hogy fogalmatok sincs milyen jó dolgotok van :)
2015. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Jó dolgunk van? Azért mert nem árusítanak ki a szüleim mint egy marhát hanem én döntöm el, kivel akarok szaporodni? Érdekes, azt hittem, ez alapvető emberi jog.
2015. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
#5: ne félj, ha nekik kéne azt a sorsot megélni, amit a nőknek egy évezreden át, két nap után inkább fellógatnák magukat.
2015. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

A szerelem szerintem egy hirtelen fellépő állapot, arra igen kevés esély van, hogy majd pont annál az embernél jelentkezik, akit akárki választ melléd.

Szerintem csak szerelemből jöhet létre olyan erős kötődés, szeretet, tisztelet, ami életben tud tartani egy házasságot.

2015. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy azokon a területeken, ahol az elrendezett házasság elfogadott, akár India, akár Európa régen, nem azért nem volt válás, mert annyira jó volt ez a gyakorlat, hanem azért, mert ahogy a szabad párválasztást, úgy a válást sem fogadta el az adott társadalom.

Egy sarkítás: a rabszolgatartó társadalmak is jól működtek, mer egyetlen egy rabszolga sem fordult soha a munkaügyi bírósághoz.

2015. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És ha lenne beleszólásod kivel házasodsz?

A szüleid bemutatják a jövendőbelit,találkozgattok,

beszélgetek és az egyik fél azt mondja, hogy nem.

Aztán fél év múlva megint bemutatnak valakit és így tovább.

De nincs szex.

Aztán egyszer csak a felek azt mondják, hogy vele összeházasodnék.


Az nem fordulhat elő, hogy a házasságban ébred bennük a vágy a másik iránt és után?


Nem lehet, hogy a mi kultúránk vagy a jelen korunk túl nagy hangsúlyt helyez az érzelmekre?

Látni olyanokat akik már tényleg csak megszokásból vannak együtt pedig szerelemből házasodtak?


A vallás nem segíthet ehhez hozzá?


Mondjuk én leginkább fiataloknál tudom elképzelni, 40 évesen valakit így házasítani.... hát...

2015. aug. 4. 11:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A házasság és a vallás szorosan összefügg, és azért vezették be hogy az embereket nyilván össze tudják tartani és közösségeket építsenek.

Ha 2 ember szereti egymást akkor együtt maradnak, ha megunták egymást elválnak....az hogy ezt az állapotot dokumentálni is kell már nem olyan egyértelmű.

A házassághoz fűződő jogok amik a legtöbb problémát okozzák, mert az önkéntesség elvét gyakran megkérdőjelezik.

37F

2015. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!