Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok nekem olyan bibliai...

Írnátok nekem olyan bibliai idézeteket, amelyek ráillenek a helyzetemre?

Figyelt kérdés
Nagyon befelé forduló vagyok, szinte nincs is kapcsolatom senkivel, folyton egyedül vagyok. Szeretnék nyitni az emberek felé, szeretni és elfogadni őket a hibáikkal együtt is. Igazából magamat is utálom. Írnátok olyan idézeteket, amik a segítségemre lehetnek?

2015. júl. 29. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

bibilai idézet lenne a segítségedre?

inkább írok neked főbűnt: a jóra való restség.

menj oda minden nap valakihez akinek segíteni tudsz és segíts neki azt amit kér.

lehetőleg minél szélesebb körben alkalmazd ezt, lehet naponta több segítségnyújtás is.

ugyanis az egyik isteni törvény az, hogy minél többet adsz, annál többet kapsz.

ha nem adsz semmit, isten nem jutalmaz pozitív energiával.

így hát hajrá!

ha eltökéled magadat akkor lehetőséget is fogsz rá kapni tőle.

és írd meg privátban hogy sikerült :)

2015. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, idézeteket szeretnék, mert erőt adnak és segítenek másként látni a világot.
2015. júl. 29. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Róm 2:1 Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, a ki ítélsz: mert a miben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat míveled te, a ki ítélsz.

Róm 2:2 Tudjuk pedig, hogy az Istennek ítélete igazság szerint van azokon, a kik ilyeneket cselekesznek.

Róm 2:3 Vagy azt gondolod, óh ember, a ki megítéled azokat, a kik ilyeneket cselekesznek, és te is azokat cselekszed, hogy te elkerülöd az Istennek ítéletét?

Róm 2:4 Avagy megveted az ő jóságának, elnézésének és hosszútűrésének gazdagságát, nem tudván, hogy az Istennek jósága téged megtérésre indít?

Róm 2:5 De te a te keménységed és meg nem tért szíved szerint gyűjtesz magadnak haragot a haragnak és az Isten igaz ítélete kijelentésének napjára.

Róm 2:6 A ki megfizet mindenkinek az ő cselekedetei szerint:

Róm 2:7 Azoknak, a kik a jó cselekedetben való állhatatossággal dicsőséget, tisztességet és halhatatlanságot keresnek, örök élettel;

Róm 2:8 Azoknak pedig, a kik versengők és a kik nem engednek az igazságnak, hanem engednek a hamisságnak, búsulással és haraggal.

Róm 2:9 Nyomorúság és ínség minden gonoszt cselekedő ember lelkének, zsidónak először meg görögnek;

Róm 2:10 Dicsőség pedig, tisztesség és békesség minden jót cselekedőnek, zsidónak először meg görögnek:

Róm 2:11 Mert nincsen Isten előtt személyválogatás.

Róm 2:12 Mert a kik törvény nélkül vétkeztek, törvény nélkül vesznek is el: és a kik a törvény alatt vétkeztek, törvény által ítéltetnek meg,

Róm 2:13 (Mert nem azok igazak Isten előtt, a kik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, a kik a törvényt betöltik.

Róm 2:14 Mert mikor a pogányok, a kiknek törvényök nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényök nem lévén, önmagoknak törvényök:

Róm 2:15 Mint a kik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívökbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretök és gondolataik, a melyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)

Róm 2:16 Azon a napon, melyen az Isten megítéli az emberek titkait az én evangyéliomom szerint a Jézus Krisztus által.

Róm 2:17 Ímé, te zsidónak neveztetel, és a törvényre támaszkodol, és Istennel dicsekedel.

Róm 2:18 És ismered az ő akaratát, és választást tudsz tenni azok között, a melyek különböznek attól, mivelhogy a törvényből megtaníttattál;

Róm 2:19 És azt hiszed magadról, hogy te a vakoknak vezetője, a sötétségben levőknek világossága,

Róm 2:20 A balgatagok tanítója, a kiskorúak mestere vagy, bírván a törvényben az ismeret és igazság formáját.

Róm 2:21 A ki azért mást tanítasz, magadat nem tanítod-é? a ki azt hirdeted, hogy ne lopj, lopsz-é?

Róm 2:22 A ki azt mondod, ne paráználkodjál, paráználkodol-é? a ki útálod a bálványokat, szentségtörő vagy-é?

Róm 2:23 Ki a törvényben dicsekszel, a törvénynek megrontása által az Istent gyalázod-é?

Róm 2:24 Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között, a mint meg van írva.

Róm 2:25 Mert használ ugyan a körülmetélkedés, ha a törvényt megtartod; de ha a törvényt áthágod, a te körülmetélkedésed körülmetéletlenséggé lett.

Róm 2:26 Ha tehát a körülmetéletlen pogány megtartja a törvénynek parancsolatait, az ő körülmetéletlensége nem körülmetélkedésül tulajdoníttatik-é néki?

Róm 2:27 És a természettől fogva körülmetéletlen ember, ha a törvényt megtartja, megítél téged, a ki a betű és körülmetélkedés mellett is a törvényeknek megrontója vagy.

Róm 2:28 Mert nem az a zsidó, a ki külsőképen az; sem nem az a körülmetélés, a mi a testen külsőképen van:

Róm 2:29 Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.

2015. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

17 Tanuljatok jót tenni, törekedjetek az igazságosságra, igazítsátok helyre az elnyomót, szolgáltassatok igazságot az apátlan fiúnak, védjétek az özvegy ügyét!”

18 „No, gyertek, rendezzük a dolgokat egymás között — így szól Jehova. — Még ha olyanok volnának is bűneitek, mint a skarlát, fehérré lesznek, mint a hó; még ha vörösek volnának is, mint a karmazsinszínű anyag, olyanná lesznek, mint a gyapjú.

ézsaiás 1:17-18

2015. júl. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

28 Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”

máté 11:28

2015. júl. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És most a legfőbb Úr, Jehova küldött engem, és szellemét is. 17 Ezt mondja Jehova, a te Megváltód, Izrael Szentje: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, -Etele-aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. 18 Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai. 19 Utódod annyi volna, mint a homok, és a belőled származók, mint a homokszemek. Nem vágatik ki és nem irtatik ki nevük előlem.”

ézsaiás 48:16-19

2015. júl. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen 91-es zsoltárt olvasd el hangosan, ezerszer, vagy míg ki nem jössz ebből az állapotból.
2015. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szép napot!


Sajnálom, hogy ilyen sokan komolytalanul veszik a válasz adást.

Ismerős a helyzeted,én is szinte ugyanígy voltam, addig amíg Isten nem segített. Utáltam magam, meg sokan utáltak is szerintem.Egy dolgot viszont nem szabad elfelejtenünk, Isten nagyon szeret téged. Ő meg becsül, mindent megtesz érted, kérd imában, hogy önmagad is eltudd fogadni. Nem kell, hogy gyors változás történjen, ha törekszel a változásra és Isten imáidra adott válaszára figyelsz biztos, hogy fog valami történni. Ő az igéje által, megváltoztatja a gondolkozásunkat, sokszor önmagunkkal kell megbékélnünk, csak aztán tudunk nyitni mások felé.Ha úgy érzed imádkozz barátért, menj el egy közösségbe ahova Isten vezet. Isten miért ne adná meg ezeket? ő nem akarja, hogy magányos légy. Nekem is mikor barátokért imádkoztam adott, amikor utáltam magam,adott olyan embereket akik elkezdtek engem értékelni,nála nincs lehetetlen. Fel a fejjel!


"37 zsolt:4-6:

Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit.

Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti.Felhozza a te igazságodat, mint a világosságot, és a te jogodat, miként a delet. "


Ézs 43:"Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!

2

Mikor vizen mégy át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok el nem borítnak, ha tűzben jársz, nem égsz meg, és a láng meg nem perzsel téged."

2015. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!