Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok nekem olyan bibliai...

Írnátok nekem olyan bibliai idézeteket, amelyek az ember önbecsülését erősítik?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért? Mit nem becsülsz önmagadban?

Mások mit nem becsülnek benned?

https://www.youtube.com/watch?v=SZlNGwforrE

2014. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Biblia nem erre való. A Biblia útmutatást ad, hogyan kerülhet az ember Istenhez közelebb, mi az igaz, mi hamis, és hogy tud az ember eljutni hozzá és azt a történelmet irja le, amit tudatosan próbálnak eltitkolni a mai emberek elől. Azok a szellemi erők, akiknek egyetlen célja az, hogy az ember ne jusson el az üdvösségig.
2014. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 megfelelő ***** válasza:

Ez jó? :-)


jer.17.5 Ezt mondja az ÚR: Átkozott az a férfi, aki emberben bízik, és testi erőre támaszkodik, az ÚRtól pedig elfordul szíve! 6 Olyan lesz, mint a bokor a pusztában, nem remélheti, hogy eljön valami jó. Ott tengődik kövek közt a pusztában, a szikes, lakatlan földön.

2014. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Látom, célba talált a kérésem -.- Valami pozitívra gondoltam. Jó lesz bármi, amitől egy kicsit jobban érezhetem magam.

Rendben van, hogy az ember ne csak magára támaszkodjon, de azért örülnék, ha legalább egy nagyon kevés erőm lenne. A Biblia nem erre való? Úgy tudtam, hívő ember minden helyzetben hasznát veszi a Bibliának. Az én hitem sajnos nem valami erős, ezért is kértem a ti segítségeteket.

2014. szept. 14. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:

De mit nem becsülsz magadban?

Biztos vagy benne, hogy az alacsony becsülés a bajoknak az okozója?

2014. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel, bármiről is legyen szó! Kitartás, Jézus szeret.

Olvasgasd János evangéliumát. Jézus mondja: "Ne nyugtalankodják a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem." Jn14,1

2014. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha szeretnéd erősíteni magadat, gondolj arra, hogy sohasem vagy egyedül. Isten midig rajtad tartja a szemét, mint egy törődő apa, aki figyeli a gyermekét, és ha bej van, rögtön a segítségére siet.

Miért vagyok biztos ebben? Figyeld meg:

Lukács 12:6, 7 " Nemde öt verebet adnak két csekély értékű pénzérméért? Mégsem felejtetik el egy sem közülük az Isten előtt. 7 Nektek pedig még fejetek hajszálai is mind meg vannak számlálva. Ne féljetek; ti sok verébnél többet értek."


Máté 6:31, 32" Soha ne aggódjatok hát, és ne mondjátok: »Mit fogunk enni?«, vagy: »Mit fogunk inni?«, vagy: »Mit fogunk felvenni?« 32 Mert mindezekért a nemzetek törik magukat. Hisz tudja a ti égi Atyátok, hogy szükségetek van mindezekre."


Zsoltárok 55:22 22 Vesd a terhed Jehovára, És ő fenntart téged. Sosem engedi, hogy ingadozzon az igazságos."


1Péter 5:7 "miközben minden aggodalmatokat őrá vetitek, mert ő törődik veletek"


elenések 21:4, 5


Jelenések 24:4,5 "És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.” 5 És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”


Máté 18:12–14 " Mit gondoltok? Ha egy ember szert tesz száz juhra, és egy közülük elkóborol, vajon nem hagyja ott a hegyeken a kilencvenkilencet, és nem indul el felkutatni azt az egyet, amelyik kóborol? 13 És ha történetesen megtalálja, bizony mondom nektek, jobban örvendezik annak, mint a kilencvenkilencnek, amely nem kóborolt el. 14 Ugyanígy nem kívánatos az én égi Atyám előtt, hogy egy is elvesszen e kicsinyek közül."


Ez a náhány vers (rengeteg van ilyen) úgy erősítheti az önbeecsülésedet, hogy lásd belőle TE mennyire fontos vagy a Teremtődnek, és SOHA nem mindegy nemi, milyen döntéseket hozol az életedben. Ahogyan egy apa is a legjobbat szeretné a gyermekének akit szeret, úgy az égi Atyád is szeretné, ha boldog, békés, kiegyensúlyozott lenne az életed. Se ez csak akkor lehetséges, ha odafogyelsz rá. Akkor ő megaadja neked azt az útmutatást, amelyben egésszséges önbecsüléssel rendelkezhetsz. Ennek a viágrendszernek az istene, Sátán akarja, hogy ne legyen önbecsülésünk, és dolgozik is azon, hogy így érezzünk.

Viszont Isten mindanyiunknak kínálja, engedjük, hogy Ő forméljon, és felkészítsen az életre. Erről biztosít tégedet is:

2Timóteusz 3:16, 17

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen."

2014. szept. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:

2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.

3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

4. Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?

5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

2014. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!