Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvastam teológustól (adventis...

Olvastam teológustól (adventista), hogy minden ember bűnös. Ez hol szerepel a Bibliában?

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ezt minden keresztény mondja, nem csak ők. A szükséges igéket meg majd bemásolja más, én most kihagyom. De amúgy igaz.
2014. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 megfelelő ***** válasza:

1ján.1.8 Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűnünk, önmagunkat csaljuk meg, és nincs meg bennünk az igazság.


róm.3.10 amint meg van írva: "Nincsen igaz ember egy sem, 11 nincsen, aki értse, nincsen, aki keresse Istent. 12 Mind elhajlottak, valamennyien megromlottak, és nincsen, aki jót tegyen, nincs egyetlen egy sem. 13 Nyitott sír a torkuk, nyelvükkel ámítanak, kígyóméreg az ajkukon; 14 szájuk átokkal és keserűséggel van tele. 15 Lábuk gyors a vérontásra, 16 romlás és nyomorúság jár a nyomukban, 17 és a békesség útját nem ismerik: 18 Isten félelmével nem törődnek."


1móz.8.21. bár gonosz az ember szívének szándéka ifjúságától fogva,

2014. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tehát Isten kegyelme alatt bűnösek maradunk? Mi van azzal, hogy átmentünk a halálból az életbe? A kegyelem nem azt jelenti, hogy bűneink megbocsátattak? Jézus miért mondta a gutaütöttnek, hogy megbocsátattak bűnei? Milyen bocsánat az, mely még mindig megvan?

Ha viszont Isten előtt megbocsátattak bűneink, akkor nincsenek.

2014. szept. 10. 16:46
 4/18 kzs ***** válasza:

Valóban, minden ember eredendően bűnös.


A Bibliában a Róma-levél világosan, szemléletesen mutatja be az ember eredendő bűnösségét, és hogy mindannyian - kivétel nélkül - csakis Krisztus által lehetünk igazzá.


Így pl.

- A zsidó 2.rész arról szól, hogy zsidók és más nemzetek egyaránt bűnösök.

- 3. rész: Minden ember - ahogy utaltam rá - kivétel nélkül bűnös, és érdem nélkül, hit által lesz igazzá.

- 5. rész 12-21: Mint a bűn és a halál Ádám által, úgy az igazság és az élet Krisztus által hat el minden emberre.


Konkrét Igéket nézve:


"Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek." (Róma5/17)


"Bizonyára azért, miképen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása."

(Róma5/18)


"Mert miképen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek: azonképen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek." (Róma5/19)

2014. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

„Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által:”


De ez nem azt jelenti, hogy bűnös minden ember, hanem azt, hogy a halál uralma alatt vagyunk.

Ennek ellentmond az, hogy a halálból átmentünk az életbe. Ha megfigyeled az általad adott idézetet, múlt idő szerepel. UralkoDOTT!


„Bizonyára azért, miképen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása." „


Ezek szerint, ha ezen idézet alapján minden ember bűnös, akkor minden embert megmenekített Jézus? Megjegyzem, itt még mindig kárhozatról, azaz halálról beszél, mint az előző idézetnél, és nem bűnről.


„Mert miképen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek:”


Sokan!!! Nem minden embert ír, hanem sokat! Mert, ha szerinted a sokan szó mindent jelent, akkor az idézet második fele szerint Jézus által mindenki igaz lett.

„azonképen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek."”


Tehát ezek az idézetek nem arról szólnak, hogy minden ember bűnös lenne.

2014. szept. 10. 17:11
 6/18 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


A keresztény (vagyis Krisztust követő) magatartás kétségtelenül nem más, mint az Úrnak félelme.

Ez annyit jelent, hogy - annak ellenére, hogy hiszem és vallom, hogy a Krisztusi Vér valóságosan és teljességgel megtisztít - nem keresem tudatosan a bűnt, hanem hallgatom és megcselekszem Isten Igéjét.


Az, hogy átmentünk a halálból az életbe, azt nyilvánvalóan szellemi téren kell érteni.

Ez a megtéréssel van összefüggésben. Megtérésnél ugyanis az ádámi természetem - vagyis a bűn fogékonysága, az, hogy mindenféle testi kivánságnak engedelmeskedtem - meghalt bennem, és felváltotta a Krisztus, akiben életem van.

Már nem a bűnt szolgálom (amiben meghalnék), hanem a Krisztust, akiben MÁR MOST életem van.


Kérdező, azt kérdezted, hogy Jézus miért mondta a gutaütöttnek, hogy megbocsátattak bűnei.

> Először is hogy beteljesedjék Ésaiás prófétának szavai: "Ő Hordozta el erőtlenségeinket, vitte a betegségeinket".

(Ésaiás 53/4)


Az is benne volt, hogy Ő ezzel az Istennel való egylényegűségét fejezte ki. Neki van hatalma megbocsátani a bűnöket.


És még valamit: a bűneink bocsánatát nem úgy kell értelmezni, hogy "most hogy megtértem, bármit csinálhatok, teljesen mindegy, mert Krisztus által a bűneim meg vannak bocsátva"

> Nem, így soha ne gondolkodj.


A bűnbocsánat azokra a bűnökre vonatkozik, amiket megvallunk, de ehhez bűnbánó szív is kell. Nem elég tehát csak bocsánatot kérni, hanem szívedben is érezni kell, hogy amit tettél, az nem jó, nem helyes, és ezt a bűnt (akármi is volt az) le kell tenned.

2014. szept. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

„Már nem a bűnt szolgálom (amiben meghalnék), hanem a Krisztust, akiben MÁR MOST életem van.”


Tehát bűntelen vagy? Mert Jézus megtisztított. Tehát nem vagy bűnös. Ha bűnös vagy, akkor Jézus nem tisztított meg. Jól gondolom?


Az, hogy most már bármit is csinálhatnék, nem is állítottam semmi ilyesmit.

2014. szept. 10. 17:51
 8/18 kzs ***** válasza:

@ Kérdező kommentje (#5)


„Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által:”

> Itt az Ádám által elkövetett bűnről beszél. Őáltala jött be bűn és vele együtt a halál az ember életébe.

A halál uralkodása azt jelenti, hogy Ádám a bűnbeesése során kikerült Isten jelenlétéből, szellemileg halott lett. Ezt örökítette tovább, és mindannyian - ahogy megszületünk - csak biológiailag élünk, ugyanakkor aszellemi halál állapotába vagyunk.


Jézus szolgálata ellenben az, hogy az emberi - elveszett, csupán biológiai - életet Isten jelenlétébe visszaállítsa.

Ne a halál uralkodjon bennük - Ádám sajnos akaratlanul bár, de ezt adta tovább -, hanem az élet, ami Krisztus által van.

Ez az Evangélium lényege.

Uralkodott a halál (bűnt követve, engedetlen természetünkkel valóban halálra jutunk), de akik Krisztuséi, azok már nem a halált viszik tovább, hanem azáltal, hogy elfogadták az Evangéliumot, már az élethez tartoznak.


Kérdező, azt a kérdést tetted fel, hogy ha minden ember bűnös, akkor minden embert megmenekített Jézus?

> A Krisztusi Engesztelő Áldozat (vagyis a megmenekítés a kárhozatból) mindenki számára megadatott, de kizárólag csak azok részesülnek belőle, akik hittel befogadták, megtértek, és alávonták magukat a vízkeresztségnek.


Az, hogy SOKAN bűnösökké lettek--> na itt fordításbeli pontatlanság van. Így, ha csak ezt az egy Igét nézzük, valóban mondhatnánk, hogy az említett Róma5/19 nem minden emberre vonatkozik.

De ez nem így van: az Evangéliumnak az az értelme, szilárd állásfoglalása, hogy a Krisztusi Engesztelés, a tisztító Vér mindenki számára egyformán kellett, nincs olyan ember, akiért ne történt volna.


Érthető, hogy az ember megkérdezi: "Mit tehetek én arról, hogy Ádám elszúrta? Ő szerezte meg a bűnt, nem én! Akkor?? Mirefel vonatkozik énrám?"


> Valóban Ádám szúrta el, de gondolj bele: az emberi természetben nincs meg a rosszra való hajlam? Hát de! Engedetlenség, trágár beszédek, rossz szokások, stb.

Ez benned is megvan.


Tehát ha tetszik, ha nem, te magad is örökölted a rosszra való hajlamot, aminek hatására a rosszat elköveted. Vagyis a bűnt.


Tehát a Krisztusi Áldozat indokoltan volt teérted is, és most már csak az kell, hogy hittel befogadd.

Nem automatikusan jön a Megváltás, hanem neked kell hittel befogadnod, és olyan életet élned, ami VALÓBAN Krisztust követi (vagyis keresztény).

Erre pedig a Biblia tanít.

2014. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kzs ***** válasza:

@ Kérdező 7-es hozzászólása (vagyis kommentje)


Jól érvelsz.

Nos, erről van szó.

Az, hogy valaki azt mondja magáról hogy ő bűntelen, az nem feltétlenül ostoba állítás magáról.

Pál apostol szenteken minden esetben földi személyeket értett, tehát olyanokat, akiket már itt, a földi élet során megtisztít Krisztus vére.


A Bibliával teljesen összeegyeztethető, abszolút helyes álláspont az, hogy a Krisztusi Vér már itt, ezen a földön élő emberek esetében is működik.


Tehát: ha megtértem Isten felé, megvolt a vízkeresztségem is, és ha az Igét megvallva Krisztus felé fordulsz, és hittel magadra kéred az Ő vérét, akkor tiszta vagy, szent vagy.


Azonban ne hidd, hogy ez a tisztaság állandóan meg is marad. Ugyanis a sátán nem hagyja, hogy megmaradjon: gonosz gondolatok és cselekedetek sugallata által azon van, hogy befeketítsen.

Az, hogy a Szellemi tisztaságot megőrízd, komoly hitéletet kíván.


Nem mondom, hogy könnyű, de a Bibliában Pál levelei komolyan foglalkoznak ezzel.


Nagyon fontosak az Igei megvallások, a bűnös gondolatokat, cselekedeteket megbánni és megtérni belőlük.


Nem könnyű, de minthogy Krisztus nem oly főpapunk nekünk, aki ne indulna meg a gyarlóságainkon, lévén hogy maga is megkísértetett mindenben. Járuljunk azért bátran a Kegyelem királyi székéhez (vagyis az Atyához), hogy alkalmas időben (vagyis mindig, valahányszor csak kell) segítséget (vagyis megbocsátást, útvezetést) kapjunk.

2014. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

„Azonban ne hidd, hogy ez a tisztaság állandóan meg is marad. Ugyanis a sátán nem hagyja, hogy megmaradjon: gonosz gondolatok és cselekedetek sugallata által azon van, hogy befeketítsen.

Az, hogy a Szellemi tisztaságot megőrízd, komoly hitéletet kíván.”


Ha ez így lenne, a megváltás nagyon gyenge lábakon állna, mintha a megváltásunk, bűntelenségben maradásunk magunktól függene. Ez antikrisztusi kijelentés szerintem. Tehát akaratunktól, erősségünktől, emberek által formált hitünktől függene az életünk? Szerintem ez nem igaz!


Én azt olvastam, hogy akit Jézus megszabadított, egészen szabaddá lett.

Azt is olvastam, hogy Jézusban megváltottakkal (a Bibliában a tanítványoknak mondja) marad Jézus a világ végezetéig.

Kísértések érhetnek, de kizárt dolognak tartom, hogy bárki, aki mellett, akiben ott van Jézus, a bűn szolgájává lehetne. Meggyengülhetne, bűnbe eshetne. Nem ilyen gyenge lábakon áll Jézus megváltása véleményem szerint. A komoly hitéleti életet emberi vallási tanítások szajkózzák bele a hívekbe, mintha hívőségük, bűntelenségük emberi szervezetek lévén maradhatna meg. Ezzel nem azt állítom, hogy a vallási gyülekezetek helytelenek lennének, sőt! Összetartást, testvériséget, szellemi és lelki támaszt nyújthatnak. De megváltásuk és tisztaságuk Jézustól ered és attól, akitől Ő maga is kapta, a teremtő Atyának kegyelméből, és nem magunktól, hiszen akkor kérkedhetne a vallás és kérkedhetne a gyülekezet is.


Viszont mindaz, ami Jézustól van, örökké megáll. Megváltásunk, tisztaságunk, és bűntelenségünk szükséges, hogy megálljon. Akit az Atya vonz, azt Jézus feltámasztja az utolsó napon, tehát nem lehetséges, hogy az Atyának az akarata ellen bűn legyen azon, akit Jézus megváltott.


u.i.:

A ’sokan’ szóban nincs fordítási pontatlanság, mert az itt szereplő polüsz (pollé, polü) jelentése sokan, számos, rengeteg, de semmi esetre sem mindenkit jelent. A fordítás rendben van, csak akkor zavaró, ha Pál írását nem értjük teljesen, és saját teológiát próbálnánk beletekerni, ahogy Péter is felhívta a figyelmet:

IIPéter 3

15. És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; a miképen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint.

16. Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.

2014. szept. 10. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!