Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvastam teológustól (adventis...

Olvastam teológustól (adventista), hogy minden ember bűnös. Ez hol szerepel a Bibliában?

Figyelt kérdés
2014. szept. 10. 13:53
1 2
 11/18 kzs ***** válasza:

Figyelj, nem azt mondom, hogy a Megváltásunk gyenge lábakon áll. Nem erről van szó.

De nagy hiba lenne azt gondolni, hogy a keresztény élet csupa könnyedség. Nem! A keresztény élet tusakodás mindenféle gonosz, tisztátalan gondolatok, sőt cselekedetek ellen.


Ugyanis nagyon gyakori - sőt általánosságban elmondható - hogy a Sátán gonosz, bűnös gondolatokat sugall az ember elméjébe, sőt hasonló cselekedetekre is ráveszi.

A sátán a gondolatok nagy mestere.


Nem véletlenül szerepel az Efézus-levélben a Szellemi-harc.

Éppen ezért magamra nézve nem tartom antikrisztusi jellegűnek a válaszomat.


Az biztos, hogy Isten Szelleme megadatott, és Ő az, aki a helyes útra visszavisz (amennyiben eltévedünk, és bizony ez sokszor előfordul). De tudni kell segítségül hívni és figyelni rá. Ez aktív Bibliaismeretet és imaéletet kíván.


A feltámadásba most ne menjünk bele. Hosszú téma. Legyen elég annyi, hogy nemcsak azok támadnak fel, akik Krisztusban élték le az életüket, hanem mindenki.

Mindenki feltámad, csak van aki az örök életre, és van aki az örök kárhozatra.


Visszamenve az általad kiírt kérdésre: nincs olyan ember, akire ne vonatkozna az eredendő bűn. Mindenki Ádám bűnét örökli, és csakis a Krisztusba vetett hit által üdvözülhetünk.

És az a vélekedés vagy álláspont, ami nem ezt mondja, hazugság.


Ami pedig a "sokan" szót illeti: nem szabad benne kivételt keresni, mert nincs kivétel erre vonatkozóan.

2014. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Egyszer ezt mondod:

„A keresztény élet tusakodás mindenféle gonosz, tisztátalan gondolatok, sőt cselekedetek ellen. „


Majd ezt:

„Az biztos, hogy Isten Szelleme megadatott, és Ő az, aki a helyes útra visszavisz „


Ez annyiban ellentmondás, hogy ha Isten szelleme vezet vissza, nem lehetséges a vereség, így a tusakodás a gonosszal nem is a magunk harca, hanem a szent szellem és a gonosz harca lenne, amibe nekem beleszólásom nincs, hiszen a szellem vezet vissza, és talán annyira gyenge lenne ez a visszavezető erő, hogy ellene állhatok?


Isten szelleme nem gondolnám, hogy egy visszavivő lenne, inkább az, aki megmutatja az igazságot. Ahogy Jézus is mondja. És mond ezzel kapcsolatban mást is:

„És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.”

Nem lehetséges, hogy megváltott és Jézus által megtisztított életem innentől kezdve tusakodás lenne a gonosz ellen. Ha ismerem az igazságot, nem lehetséges tusakodás.

Mt 11,28

Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.


Bizony ez a megszabadított élet, és nem a tusakodás. Ott már nekem valami nem klaffol.


Ha tusakodás lenne, a harc mindig félelmet szül. Félnem kell a gonosztól, félnem kell, hogy megmaradok e azon az úton, amin vagyok.

2Tim 1,7

Mert nem félelemnek lelkét adott nékünk az Isten; hanem erőnek és szeretetnek és józanságnak lelkét.


Ha józan és erős vagyok a kegyelem által a szeretetben, nincs helye tusakodásnak, gyötrelemnek.


1Jn 4,18

A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: a ki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.


Tehát nekem megmondom őszintén, nem tetszik, és nagyon gyengének érzem az álláspontodat ezzel a kérdéssel kapcsolatban, nem akarlak megbántani. Remélem, hogy érzed, hogy mi a bajom vele. Hiába elemezgetjük a Biblia szövegét, ha csak józanul gondolom végig, Jézus kegyelme, az Atya Isten szeretete nem lehet olyan ingatag, hogy a bűnnel való taszítottságom magamtól függene. Ha Isten kegyelmez, az valóban kegyelem. Kegyelmez, akinek kegyelmez, és könyörül, akinek könyörül, a legkevésbé sem tőlünk van ez, nem függ embertől. Róma 9;13-33

2014. szept. 10. 21:25
 13/18 A kérdező kommentje:

A feltámadásról még annyit, hogy valóban bonyolultabb téma, de azt azért tudjuk, hogy az utolsó napon konkrétan nem támad fel mindenki, tehát remek dolog azok közt lenni, akik az utolsó napon feltámadnak.


Jel 20

5 A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.

6 Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.


Így nem teljesen igaz ez az állításod:

" Legyen elég annyi, hogy nemcsak azok támadnak fel, akik Krisztusban élték le az életüket, hanem mindenki. "

Igen, de Jézus az utolsó napról beszél konkrétan, nem a feltámadásról, mint általános jelenségről.

Ennek fényében a János 6 egy kicsit azért más értelmezést nyer.


37. Minden, a mit nékem ad az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

...

40. Az pedig annak az akarata, a ki elküldött engem, hogy mindaz, a ki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon.

2014. szept. 10. 22:07
 14/18 xeniah ***** válasza:

"Jézus így szólt hozzá: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó az egy Istenen kívül." Márk 10:18


"Ahogyan tehát egy ember által jött a bűn a világba, és a bűn által a halál, úgy minden emberre átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett." Róma 5:12


"Isten pedig ezt az igazságát most nyilvánvalóvá tette a Krisztusban való hit által minden hívőnek. Mert nincs különbség: mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által." Róma 3:22-24

2014. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által." Róma 3:22-24


Azt hiszem, hogy itt ez a lényeg. Amit Isten megtisztított, miért mondja egy vallás tisztátalannak?

2014. dec. 21. 17:24
 16/18 xeniah ***** válasza:

A bűnösség a megváltatlan állapotra vonatkozik. Ha Krisztust elfogadod, a bűneid megbocsátatnak és eltöröltetnek, akkor valóban tiszta vagy, és Isten bűntelenként tekint rád, az Ő Fia által. Ettől függetlenül nem felejtjük el soha, honnan hozott ki minket az Úr, és hogy eredetileg bűnösök vagyunk, akik csak Isten kegyelméből lettünk tiszták és bűntelenek.


"Igaz az a beszéd, és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött el a világba, hogy a bűnösöket üdvözítse, akik közül az első én vagyok." 1Timóteus 1:15

2014. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Akkor viszont hazugság, hogy minden ember bűnös. Miért mondja és tanítja minden emberre, hogy minden ember bűnös, amikor nem?
2014. dec. 21. 18:35
 18/18 xeniah ***** válasza:

"Akkor viszont hazugság, hogy minden ember bűnös."

Ez nem hazugság. A bűnnel mindvégig harcunk lesz a földi életünk során, mert a testünkbe a bűn van beletáplálva. Amikor Jézus által újjászületünk, új szellemünk lesz, de a testünk még megmarad, ami folyamatosan a bűn után vágyakozik. A kérdés az, hogy a szellemünk, vagy a testünk győzedelmeskedik, melyiknek engedünk. Ezért mondta azt Jézus, hogy aki őt akarja követni, mindennap fel kell vennie a keresztjét. Tehát ez mindennap egy tudatos döntés kell, hogy legyen, különben elbukunk. A testünk megváltása pedig majd Jézus visszajövetelekor fog megvalósulni, akkor új testet kapunk, amiben már nem lesz jelen ez a bűnös természet.

2014. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!