Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az a rengeteg kínai, akik...

Az a rengeteg kínai, akik most nálunk élnek, miért nem zavarja azokat, akik most haza akarják kergetni a menekülteket mondvacsinált okok miatt?

Figyelt kérdés
Keresztényként kötelesség segíteni, bár ezt sok keresztény tagadja, mert féltik azt a vagyonukat, amit Isten adott nekik. Inkább hazakergetné a mai menekülteket, vissza a pokolba, ahonnan Isten hozta ki őket, miközben tele az ország kínai üzletekkel, tré áruikkal, tönkre tették a magyar vállalkozásokat, de őket mégsem akarják elkergetni. Miért?
2015. jún. 25. 10:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

"Keresztényként kötelesség segíteni, bár ezt sok

keresztény tagadja, "


Nem jól látja kedves kérdező. Semmit sem kell kötelességből vagy kényszerűségből jótékonykodnia egy kereszténynek. Isten a jókedvű adakozót szereti. Ha én rá akarnám kényszerîteni a magyar többségre, hogy akarata ellenére segítsen a határátlépőkön akkor ragadománnyal jótékonykodnék és nem adománnyal. De egyénileg is mindenkinek a felajánlása addig lenne kedves Isten előtt, amîg a feleslegéből tudna adni. Nem úgy, hogy ő meg szűkölkődjön. De ha van is feleslege, azzal is mindenki eldöntheti, hogy kivel tesz jót, vagy nem tesz jót. Van pl. elég hajléktalan az országban köztünk, vagy árva, vagy özvegy, vagy éhező, vagy elszegényedett atyánkfia, nem biztos hogy a közel-kelet gondjait kellene a nyakunkba venni.

2015. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 vfrtom ***** válasza:
13%
Te egy ostoba, elvakult ember vagy , kérdező. A kérdésed a következő: Miért nem zavar egyeseket a kínai boltos, míg a munkanélküli menekült igen. (az okokat hagyjuk, nem az volt a kérdés). A másik : Miért nem kergetik el a kínaiakat, ha a többi menekültet el akarják? Na , ki hazudik? Az istened meg egy nagyítóval hangyát égető szellemi fogyatékos gyökér. Isten hozta ki őket? Ennél nagyobb baromságot rég hallottam. Nekem Isten nem adott semmit, magam dolgoztam meg érte, tudod segíts magadon ,Isten is meg segít. Segítettem magamon, úgyhogy már nem kellett a segítsége.
2015. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a kínaiak dolgoznak, nem rabolnak és vernek meg éjjel.

Persze lehet őket szidni, hogy a kedvezményes adózás miatt rajtunk élősködnek, éhbérért dolgoztatnak magyarokat stb., de hát mindenki igyekszik megtalálni a kiskaput... csak míg ők többé-kevésbé törvényesen igyekeznek itt megélni, addig egyesek a segélyekre, a bűncselekmény elkövetése esetén is őket védő törvényekre apellálnak.

2015. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A segítés keresztényi kötelesség, de az erőn felüli segítségnyújtás már nem. Ha a menekülttáborban már a sátrak is tele vannak, és nincs még egy pokróc még egy embernek, akkor ott nem lehet még egy embert elhelyezni. Évi 100 ezer menedékkérőre kell számítani.
2015. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tűnik fel, hogy hazamentek? Nem csak a magyarok húztak el innét tömegével, hanem a kínaiak is. Néhány éve még több kerületnyi környéken 100-ból 40 fő ázsiai volt, ha leszámoltad az utcán. Most meg jó, ha akad 3-4. Üres minden, viszi az ördögszekereket a szél...
2015. jún. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!