Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellett átírni a Bibliát...

Miért kellett átírni a Bibliát (U. V. F)?

Figyelt kérdés

Vegyük például a mi magyar Károli Biliánkat.

Ha helyes akkor miért volt szükség teljesen eltorzítani?

Itt nem csak arról van szó, hogy egy modernebb nyelvezetet használ, mert megérteném ha pl a "vala" szó átírásra kerül és "volt" kerül helyébe, de sajnos itt nem erről van szó, hanem sokkal többről(sajnos).

2000 évig senki nem változtatta meg a Bibliát, és most hirtelen valaki veszi a bátorságot és átírja.


2015. jún. 12. 06:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Tehát " ha VAN hitelesen mivel érvelned ellene."

Bocsi!

2015. jún. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sok bibliai fordítás létezik. Az új Világ fordítás egy modernebb, könnyebben érthető nyelvezetű Biblia. De valójában nem a fordítás a lényeg, hanem a mondanivaló.
2015. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább a tartalma a lényeg.

Az a lényeg, hogy mi van benne megmásítva, elferdítve.

2015. jún. 14. 11:46
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Így van kérdező! És ha már kötöd az ebet a karóhoz, írd le nekem légy oly kedves, hogy pl. a Róma 9:5-ös versét miért helyes úgy fordítani, ahogy a háromságot tanító egyházak gyakran teszik és MIÉRT HELYTELEN úgy, ahogy az Új világ fordítás teszi?!


De szerintem témánál maradj, ne terelj, hanem egyszerre EGY dologról beszéljünk. Köszönöm!

2015. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%

ez is tipikus, mikor valaki a tanúkat cáfolja azzal vádolják, hogy gonosz, nemtelen, személyeskedik stb


ebből a személyeskedés a legviccesebb, mert ugye szóba sem kerülnek az éppen itt kommentelők, csak az őrtorony társaság és annak története, sőt még védem is a kommentelőket, hogy megemlítem, hogy őket is becsapják, és elzárják a külvilágtól, de egyébként jó szándékú emberek

2015. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Tisztelt JW a kérdést én tettem fel, úgyhogy neked kellene magyarázatot adnod, hogy miért "vágták" ketté a híres biblia szakembereitek a Róma 9:5. Egyszerüen ketté osztották az 5-ös verset amelynek egy értelmetlen jelentése lett.

Nézd meg a görög szöveget és aztán beszélgethetünk, de mint ahogy említettem már a kérdést én tettem fel és neked kellene magyarázatot adni, hogy miért kellett hozzáérni a Róma 9:5 többek között. :)

Egyébként meg hány éves is a Bibliátok,50, 60,70?

Az én magyarnyelvü Károlim azért annál egy kicsit több. :)

Ezt csak azért említettem meg mert ti kutyoltátok össze a MI Bibliánkat és nem MI a tieteket, úgyhogy bocsánat.

2015. jún. 14. 21:22
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, a kérdésedről kiderült már az első válaszokból, hogy alapvető hibákat és pontatlanságokat tartalmaz! Így már megbocsáss, de nem mértékadó a kérdésed, ezért arra kérlek, hogy te mond meg, hogy milyen, a TELJES ÍRÁSSAL is harmonizáló érved van arra a háromságos fordításra. Tehát nem az érdekel, hogy milyen egyéb, a háromságot állítólagosan "bizonyító" helyek vannak, hanem a konkrét vers témájában milyen bizonyíték létezik akár mellette, akár ellene.


Nem korrekt az elvárásod, hiszen én már leírtam jó néhány konkrét verset, amire még egyetlen válasz sem érkezett, gondolok itt ŐSZINTE válaszokra, mint pl. "lehet hogy igazad van, majd utánanézek alaposabban a témának", vagy valami hasonló. De mondhatnád azt is, hogy "nem értek egyet veled, ezért és ezért" - és közben alátámasztod a Bibliából, amit mondasz. De mivel egyáltalán nem ebben az irányban indultatok el, így nagyon jól látszik, hogy csak vádaskodsz, terelsz.

2015. jún. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
15%

"Tisztelt JW a kérdést én tettem fel, úgyhogy neked kellene magyarázatot adnod, hogy miért "vágták" ketté a híres biblia szakembereitek a Róma 9:5. Egyszerüen ketté osztották az 5-ös verset amelynek egy értelmetlen jelentése lett."


„és akik közül való Krisztus hústest szerint – legyen áldott érte a mindenek felett (epi pantón ) való Isten az eonokon át! Ámen.” (Konkordáns fordítás)


„és közülük származott, természetes leszármazás szerint a Messiás. Legyen Isten, aki legfőbb minden felett ( epi pantón ), áldott örökké! Ámen.” (Az Új angol Biblia, 1972)


„és tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek (epi pantón ) , áldott legyen örökké! Ámen.” (Új Világ fordítás, 2004.)


Ezek a fordítások úgy tekintik a ho on szavakat, mint egy független mondat vagy mellékmondat kezdetét, amely Istenre vonatkozik, és áldást mond rá a tőle kapott gondoskodásokért. S jól is teszik!


Itt és a Zsoltárok 68:18. LXX-ben az eulogetos „áldott” állítmány a Theos, „Isten” alany után áll. Az „A grammar of the New Testament” hetedik kiadás, Andover, 1897.p.551, című művében G.B. Winer a következőt mondja: „amikor az alany alkotja a fő fogalmat, különösen amikor az ellentétes egy másik alannyal, az állítmányt utána lehet, ill. kell elhelyezni.” (Vö. Zsolt 68:18, LXX). Ezért a Róma 9:5-ben a ho on epi panton Theos eulogetos stb. szavak Istenre vonatkoznak, s a szavak sorrendje teljesen megfelelő, sőt nélkülözhetetlen is.”


A Róma 9:5-ben található nyelvi szerkezet részletes tárgyalása megtalálható a „The Aut-horship of the Fourth Gospel and Critical Essays, by Ezra Abbot, Boston, 1888, a 332-438 oldalakon. A 345-346, és 432 oldalakon írja: „Itt azonban a ho on el van választva a ho khristos-tól a to kata sarka által, amelyet az olvasásnál szünetnek kell követnie, mely szünetet meghosszabbít az a különleges hangsúly, melyet a to szó ad a kata sarka szavaknak, továbbá az őt megelőző mondat önmagában nyelvtanilag teljes és logikailag semmi további kiegészítésre nem szorul, mivel csak a hústest tekintetében volt Krisztus a Zsidók közül való.


A sarka után levő szünet természetes voltát az a tény is jelzi, hogy pontot találunk ez után a szó után az összes régi MSS (kézirat)- ban, amelyek ebben az esetben tanúskodnak, név szerint az A,B,C.L… (kéziratokat) tudjuk megnevezni, és az A,B,C,L… nagybetűs (kéziratokon) kívül legalább 26 kis- betűs (kéziratot), amelyek pontot jeleznek a sarka után, ugyanazt, amelyet általában tartalmaznak az aionas vagy az Amen szavak után.”


Ezért tehát a Róma 9:5 dicséretet és hálát ad Istennek.

2015. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
15%

Persze nem mintha a vers szövegkörnyezete és a teljes írás szelleme nem leplezné le nekünk ugyanezt, hiszen a közvetlenül a vers előtte lévő áldások felsorolását, melyet Krisztus eljövetelének felbecsülhetetlen áldása koronázott meg, természetes módon követi az Istennek szóló dícséret és hálaadás, mint annak a Lénynek, aki mindenek felett uralkodik, s szintén Istent dicsőítő kifejezésre utal a mondat végén levő Ámen szó.


Efézus 4:6

,,Egy az Isten és mindeneknek Atyja, A KI MINDENEKNEK FELETTE (epi pantón ) VAN...”


Az ÚVF összhangban van ezzel a versel, vagyis hogy a mindeneknek Atyja az az egy Isten, Aki mindeneknek felette van; Akiről azt olvassuk, hogy hüpszisztosz (Legfelségesebb), hogy „nagy (mega ) Isten”, és hogy Őt nevezi a mennyei/isteni „Felségnek” (megalószünész ) a Biblia – és nem Jézus Krisztust.


Nyilvánvalóan nem Jézus Krisztus a mindenekfelette örökké áldandó Isten, és ezt az is bizonyít, hogy az eulogetos (áldott) szó az ÚSZ-ben csak a következő helyeken fordul elő: Márk 14:61; Luk 1:68; Róma 1:25; 9:5; 2Kor 1:3; 11:31; Efézus 1:3; 1Péter 1:3. Látható, hogy az, aki a szövegek szerint áldandó-áldott, az az Istenre (JHVH/ Jah/Jahve/Jehovára) vonatkozik, és sohasem Jézus Krisztusra. Ez alól a Róma 9:5 miért lenne kivétel? Csak mert a háromság dogmának ez kedvez(ne)? Bizony hogy nem kedvez!


A teljes írás fényében minden hamis dogmát alátámasztani igyekvő hamisítás lelepleződik, Róma 9:5-öt jellemzően azok a fordítók fordítják helytelenül, akiket háromsághitük előítélete vezet.

2015. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező, akkor most már beismered, hogy alaptalanul támadtad az ÚVF-et és elnézést kérsz a hamis vádjaidért?
2015. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!