Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Római katolikusok nem...

A Római katolikusok nem hordják kicsit fenn az orrukat?

Figyelt kérdés

Csúnya amit kérdezek és nem kizárt, hogy tévedek,de úgy vettem észre, hogy előrébb tartják magukat más felekezetekhez képest.

Megkérdezik, hogy te hova tartozol,kicsit rangsorolnak, hogy mennyire közel áll az a felekezet az övékhez.

Szép és jó, hogy te ide vagy oda tartozol,de ők azért tudják, hogy nem teljesen az igaz úton jársz, mert az a katolikus.

Mint ha kicsit lenne némelyikben-aki komolyan veszi a vallását-, egyfajta fenn héjazás, hogy azért mégis csak mi vagyunk az origó és ti tértetek el tőlünk.

A neoprotestánsok meg talán még veszélyesek is.


Biztos igaz ez másokra is. De nekem kicsit olyan, mint ha úgy tekintenének magukra, hogy mi vagyunk a valaki ti meg akik elhajoltatok tőlünk.


(Az is feltűnt, hogy itt talán inkább a protestánsok válaszolgatnak.)



2015. jún. 5. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy akad ilyen is a katolikusok között, de messze nem olyanok, mint a Jehovák és a Hitgyülisek.
2015. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A fenn héjas viselkedés, orr fennhordás nem szép dolog. Biztos van aki így adja elő magát, hiszen ember mindenki, tele hibákkal. Az viszont, amit állítanak, az igaz. Katolikus-Egyetemes! Ebből szakadtak ki/le az egyéb keresztény felekezet.
2015. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*felekezetek.
2015. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok, és szerintem csúnya lenne, ha így lenne.


Nem az a szempont szerintem, hogy ki hogyan éli meg a kapcsolatát Jézussal, hanem mennyire tér el a tanítása Jézus tanításától.


És, hát valljuk be, ezen a téren minden felekezet eltér, még a katolikus is. :)

2015. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az Örmény egyházat nem előbb alapították,mint a Római k-t?

Ha úgy nézzük akkor az ortodoxok hűbbek maradtak a tanításhoz és a R.k,egyház tért el,nem?

2015. jún. 5. 12:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Az első válasz gyönyörű példája a farizeusságnak. "köszönöm, hogy én nem olyan vagyok, mint ők."
2015. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#5

Nem az számít, hogy melyik egyház mikor alakult meg. Nem külső, és nem formai, hanem tartalmi kérdés eldönteni, hogy melyik tér el Jézus tanításától.


Az etalon adott: a négy Evangélium, ha valaki elolvassa, könnyen rá jöhet, hogy melyik egyház hol tért el.

2015. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az Örmény egyházat nem előbb alapították,mint a Római k-t?"


Nem.

Mondjuk én katolikusként még soha senkitől sem kérdeztem meg, hogy "hova tartozik", nem is érdekel. Abban az első válaszolónak igaza van, hogy igaz útról nem a katolikusok szoktak beszélni.

A katolikus egyház vallja, hogy a Krisztus által alapított apostoli anyaszentegyház csak a katolikus egyházban áll fenn, de azt is, hogy az üdvösségre a Szentlélek más keresztény közösségeken keresztül is elvezeti az embereket.

2015. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kérdező abszurd a kérdésed.


Minden vallás úgy gondolja, hogy ővé a legigazibb világkép. Nincs olyan vallás, ami azt vallaná, hogy nem neki van igaza. Az összes vallás gőgös.

2015. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

én az "átlag katolikusnál" nem tapasztalom ezt, bár szervezetileg lehet h tényleg van.


Viszont az fontos, hogy értsük ,hogy minden vallás, minden politikai eszme, minden filozófia, és úgy álltalában minden nézet önmagát tartja a leghelyebbnek, még ha elismeri hogy más csoportokban egyes dolgokat jobban csinálnak akkor is összeségében magát vallja a leghelyesebbnek tehát így MINDENKI gőgös elvben


Ha nem így lenne, hanem valaki azt mondaná, hogy "á a másiknak igaza van" akkor nyilván megváltozna a véleménye, ez ugye gyakran meg is történik, sok katolikus tér át mes felekezetbe mert úgy gondolj az a helyesebb, hitelesebb

2015. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!