Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásukat valóban gyakorló...

Vallásukat valóban gyakorló Katolikusok! Ti mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy fiúismerősöm, akiről tudom, hogy a saját neméhez vonzódik. Én lány vagyok. Mindketten felnőttek vagyunk.

Ezidáig engem nem zavart a "mássága", elfogadtam "olyannak, amilyennek Isten teremtette".


Eddig már sokat beszélgettünk a témában.

Azzal viszont mélyen megbántott, amikor azt mondta, az Egyház bigott azért, mert nem fogadja el az azonos neműek házasságát. Majd elkezdte tovább kritizálni mind az Egyházat, mind a keresztény vallást.


Ezek után én egyáltalán nem akarok vele semmilyen ismeretséget fenntartani.

Élje úgy az életét, ahogy akarja, hiszen azért Ő felel majd Isten előtt.

A beszélgetéseink során én elmondtam már neki, tapintatosan, hogy nekem nem fér bele az azonos neműek közötti nemi kapcsolat, stb.

De az nem fair szerintem részéről, hogy ő megértést, elfogadást vár el a "mássága" miatt, de ő nyíltan támadja azt, ami a másiknak ugyanolyan jelentősséggel bír az életében.


Mint felebarátot, szeretem, de ehhez nem kell az a barátság, ami eddig volt.

Ezért úgy döntök, hogy megszakítom vele a barátságot, mert ha továbbra is "ráhagyom", hogy az értékrendemet támadja, akkor még a végén oda jutunk, hogy a másságot fogom reklámozni a nagy elfogadás jegyében. Utóbbi mondatom második része persze túlzás, a célja a dolog érzékeltetése miatt van.


Ti mit tennétek?


2015. máj. 23. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tart téged tiszteletben, neked sem kell őt.


Ezt a házasságos civakodást pedig soha nem értettem.

Sokan nem is értik a lényegét vagy azt hiszik, hogy egy rituálé emeli magasabb szintre a szeretetet és hűséget.

2015. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megmondanàm neki higgadtan, hogy az Egyház a házasságot egy férfi és egy nõ életközösségeként definiálja, de ettõl függetlenül a melegek is lehetnek hívõ és kedvesek Isten elõtt. Ezentúl neked rosszul esik, ha a hitedet bìràlja, tehát kérdd, hogy kerüljétek a témàt.

Ha nem ért ebbõl és felhozza a témát sértõen késõbb is, akkor szépen rövidíteném a vele töltött idõt.

2015. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szp72 ***** válasza:
Szerintem helyesen cselekedtél. Nem kell minden kapcsolatot megszakítani, de jobb ha az ember inkább olyan társaságba jár, olyanokkal barátkozik, akik azonos értékrendet képviselnek.
2015. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem keresztényi emiatt megszakítani a barátságot. Inkább képezd ki magad nagyon alaposan a hit kérdéseiből és vitatkozz a barátoddal észérvekkel. Úgy látni, úgy gondolni, hogy az egyház bizonyos dolgokat nem jól csinál, nem bűn, és tudnod kell felelni a kritikára. Sok olyan tanítása van az egyháznak, ami egy kívülálló számára nagyon furcsának hat.


Persze ezt én is úgy mondom, hogy nem tudnék ilyen kérdésekre jól felelni. Ha ilyesmi szóba kerül, azt szoktam mondani, hogy ezek a dolgok előttem sem világosak, de számomra nem is fontosak. Az egyház azon tanításait, amiket fontosnak tartok, helyesnek is gondolok. Akkor néznék csak a dolgok után, ha közelebből érintene a dolog, például családtagom lenne homoszexuális.

2015. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, de emberi alap dolog az, hogyha valaki tiszteletlen velem, akkor én meg tojok az orrára. Ha ő sértegeti a nézeteidet, akkor te miért tisztelnéd az övét?
2015. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ha valaki tiszteletlen velem, akkor én meg tojok az orrára"

Azért szerintem ezt lehet ennél felnőttesebben is kezelni. Én nem leszek automatikusan undok azzal, aki velem tiszteletlen.

2015. máj. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mit csinálsz? Minimum közönyös leszel te is. Ha nem, akkor téged mazochistának hívnak :D
2015. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!