Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a vallásos...

Mit gondolnak a vallásos emberek az ősember és dinoszaurusz leletekről?

Figyelt kérdés
2015. máj. 10. 02:12
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:

Kérdezö lennél szíves megmagyarázni, hogy miért írjátok ki olyan gyakran hogy mi a véleménye a hivö embereknek a dinoszauruszokról?


Dinók leleteit rengeteged találtak. Azt hiszem /talán/ minden ember tudja, hogy léteztek, majd hirtelen kipusztultak.


Azt is talán majdnem mindenki tudja, hogy a tudósok sokáig keresték az okát a hirtelen kipusztulásuknak.


Többféle magyarázat létezett már. /ez most mellékes/


Hogy mi célból voltak azt sem tudjuk.


Mindenképpen kipusztultak a hatalmas dinók az ember megjelenése elött.

2015. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos ember vagyok, de még sosem jutott eszembe, hogy "gondolnom kéne" valamit a dinoszauruszokról, pedig ez a 346. ilyen kérdés a gyk-n. Vannak.

A katicabogarakról sem gondolok semmit. Azok is vannak.

2015. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
12%

A tudósok miből állapították meg, hogy a dinoszauruszok hirtelen pusztultak ki? Őszintén érdekelne.


Véleményem szerint a dinoszauruszok nem pusztultak ki az ember megjelenése előtt, hanem együtt éltek az emberrel.


Ez egy nagyon részletes és hosszan kifejthető elmélet, számtalanszor elhangzott már itt.


Gondolkodjatok el azon, miként lehetséges, hogy teljesen ép dinoszaurusz csontvázakat tömegével találnak a földben, még az úgynevezett előemberből csak töredékek vannak. Ha a dinoszauruszcsontváz millió évekkel az emberi előtt volt, akkor miért azok vannak jobb állapotban?

Ez nyilván az előemberek létezését cáfolja.

Arról tudtatok, hogy dinoszaurusz csontokban vörösvérsejteket, illetve lágyszövetet találtak? Tudjátok mennyi idő kell ezeknek míg lebomlanak? Pár ezer év.

Ez viszont a dinoszauruszok milliós korát cáfolja. Pár ezer éve az a dinoszaurusz még élt.

2015. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
51%

Erre a dinó lágyszövetre hivatkozz már valami tudományos lapból légyszi, ne a szabadon ébredők honlapjáról.

Hogy miért vannak dinócsontok és emberből miért kevés, meg igazából elég logikus. Egy harminc méter hosszú, 10 m magas állat böhöm csontjai talán kicsit nehezebben bomlanak el, mint egy pindurka emberé, nem gondolod?

2015. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ. A katolikusokat pl. nem érdekli. Viszont bizonyos neo-protestáns (no offenzív, semmi katolikusra kereszteltek utálom a protestánsakt:) ) egyházak szerint a Sátán tette oda azokat, hogy elvegye a hitünket. Vagy azt állítják, hogy azok a vízözönnel pusztultak ki. Kivéve egy kettőt, akikre sárkányok meg a behemótokként emlékszik meg a biblia... :D
2015. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
22%

A dinoszaurusz leletek hatalmas tömegei, egy világméretű vízikatasztrófáról tanúskodnak, ami megfelel Noé sztorijának. Ezzel szemben az ősember leletek elférnének egyetlen koporsóban egy friss hulla társaságában, úgyhogy nem ugyanaz a fajsúlya a kettőnek. Az ősember leletekre jellemző a csúsztatás. Annyira szeretnék némelyek igazolni az ember állatvilágból való kiemelkedését, hogy nem riadnak vissza attól, hogy a képzeletük játékát összetévesszék a tényekkel, sőt a csalásoktól sem mentes a szakma.


"A "Piltdowni Ember" a paleontológia történetének leghíresebb hamisítványa. A "lelet" egy orángután alsó állkapocs és egy modern emberi koponya egymáshoz illesztésével készült. Ezen csontok kora mindössze pár száz év volt. Az illesztés során a fogakat egymáshoz csiszolták, kémiailag kezelték stb. A hamisítás mesterműnek bizonyult, a leleplezés csak több mint 40 év múlva, jóval Dawson halála után következett be..." (Wikipédia)


"A Piltodown Man (Piltdowni ősember) féle csalás azonban nem volt elszigetelt esemény.

Az elhíresült Nebraska Man (Nebraskai ősember) történetét egyetlen fog alapján építették fel. A fogról később kiderült hogy egy kihalt fajtájú disznóhoz tartozott.

A Java Man-t a 20. század elején találták meg, később kiderült hogy nem volt több mint egy koponya darab, egy combcsont töredék és három örlő fog. A többi a nagy képzelőerővel megáldott párizsi aszfalt munkások elméjéből származott.

A Heidelberg Man egy álkapocs csontból, az áll egy részéből és pár fogból lett kiagyalva. A legtöbb tudós elveti az álkapocscsont hitelességét mert ez nagyon hasonlít egy modern emberi álkapocshoz, ennek ellenére sok evolúcionista azt hiszi hogy ez a lelet 250.000 éves. Megbízható adat hiszen a Hiedelbergi ősember "születésnapját" a jó öreg szénizotópós módszerrel állapították meg. Nem így a Times magazin (1990. Junius 11. száma) szerint. A tudomány szekcióban közzétettek egy cikket a következő címmel: "A Geológusok bemutatják hogy a szénizotópos kormeghatározás sok esetben teljesen téves értékeket szolgáltat".(Beszúrás a fordítótól: Volt olyan mérés ahol az állat feje és farka között a szénizotópos módszer 7000 évet mutatott. Hát jó sokáig haldoklott...)

Szintén nem tekinthető a Neanderthal Man Neander völgyi ősember az evolúció bizonyítékaként. A legutóbbi DNA vizsgálatok kimutatták hogy a kromoszómák nem felelnek meg az emberi kromoszómáknak, de egyeznek a kétlábon járó emberszabású majmokéval.


Mit mond a tudomány?

Itt van pár bölcs gondolat néhány köztiszteletben álló tudóstól:


"Az evolúció tündérmese felnőtteknek. Ez a teória semmiben sem segítette előre a tudomány fejlődését. Teljesen hasznavehetetlen"

(Professor Louis Bounoure, Director of Research, National Center of Scientic Research).

"Az evolúció nem bizonyított és nem bizonyítható"

(Sir Arthur Keith - ő írta a Fajok eredete 100. kiadásának az előszavát.)

"A tudosók akik azt tanítják hogy az evolúció az élet ténye, igazi nagy csalók, és a történet amit előadnak minden idők legnagyobb ámítása."

(Dr. T.N. Tahmisian, Atomic Energy Comission, USA)."


"Evolúcióval foglalkozó Paul Kammerer, bécsi biológus nevéhez fűződik egy ismert hamisítás, aki a vizsgált béka talpára tintával egy úgy nevezett „házassági tyúkszemeket” rajzolt. Az evolúció ideológusai a hamisítás leleplezése után is még évtizedeken át azt bizonyítékként használták.


Egy másik hasonló eset. W. Semmerlin 1970-ben egy kísérlet eredményét úgy hamisította meg, hogy a fehér kísérleti egerekre fekete foltokat rajzolt.


Az evolúcióhoz fűződő csalásokhoz az Archaeopteryx lithographica (gyíkfarkú madár) is tartozik – „a század evolúciós találmánya, amely a hiányzó láncszemet jelenti a dinoszaurusz és a madarak között.” Néhány „kiemelkedő” paleontológus az Archaeopteryx lithographica-t „az evolúció titkának régen várt kulcsának” nevezte. Simons bebizonyította, hogy az Archaeopteryx lithographica is egy csalás. A röntgentomográfia által látható volt, hogy „egyes elszigetelt részek ügyesen össze vannak ragasztva”. Ebben a csalásban ötvöződött „a fanatizmus és az elmezavarodás, a bizalommal való visszaélés és az alapjában véve téves gondolatmenet.” Megismétlődött a „piltdowni ember” hamis története!


Egy másik csalás az Anders Meller nevéhez fűződik, aki a „biológiai evolúcióelmélet területén a világ egyik legkiemelkedőbb személyisége”, több mint 450 cikk és néhány könyv szerzője. A Science folyóiratban Vogel G. arról számol be, hogy „…a kormánybizottság olyan következtetésre jutott, hogy Meller felelős az adatok hamisításáért…”. E kapcsán Paul Harevy, biológus evolucionista, az Oxford-i Egyetem tanára, aggodalmát fejezte ki, hogy Meller-nek új eredményeket tartalmazó sok cikke jelent, melyek gyanússá váltak, és ami nyugtalannyitja a kiadókat”."


"Ota Benga esete, a Piltdown-i, Nebraska-i és más híres botrányok azt bizonyítják, hogy az evolucionisták a „szent” céljuk érdekében mindenre képesek és a „cél szentesíti az eszközt” elvet vallják.


Egy példa. Ron Brady a "Natural selection and the criteria by which a theory is judged" Systematic Zoology, 1979 cikkében olyan megsemmisítő csapást mért a neodarwinizmusra, hogy Norman Macbeth állítása szerint USA egyik leghíresebb egyetemének Biológiai Tanszékének tanszékvezetője kivágta ezt a cikket a könyvtári Systematic Zoology folyóirat példányából, nehogy azt elolvassák a diákok!


Néhány idézet a Jerry Bergman, Why the epidemic of fraud exists in science today (Miért tombol a hazugság a mai tudományban), TJ 18(3) 2004, p.104-109 cikkéből.

„Hamisítások a tudomány terén – komoly, mély gyökerekkel rendelkező probléma, főleg az evolúcióelméletben, a biológiában. Az Amerikai Egészségügyi Minisztérium Etikai Bizottsága adatai szerint 2001-ben az orvosi biológia terén csalások 127 esete került napvilágra.


A csalók között híres biológusok is szerepelnek. A Nature cikkéből: „a tíznél több hamisítási eset, amelyre fény derült az utóbbi öt évben a világ legjobb kutatóintézeteiben (a Corneille, Harvard, Jell) történt és kiemelkedő tudósok nevéhez fűződik”"


Az idézetek a GYK oldaláról származnak egy Gabriel99 nick nevű válaszolótól. Azért idéztem, mert ez jóval egyszerűbbnek látszott, minthogy önállóan megkeressem az emlékeimben őrzött, de már kissé megkopott tényeket.

2015. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
0%
A trilobiták, vagy a heringek jóval kisebbek az embernél, mégis tömegméretekben maradtak fenn a fosszíliáik. Az embernél kisebb szárazföldi állatokból is számos egész lelet maradt fenn. De egyetlen olyan teljes, vagy részleges csontváz sem maradt fenn, ami igazolná az emberek állatvilágból való kiemelkedését. De rengeteg emberi lelet is van, de azok mind emberek, nem pedig előemberek.
2015. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
91%

A dinoszaurusz lelet nem zárják ki Isten létezését, mert miért ne teremthetett volna Isten dinoszauruszokat is, akik valamilyen oknál fogva kipusztultak? (Ahogy jelenleg is kipusztulóban van pár faj.)


Az ősember leletek sem feltétlenül utalnak az evolúcióra. Lehet valamilyen más faj koponyáját találták meg, lehet valamilyen oknál fogva az idő folyamán eltorzultak stb.

2015. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
engem nagyon érdekelnek, imádom a törit és a biológiát, tehát ezeket a témákat is
2015. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
91%

"Egy harminc méter hosszú, 10 m magas állat böhöm csontjai talán kicsit nehezebben bomlanak el, mint egy pindurka emberé, nem gondolod?"


A két dolog összetétele ugyan az. Csont, csont. Vagy szerinted egy ház 5000 év alatt bomlik le, míg egy tégla 10 év alatt? Fenét!

2015. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!