Iszlám vagy Buddhizmus? Melyiket választanátok a helyemben?
Röviden:
Fiatal magyar fiú vagyok, keresztèny a családom, evangèlikusnak kereszteltek kiskoromban.. de sose hittem benne ès sose tetszett a kereszténysèg. Igazábol semmikor se mentünk templomba mert a szüleim nem nagyon vallásosak. A lènyeg az hogy fel szeretném venni az Iszlámot mert illene hozzám, ès megtetszett a vallás: nem szeretem az alkoholt, megvetem az egyéjszakás dolgokat, stb.. Koránt olvasom. De viszont a szemèlyisègem inkább olyan mint egy buddhistáè. Rettentõ nyugodt, türelmes ember vagyok, utálom az erõszakot. Ès sokszor nem vágyok másra mint nyugalomra, csendre ès egy csèsze teára. A keleti, tehát pl. kínai, japán, mongol ès a türk nèpek: kazah , kirgiz, török kúltúrák állnak hozzám közel, az arab annyira nem. Tanácstalan vagyok hogy a szívemre az eszemre vagy Istenre hallgassak. Mit tennétek a helyemben?
U.i.: az Iszlámról sok mindent tudok, a Buddhizmusról csak nagyon keveset eddig.
Kedves kérdező!
Érdekes, mert én nagyon hasonló cipőben voltam. Én is kaptam keresztény nevelést, eltávolodtam, belekóstoltam pont a buddhizmusba.
Szóval az én válaszom az, hogy tökmindegy. Az összes vallásnak egy a célja: LELJ BÉKÉRE.
Erre egy módszer lehet az evangélikus, egy másik lehet az iszlám, tökmindegy. Mindegyik működik.
Választani biztos, hogy nem vallást választanék, hanem segítséget a belső béke megtalálásában. Ez önmagában, hogy muzulmán lettem nekem nem segítene. Nekem az segítene, ha találkoznék egy olyan imámmal, aki meg tud szólítani, aki tud inspirálni, aki a kételyeket szerte tudja oszlatni bennem, aki a kérdéseimet meg tudja válaszolni.
Nekem az ember sokkal fontosabb, mint a vallás. Ráaádsul maguk a vallások is nem a transzcendenstől, hanem egy bölcstől erednek, és a bölcset követik (Jézus, Mohamed, Buddha).
Szia
egyiket sem
Egy célja van az életnek és egy teremtője, az hogy a kerszténységen belül nem mutatnak példát némelyek és nem élnek úgy még Jézus a megváltó, és az igazság az Ő tanitásában van
Persze ezt neked kell eldöntened, mert a Te életed más nem hozhat helyetted döntést,
"5-ös:hinni szeretnék"
Akkor nem a buddhizmus a te utad, az ugyanis nem a hitről szól, hanem a tapasztalásról.
"A keleti, tehát pl. kínai, japán, mongol ès a türk nèpek: kazah , kirgiz, török kúltúrák állnak hozzám közel"
Az összes? Mert szerintem a török meg a japán kultúra között van némi különbség - hogy a többit meg se említsem.
Attól, hogy szereted a teát meg a csendet, attól még nem olyan a személyiséged, mint egy buddhistáé.
csend és tea -- elég:))) zazen
Tessék leülni! " a rizskekszre gondolni nem ugyanaz, mint enni" (2)
Szia!
Teljesen mindegy. A végén mindenképp ki fogod dobni az egészet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!