Hogy kell jól megöregedni?
Úgy érzem(fiatalon), hogy a mi nyugati kultúránkban nem tudnak az emberek megöregedni. Nem tanulják meg, hogy idősnek lenni és félnek tőle.
Hiába vagyunk keresztény világ. Az öregedéssel csak a haszontalanságot,értéktelenséget táplálja belénk a világ.
Miért érzem azt, hogy az iszlám világban és Indiában jobban megbecsülik az időseket. Hogy ott az emberek, a társadalom másként tekint az öregedésre,az idősekre és az elmúlásra.
Úgy érzem az én korosztályom és a fiatalabbak még jobban magukra fogják hagyni az időseket és még inkább félni fognak a korosodástól,az elmúlástól.
Kultúrától,vallástól függetlenül mi lehet a titka annak,hogy ne fájdalomként éljük meg az idő múlását?
Hogy ne csak a rosszat lássuk benne?
(csak zárójelben jegyzem meg, hogy engem a nyugati világ egyre embertelenebb arca taszít és ezzel arányosan vonz a nem keresztény világ-bár tudom,ez nem a vallás miatt van.
Japántól Marokkóig majdnem mindenhol többre tartják az időseket és az emberi kapcsolatokat mi a mi keresztény világunkban)
Ja és nem érzem magam vallásos embernek.A hitnek talán csak egy olyan apró,elhaló szikrája van bennem, ami semmire sem jó.
szia
A tevékeny elfoglaltság és a másokért való munkálkodás segíthet egy embernek méltóságteljesen megöregedni.
Egy tanulmány, melyet 423 idős házaspár bevonásával állítottak össze hosszú idő leforgása alatt, arra enged következtetni, hogy „mások megsegítése meghosszabbíthatja a saját életünket”. A tanulmány készítője, Stephanie Brown kijelenti: „Az eredményekből az látszik, hogy nem annyira az teszi hasznossá a másokhoz fűződő viszonyunkat, hogy mit nyerünk egy kapcsolatból, hanem inkább az, hogy mit adunk.”
Mintegy 2000 évvel ezelőtt Jézus Krisztus ezt mondta: „Nagyobb boldogság adni, mint kapni”
A hosszú és boldog élet receptje nem a hatalmas bankszámla, s nem is a fiatalító kúrák és diéták, hanem az, hogy az ember aktív marad, és ad idejéből, energiájából és erejéből másoknak.
Két dologról beszélsz. Az egyik, hogy a mai nyugati világnézet a verseny démonizálása, a minden áron való érvényesülés akár mások kárára. Ebben az idősek nem versenyezhetnek alkatuknál fogva. Az ilyen beállítottságú ember lenézi azt, aki nézete szerinti legfontosabbat nem tudja. Magánvéleményem szerint az ilyen ember alapjában buta.
Ezen túl, e szemléletben megöregedett ember tényleg megkeseredik, de azért elég sokan meglehetősen aktívan, szépen és boldogan élnek idős korukban. Ez (is, mint annyi más) döntően intellektuális kérdés, és megfelelő szemlélettel kellemes állapot lehet.
Szervusz
Találtam a kérddéseddel kapcsolatban egy cikket, íme elkülddöm neked, hátha hasznos lesz a számodra:
A hosszú és boldog élet receptje
„Mindenki szeretne sokáig élni, de senki sem akar megöregedni” — mondják sokan. Vannak jó páran olyanok, akiket a nyugdíjba menetel azzal kecsegtet, hogy több idejük és kevesebb felelősségük lesz. De él bennük a félelem is, hogy céltalan lesz az életük, és hasznavehetetlenné válnak. Az is nyugtalanítja őket, hogy elszigetelődnek, boldogtalanok lesznek, és romlik az egészségük.
Akkor hát mi a boldog élet titka? Mind az időseket, mind pedig a fiatalokat felvidítja, ha jó barátok és szerető családtagok veszik körül őket. Ám nem az a legfontosabb, hogy mások mit tesznek egy idős személy életének a megjobbításáért, hanem az, hogy egy idős személy mit tesz másokért.
Egy tanulmány, melyet 423 idős házaspár bevonásával állítottak össze hosszú idő leforgása alatt, arra enged következtetni, hogy „mások megsegítése meghosszabbíthatja a saját életünket”. A tanulmány készítője, Stephanie Brown kijelenti: „Az eredményekből az látszik, hogy nem annyira az teszi hasznossá a másokhoz fűződő viszonyunkat, hogy mit nyerünk egy kapcsolatból, hanem inkább az, hogy mit adunk.” Mit adhatunk? Segíthetünk másoknak a házimunkájuk elvégzésében, vigyázhatunk a gyermekeikre, segíthetünk az ügyeik elintézésében, elvihetünk valakit az autónkon, vagy végighallgathatunk valakit, akinek szüksége van arra, hogy kitárja a szívét.
Mintegy 2000 évvel ezelőtt Jézus Krisztus ezt mondta: „Nagyobb boldogság adni, mint kapni” (Cselekedetek 20:35). A hosszú és boldog élet receptje nem a hatalmas bankszámla, s nem is a fiatalító kúrák és diéták, hanem az, hogy az ember aktív marad, és ad idejéből, energiájából és erejéből másoknak.
De attól még, hogy adakozók vagyunk, nem kerül el minket az időskor, a betegség és a halál. Csakis Isten Királysága fogja felszámolni ezeket a bajokat. A Királyság-uralom alatt megszűnik a betegség, sőt, „nem lesz többé halál” sem (Jelenések 21:3, 4; Ézsaiás 33:24). Az engedelmes emberek örökké boldogan fognak élni a paradicsomi földön (Lukács 23:43). Jehova Tanúi örülnek, hogy meg tudják osztani másokkal a Biblia alapján a hosszú, boldog élet receptjét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!