Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mit akarhat Isten, mit...

Vajon mit akarhat Isten, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy férfi az életemben már fél éve. Talán sosem szerettem még senkit ennyire, és elviselhetetlen a hiánya. De ő nem viszonozza az érzéseim. Nem azt érzi amit én. ő sem közömbös irántam, de nem szeret engem szerelemmel.

Már számtalanszor megbeszéltük, hogy nem csináljuk ezt tovább és inkább akkor nem is találkozzunk, de mindig úgy alakul h ujra egymás életébe cseppenünk.

Én ezt már nem bírom tovább. Mindent megpróbáltam h elfelejtsem, továbblépjek de nem ment. és azért is mindent megtettem h együtt legyünk.

mi célja van ezzel Istennek? Ha nem akarja h egyutt legyunk akkor miért kell h ujra meg ujra egymás útjába kerüljünk?

mit kell tenni egy ilyen szerelemmel? én azt éreztem h ő az igazi. kuzdenem kellene tovább vagy feladnom? Mikor falakba utkozom ugy erzem azt akarja tudatni velem h nem nekem szanta. De mikor ujra egymással vagyunk akkor meg olyan mintha kuzdenem kellene tovább.

hiába kérem a jeleket, vagy bármiféle iránymutatást, h mit tegyek, nem kapok.

Egy hivő ember mihez kezdjen a reménytelen szerelmével?

23/L



2015. márc. 12. 14:12
1 2
 1/12 schocko ***** válasza:
0%
Nincs isten, ezért nem válaszol.
2015. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Először is, felejtsd el azt hogy van isten aki irányít mindent. Te vagy az "isten" mert csak te irányítod a saját életedet úgy ahogy akarod.

Ja, és ne fuss olyan vonat után ami már elment. ;)

2015. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Szia!


Van úgy, hogy Isten nehéz élethelyzetet ad. Nem tudni, mi a célja vele, de biztos van. Ha a férfi nem akar veled lenni, akkor nem akar, nincs mit tenni.


A nagyon erős szerelem érzése nem azt jelenti, hogy Isten őt neked szánta. Ilyen még házasságban is előfordul, egy házasságon kívüli személy felé, és ilyenkor is ki kell tartanod a házastárs mellett, hiába érzi úgy az ember, hogy nem lehet kibírni. Lehet, hogy most neked ezt kell átélned, hogy meggyőződj róla, elhidd, hogy ki lehet bírni? Talán. A szerelem bármikor elmúlhat, egyik pillanatról a másikra is.


Más, ami eszembe jutott: hasonló, erős de beteljesíthetetlen vagy rosszra irányuló vágyak esetén én gyakran esem abba a hibába, hogy bár megpróbálom "elfelejteni", megszüntetni a vágyat, továbblépni, a lelkem mélyén mégis hiszek benne, hogy a vágyott dolgot Isten biztos nekem szánta, vagy megérdemelném, vagy hogy képtelenség és nem elvárható, hogy letegyek róla. Így aztán nem is sikerül, és jól elkönyvelem magamban, hogy tényleg lehetetlen. Ha pedig olyasmiről van szó, amit amúgy megtehetnék, csak nem helyes, ezzel a módszerrel kiválóan el tudom altatni a lelkiismeretemet, és mégis megteszem. Utólag jó esetben felismerem, hogy milyen hülyeséget csináltam.

2015. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 3.válaszolónak!
2015. márc. 12. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

szia


először is szeretném meg kérdezni, hogy az illető ugyan úgy "keresztény"-e vagy sem?


Ha nem akkor ez a válasz:

(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.


Ha pedig hasonlóan Istenfélő életet él, akkor más tervei vannak, nem akarja lekötni magát.


egy keresztén pedig n

2015. márc. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

szia


először is szeretném meg kérdezni, hogy az illető ugyan úgy "keresztény"-e vagy sem?


Ha nem akkor ez a válasz:

(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.


Ha pedig hasonlóan Istenfélő életet él, akkor más tervei vannak, nem akarja lekötni magát.


egy keresztény pedig nem él parázna életet....

2015. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Azt, hogy mit akar tőled Isten, azt leíratta a Szavában.

Szeretné, ha boldogan, békében, kiegyensúlyozottan és elégedetten élnéd aaz életedet. Hiszen Ő a Teremtőd, égi Atyád. Nem mindegy neki, hogyan telnek a napjaid, milyen döntésekeet hozol az életeddel kapcsolatosan.


"Van egy férfi az életemben már fél éve." - nos ez nem baj. A baj ott van, hogy a közös életetek(?) nem Isten tanácsaai szerint zajlik, ezért érzed magaadaat e kapcsolatban - rosszul.

Mivel nem Istennek tetsző módon éltek, nem tudja a "házasságotokat" megáldani.

Rettenetes lehet "égni" egy férfi oldalán, akiről tudod, hogy nem szeret.


Mivel a házasság intézményét Isten hozta létre, CSAK úgy működik jól, hosszantartóan, ha betartják azokat a "szabályokat", amelyeket a Létrehozó, az Alkotó utasításként megad hozzá.

Persze ma azt mondja a legtöbb ember, ő azt csinál, amit akar. Ráadásul a választás szabadságát Istentől kaptuk. De nem mindegy, hogyan élünk vele (vissza vele).


Nem tudom mit jelent számodra a "hívő ember" kifejezés. De ha hiszel abban, hogy Isten jobban tudja mint te, akkor fogadd meg azokat a tanácsokat, amelyeket a házasággal kapcsolatban ad, de ne csak a kapcsolatod alatt, már jóval az előtt, mielőtt majd a következő kapcsolatod elkezdődne - ha azt akarod, hogy hoszantartó legyen.

Pl,: Márk 10:6–9; Efézus 5:22–33 1Korintus 7:10, 11, Példabeszédek 5:18, 19,.

2015. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most komolyan kérdezem, miért hisztek egy felsőbbrendű hatalomban/entitásban aki rendezi az életet? Szerintem ez csak egy elképzelt dolog amire hivatkozik a hívő ember, mert nem hisz önmagában...
2015. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:

8-as


Abban igazad van, hogy "mert nem hisz önmagában...", de Istenben még kevésbé. Pedig az, hogy élsz, létezel, az annak a bizonyítéka, hogy Isten él és létezik, hiszen naponta tőle kapod az éleeterőt.

Ja, hogy te ezt nem hiszed! Lehet. Attól még az 10000000000%-ik úgy van.

2015. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell hogy keserítselek, de isten mint olyan csak egy mankó azoknak akik nem hisznek magukban. Elhiszem hogy valakinek kell egy felsőbb hatalom akire hivatkozhat de ez csak egy önbecsapás amit évszázadokon keresztül kihasznált az egyháznak nevezett rendszer.

Nézd meg XVI Benedek pápát: felvilágosult ember aki olyan téziseket vall ami eddig elképzelhetetlen lett volna.

2015. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!