Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ördög jelent meg kígyó...

Az ördög jelent meg kígyó képében Évának?

Figyelt kérdés
Egy a Jelenések könyvében lévő utalás szerint igen. (20:2) De ha valójában a Sátán volt ez, akkor Isten miért a kígyókat büntette? ("És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban.")
2010. febr. 15. 11:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A Bibliában számos példát találunk arra, hogy állatok vannak felhasználva egy adott célra. Ilyen például a hal Jónásnál, vagy bálám szamara. Ez utóbbi jól mutatja, hogy mit gondoljunk az állatokról:


"És meglátta a szamár az Úrnak angyalát, a mint áll az úton, és mezítelen fegyvere a kezében; letért azért a szamár az útról, és ment a mezőre; Bálám pedig verte az ő szamarát, hogy visszatérítse azt az útra.

Azután megállt az Úrnak angyala a szőlők ösvényén, holott innen is garád, onnan is garád.

A mint meglátta a szamár az Úrnak angyalát, a falhoz szorult, és a Bálám lábát is oda szorította a falhoz; ezért ismét megverte azt.

Az Úr angyala pedig ismét tovább ment, és megállt szoros helyen, hol nem volt út a kitérésre, sem jobbra, sem balra.

A mint meglátta a szamár az Úrnak angyalát, lefeküdt Bálám alatt, azért megharagudott Bálám, és megverte a szamarat bottal.

És megnyitotta az Úr a szamárnak száját, és monda a szamár Bálámnak: Mit vétettem néked, hogy immár háromszor vertél meg engem?

Bálám pedig monda a szamárnak: Mert megcsúfoltál engem! Vajha volna fegyver a kezemben, nyilván megölnélek most téged.

És monda a szamár Bálámnak: Avagy nem te szamarad vagyok-e, amelyen járni szoktál, amióta megvagy, mind e napig? Avagy szoktam volt-e veled eképpen cselekedni? Az pedig felelt: Nem.

És megnyitotta az Úr a Bálám szemeit, és látta az Úr angyalát, a mint áll az útban, és mezítelen fegyverét az ő kezében; akkor meghajtotta magát és arcra borult.

Az Úrnak angyala pedig monda néki: Miért verted meg a te szamaradat immár három ízben? Íme én jöttem ki, hogy ellenkezzem veled, mert veszedelmes ez az út én előttem.

És meglátott engem a szamár, és kitért én előttem immár három ízben; ha ki nem tért volna előlem, most meg is öltelek volna téged, őt pedig életben hagytam volna."


Úgy gondolom hasonlóan kell elképzelnünk a kígyó meggyőzését is Sátán által arra, hogy engedje magát felhasználni a kisértésre.


Üdv. Péter

2010. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

14:54: ez egy meglátás, de "sajnos" más mégis válaszolt.


-------


Kedves Péter, köszönöm a magyarázatot. Azt hiszem, a kérdés lezártnak tekinthető.

2010. febr. 16. 18:17
 23/30 anonim ***** válasza:
50%

19:52 vagyok.


Sátán nem a lábait, hanem a szárnyait veszítette el :-))

Eszembe jutott egy másfajta megközelítés. Nyilvánvaló, hogy egy állatnak nincs tudata, hogy ilyenfajta gonoszságot kigondoljon és véghezvigyen. Az állatok beszélni sem tudnak (ilyen szempontból egy papagáj jobb lett volna).

Úgy képzeld el, ahogy egy hasbeszélő használja a bábúját.

Ami a kígyó szájából elhangzott, azok teljes mértékben az ördög szavai és gondolatai voltak.

Hogy mennyire lényegült át azt senki földi ember nem tudhatja (most még), de az létezett, hogy az angyalok egy része, amikor látták, hogy a földi nők milyen szépek (a marsiaknál biztos szebbek), testet öltöttek és lejöttek a földre, hogy velük legyenek.

Ha nem mi, emberek volnánk ennek a történetnek a legnagyobb vesztesei, akkor azt mondanám, hogy a kígyó volt az. Mivel ebben a történetben mindenki a szabad akaratából cselekedett (az más kérdés, hogy rosszul), kivéve a csóri kígyót, akit csak felhasználtak.

Viszont még is mi vagyunk a vesztesek (egyelőre), mert mi tudatában vagyunk ennek, viszont a kígyó (kígyóként) éli világát. Jókat eszik, alszik, meg csúszkál össze-vissza, amerre csak kedve tartja.

Szerintem még egy kígyónak sem jutott az eszébe: "Hú de rossz nekem így lábak nélkül."

2010. febr. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem volt kérdés, ki volt a nagyobb vesztes. A büntetés, az büntetés most, és nem akartam elvinni másfele a témát, mert vallási kérdésben - a "meggyőzés érdekében" - erre megvan a hajlam...

Ha meg Isten keményen büntetni akar, de ez mégsem sikerül neki, akkor valamit rosszul csinál.

2010. febr. 17. 07:31
 25/30 Salx Narval ***** válasza:
55%
Kedves kérdező,már írtam neked, hogy ne keress logikát a Bibliában, és azt is megírtam, hogy a hívők sem tudhatják, csak elhiszik.Azt pedig végképp ne várd el, hogy egy hívő ember azt mondja, hogy Isten valamit rosszul csinált, vagy tévedett esetleg igazságtalanul döntött.Ha magyarázatokat keresel,úgy jársz mint én, nem fogsz találni és nem fogsz hinni.Ha viszont szeretnél hinni, akkor fogadd el, hogy Isten jó és igazságos és tudja, hogy mit miért csinált és, hogy ebből mennyit tudhatsz és mi marad rejtve.Ha logikával nézed a dolgot akkor mindenért a teremtő a felelős, hiszen senki más csakis ő teremtett mindent, többek között a gonoszt és a kígyót is.
2010. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"Ha viszont szeretnél hinni, akkor fogadd el, hogy Isten jó és igazságos és tudja, hogy mit miért csinált és, hogy ebből mennyit tudhatsz és mi marad rejtve."


- Rendben, de ennek az istennek, nem feltétlenül kell a Biblia istenének lenni. Én nem okolom Istent a világon semmivel. Csupán azt mondom, hogy nem olyan, mint amilyennek a Biblia leírja.

2010. febr. 17. 10:57
 27/30 Salx Narval ***** válasza:
Nem igazán tudom eldönteni, hogy valójában mire is szeretnél választ kapni, de talán megírod.Felállíthatsz magadnak egy Istenképet a Biblia nélkül is, csak erre a hívő emberek azt fogják mondani, hogy téves úton jársz.Én meg azt, hogy a szíved joga eldönteni kiben, miben és milyen formában hiszel.A döntés joga egyedül a tiéd.Ha tudok megpróbálok válaszolni neked, amennyiben elfogadod egy hitetlen ember válaszait.Úgy értem ha egyáltalán van kérdésed és kíváncsi vagy arra, hogy más, hogy látja, gondolja.Én kíváncsi lennék most már arra is, hogy te mit gondolsz Istenről,ha nem azt, amit a biblia ír róla.Ha nincs kedved erről beszélgetni, jelezd kérlek és nem írok többet.
2010. febr. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Ennél ez bonyolultabb, és nem, nincs kedvem belemenni. A kérdés lezátr, ez pedig nem egy fórum.
2010. febr. 18. 08:39
 29/30 Salx Narval ***** válasza:
Ok.
2010. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
52%
Az első nő kísértette meg Évát, aki így állt bosszút Ádámon, amiért az lecserélte őt és Istenen, aki elűzte őt miután kiejtette Isten nevét. És az általa "butácskának" tartott Éván.
2010. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!