A biblia tiltja a kártyajátékokat?
A kártyajáték szerencsejáték, gondolom, ebben egyetértünk.
Idézet egy írásból, Bibliai utalásokkal:
"Mivel a szerencsejáték kimenetele bizonytalan, fontos szerepet játszik benne a szerencsébe vetett hit, különösen, ha pénz forog kockán. A szerencsét egy titokzatos erőnek tartják, mely állítólag a véletlen eseményeket irányítja. Például a lottózók a szelvényen a szerencseszámaikat jelölik be; a madzsongjátékosok babonából nem ejtenek ki bizonyos szavakat; és akik kockával játszanak, ráfújnak a kockára, mielőtt dobnak vele. Miért? Mert a játékosok általában úgy hiszik, hogy a szerencse befolyásolhatja az eredményt.
De csupán ártalmatlan játék a szerencsében bízni? Néhányan, akik az ókori Izraelben éltek, ezt gondolták. Úgy hitték, hogy a szerencse jólétet hozhat nekik. De vajon Jehova Isten mit gondolt erről? Ézsaiás prófétán keresztül ezt mondta nekik: „ti azok vagytok, akik elhagyjátok Jehovát, akik elfelejtitek szent hegyemet, akik asztalt terítetek a jó szerencse istenének, és akik kevert bort töltötök színültig a sors istenének” (Ézsaiás 65:11). Isten szemében a szerencsébe vetett hit bálványimádatnak számított, és nem volt összeegyeztethető az igaz imádattal. Aki a szerencsében hitt, egy képzeletbeli erőben bízott, nem pedig az igaz Istenben. Semmi sem utal arra, hogy Isten nézete azóta megváltozott.
A nyeremény ára
Függetlenül attól, hogy az emberek online szerencsejátékot űznek, lottószelvényt vesznek, sportfogadást kötnek, vagy kaszinóban játszanak, gyakran figyelmen kívül hagyják, hogy milyen forrásból származik a nyeremény. A szerencsejáték különbözik a tisztességes üzlettől vagy adásvételtől, mivel a játékosok azt a pénzt szeretnék megnyerni, melyet a többi játékos elveszít.* „Minden alkalommal, amikor valaki megnyeri a főnyereményt, több millióan elveszítik a pénzüket” – állapítja meg a kanadai mentálhigiénés központ. Milyen bibliai alapelvek segítenek megértenünk, hogy hogyan érez Isten ezzel kapcsolatban?
Az izraelitáknak adott tizedik parancsolat így szól: „Ne kívánd embertársad feleségét, se rabszolgáját, se rabszolganőjét, se bikáját, se szamarát, és semmit, ami a te embertársadé” (2Mózes 20:17). Ha valaki az embertársa tulajdonára vágyott, vagyis az anyagi javaira, a vagyonára és a pénzére, az súlyos bűnnek számított, akárcsak az, ha a feleségét akarta megszerezni. Évszázadokkal később Pál apostol megismételte ezt a parancsot. Ezt mondta: „Ne kívánj mohón” (Róma 7:7). Vajon nem mohóság, ha valaki mások pénzét akarja megszerezni nyereményként?"
Sok kártyalapnak sátánista neve van,
amiket erre használnak az helytelen
ezen kivül amik szerencse játék alapján játszanak az baj, de egyébként csak úg szórakozásból, nem hiszem
Az 1-essel értek egyet nagyjából.
Csak az érdekesség kedvéért: a zsidóságnál hagyomány, hogy hanukakor a család együtt kártyázik, egy speciális kártyajátékot, mely a Black Jack-re illetve a huszonegyesre hasonlít.
"A kártyajáték szerencsejáték, gondolom, ebben egyetértünk."
Ha matematikai/logikai szempontból nézzük akkor se a blackjack se a póker nem szerencsejáték.
"Ha matematikai/logikai szempontból nézzük akkor se a blackjack se a póker nem szerencsejáték."
Valóban nem szerencsejáték, de csak abban az esetben, ha a kártyajátékos teszi be a következő lapot, pl. a 3 ász mellé egy 4.-iket (azaz csal) :D Minden más esetben NEM TUDOD BEFOLYÁSOLNI, hogy milyen lap fog következni - max előveszed a logikát és megpróbálod kitalálni, mi van még a pakliban és mi ment ki.
Persze, lehet valószínűségszámításra hivatkozni, stb. de ettől még ugyanúgy a másik ember pénzét nyerik el.
Mert lássuk be, azért pókert pénz nélkül játszani nem gyakran lát az ember...
#2, természetesen a kártya nem szerencsejáték. De az igaz, hogy egyes hozzá nem értők annak tartják.
Vannak kártyajátékok, amelyeknek országos és nemzetközi szövetségeik vannak, világbajnokságokat és rendszeres versenyeket rendeznek. Vannak kártyajátékok, amelyek műveléséhez igen komoly intellektuális tudás szükséges.
De természetesen bármi felhasználható tisztességtelen pénzszerzésre is. Fantázia kérdése.
Nos, a kérdező azt kérdezte, hogy a Biblia tiltja-e a kártyajátékot (és pontosan leírta, melyekre gondol),illetve van-e vmilyen utalás erre?
Úgy látom, hogy senki nem próbált meg - rajtam kívül - a kérdésre válaszolni. Nem az volt a kérdés, hogy a kártyajáték szerencsejáték-e?
Persze, bele lehet ebbe kötni - ez volt az egyetlen saját mondatom - de a kérdező nem a kvízkártyákra és más egyéb kártyajátékra gondolt, ami valóban nem szerencsejáték és valóban kell hozzá intelligencia :-)
Kérdezőnek még: konkrétan nem tiltja a kártyajátékot a Biblia és ennek egyetlen oka van: Ugyanis a Biblia keletkezésekor még valószínűleg nem volt kártya.
Szintén egy idézet:
"a kártyajáték annyira népszerűvé vált, hogy része lett társas életünknek. Keletkezése, kialakulása tisztázatlan, századokra visszamenően alig maradtak fenn róla hitelt érdemlő feljegyzések. A legkorábbi forrás egy, a XVII. századból származó kínai enciklopédia, amely szerint a mai kártyajátékokhoz hasonló játék már 1120-ban ismert volt Kínában."
Egyénként a kérdezőnek meg gratula, ez egy nagyon jó kérdés, mert erre már én is kíváncsi voltam :-)
Így aztán nem voltam rest utánanézni :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!