Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek melyik protestáns...

Kinek melyik protestáns Biblia kedvesebb, az 1907-es Károli, vagy az 1990-es, esetleg a 2014-es revideált?

Figyelt kérdés

Csak engem "zavar", hogy az 1990-es és a 2014-es szövegezés a Genezis-ben általában a "teremtés" helyett az "alkotás" kifejezést használja?


Pl. a római katolikus Szent Jeromos féle Bibliában (2008.) is az "alkotás" van többségben, de a Szent István Társulat római katolikus Bibliájában (2013.), ismét a "teremtés".


Én laikus vagyok, nekem kedvesebb, ha Isten "teremt" és nem "alkot". Számomra az alkotás egy kifejezetten emberi tevékenység. Pl. jól érzékelteti a különbséget a most bemutatott "A mindenség elmélete" c., Stephen Hawking elméleti fizikus életéről szóló film utolsó mondata, ahol, ha jól emlékszem, az Isten és a modern elméleti fizika "között" élő, valójában (és napjaink forrásai szerint saját maga által kinyilatkoztatva is) inkább ateista tudós, saját családjára mondja, hogy „Nézd, mit alkottunk.” (forrás: [link]


Én személy szerint a "Nézd, mit teremtettünk!", magyar szinkron által "generált" mondatra emlékszem a moziból...

Fel is kaptam a fejem (ugyan nem lepődtem meg), persze lehet, hogy rosszul emlékszem. Előfordul, hogy több szinkronváltozat is létezik egy mozifilm esetében.


Az angol hanggal.: "Look at what we made!" mondat hangzik el (forrás: [link] Tehát, annak ellenére, hogy az itteni, filmbeli Hawking, meglátásom szerint ateista, ugyanakkor Istenkereső, mégsem adják a "teremteni" kifejezést a 'szájába'. Talán egy végső üzenete is ez a filmnek... Hawking hívő felesége és a nézők felé is. Van remény, sohasem késő megtérni, mert még tart a kegyelmi idő, még itt vagyunk!

A "Look at what we made!" c. filmzene a film végéről.:

https://www.youtube.com/watch?v=rU4WntvdY6g


Eléggé elkanyarodtam, nem akartam a filmet "reklámozni", mert nem korszakos munka, de nem is rossz film. Érzékeltetni szerettem volna rajta, mint aktuális példán keresztül, hogy mennyire nem mindegy, hogy az "alkotni", vagy a "teremteni" kifejezést használjuk!



2015. febr. 9. 12:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A Tesco és a Károli-Biblia árukapcsolása nagyon nem jó üzenet, amíg az Alexandra könyvesboltban forgalmazzák, addig teljesen rendben van, de a Tesco-val összekapcsolni nagyfokú anyagiasságra és pénz központú "teológiára" utal, ami meglátásom szerint nem áll messze az angliai Holy Trinity Brompton Church-től ( [link] akik nagyon reklámozzák Philip Yancey-t is!


Akkor a következő az lesz, hogy a hívek kapnak pontgyűjtő kártyákat és az adakozás fejében akciós pontokat gyűjthetnek, amit az egyházzal együttműködő partner üzletekben válthatnak be...

A legutóbb egy ehhez hasonló rendszert találtam a HTB honlapján. No, meg az Alpha kurzust "nyomják" orrba-szájba. Sok értelme nincs, projektoros "evangelizáció", olyanoknak, akiknek bibliaórára és hitoktatásra lenne szükségük! De legelőször is keresztelőre! Vagy semmire, mert nem tértek meg!


Nos igen, nem csalódtam azóta új honlap van, az előző csilli-villi honlap helyett egy még csillogóbb, menőbb! Van pénz, nem gond!

[link]


Na, akkor adakozzunk!

[link]


1.) "Give online"

2.) "Give regularly"

3.) "To leave a legacy"

4.) "Tax efficient giving"

5.) "Give as you earn - payroll giving"

6.) "Matched Funding"

7.) "Giva as you live"

8.) "Give for Alpha International"


Hát, csak nyolcféleképpen lehet adakozni!


A legmókásabb a 7.) "Giva as you live"

[link]

Ez az, amit fent, már körülírtam.:

"For example – when you shop at Debenhams through Give as you Live 2.5% of your purchase price will be donated to Holy Trinity Brompton so, spend £100 and you’ll raise £2.50 = free! "


Na, pl. vegyél konyhafelszerelést a Tescóból és támogasd ezzel a HTB Egyházat is, ne csak a Tescót! :-)

Itt is van.: [link]


Király, ugye? Elképesztő, az anyagiasság, meddig fokozható, arra hivatkozva, hogy "Egyház Vagyunk!"!!!

És ez a valóság!


Csak ezekkel a cégekkel működik együtt a HTB Church.:

"Amazon

eBay

lastminute.com

Debenhams

John Lewis

Marks & Spencer

ASOS

Expedia

Argos

Next

Early Learning Centre

iTunes & App Store

Mothercare

Thomas Cook

B&Q

Firebox

Burton

Currys

Interflora

PC World

Toys R Us

Topman

Dorothy Perkins

House of Fraser

Apple Store


Viking

Halfords

LEGO

Monsoon

Hamleys"


Egyszóval kedves Philip Yancey ( [link] Úr és minden kedves Magyar református ifjúsági lelkész, akit megetettek ezekkel a dumákkal, kérlek, gondoljátok végig, ebben a hónapban beszéltem, két huszonéves fiatallal is az egyikük Kosovo-ban tanul (hogy legyen 70 000 Ft fizetése, ha mákja lesz), a másikuk Donyetszk-ben tanulna, ha éppen nem a sötét szobájában hasalna és hallgatná, ahogy percenként csapódik be egy bomba! Ha még él egyáltalán szegély!...


Egyszóval ébredjetek már fel, lássátok már meg, mekkora etetés megy itt!!!


A magyarországi gyülekezetek honlapjain hány adakozási mód van! Nézzük csak!

pl: [link]


Igen, gyűjtenek a fenti országok Háborús/gazdasági menekült lakóinak, konkrét helyre, konkrét adománytípusokat (ruha, élelem). Ezt bizonyítottan el is juttatják és célba is ér! Erre majdhogynem állami garancia van!


Továbbá lehet perselybe dobni aprópénzt, hol nem...


Továbbá 1% adó. Van két alapítvány és technikai száma az egyháznak, de mindez nagyon szerényen van feltüntetve, először nem is látszik, úgy kell keresni direkt!


Ennyi, más adakozás nincs. Ez három adakozási forma a fenti nyolccal szemben!


Viszont csomó alkalom ( Baba-mama klub, Gyermek istentisztelet, Hittan csoportok, Konfirmációi előkészítő, Kisifi, Felnőtt konfirmációi előkészítő, Házassági előkészítő, Női Bibliakör, Kálvinista kör, Nőszövetség), program, Óvoda, Cserkészcsapat, Kórházmisszió van!


A HTB Church-nél és a többi mega gyülekezetnél, bizony nagyon kilóg a lóláb! Aki ezt nem veszi észre, igen hiszékeny és naiv!

2015. febr. 10. 01:07
 12/13 anonim ***** válasza:

Na fiuk lányok, szóval most minek csak protestáns?

A Biblia az Biblia, a protestánsizmus az meg egy vallási irányzat....a lényeg hogy olvassuk és ugyis éljünk

2015. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nincs igazad, mivel van a római katolikusok által elfogadott Biblia fordítás és van a reformátusok által elfogadott Bibliafordítás!


Ha úgy viszonyulsz hozzá, hogy a "Biblia, az Biblia", akkor téged is könnyen megvezetnek és kizsebelnek majd az úgynevezett multinacionális, új, vagy mega "egyházak"!


Nem csak anyagilag, de szellemileg és értékrendjeidben is!

(Jutott, már ilyen sorsra református lelkész, egész gyülekezetével együtt, nem kell ehhez egyszeri hívőnek lenni!)


Te a hamis prófétákról nem hallottál még?


Előbb utóbb, ott fogsz állni a Tescoban, az MZ/X egyházas pontgyűjtőkártyával a kezedben!


Természetesen feltételezem, hogy elég művelt vagy és egy bármilyen Bibliafordítást kézbe véve is látod, majd a történelmi egyházak által elfogadott Biblia változatok értékeit!


Félek sokan túl fáradtak már ehhez, nincs idejük, csak azt látják, hogy jé, Biblia és végül teljesen természetes lesz számukra, hogy Philip Yancey magyarázza nekik az írást!


És ez nem vicces a Magyarországi Református Egyházról a mai napon is bemondták a hírekben, hogy gyűjtött és sok szükséges adományt juttat el a napokban az ukrajnai háborútól szenvedő családokhoz!


Amit írtam, az pedig tényleg igaz, úgyhogy kérem, ezzel ne viccelődjünk, egy barátom, tényleg ott hasal a sötétben és hallgatja a robbanásokat! Nem hatáskeltésnek írtam, tényleg így van! Tudjátok az internet alkalmas arra, hogy tőlünk távol élő emberekkel is beszélgessünk! Adjunk nekik lelki támaszt! És nem csak arra, hogy itt "belterjes" kérdéseken kapjunk hajba nagy jólétünk közepett!

2015. febr. 10. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!