Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységnek logikailag...

A kereszténységnek logikailag mi értelme van?

Figyelt kérdés

Ma gondolkodtam ezen.


Tehát van Isten, aki végtelenül okos és hatalmas és nagyon szeret minket, akkor miért van ennyi szenvedés a világban?


Nem értem. Ha én a helyében lennék, akkor mindenkinek jó életet biztosítanék, mint amilyen a Mennyországban is van.


2015. febr. 3. 18:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

2014. JÚLIUS 28. | UKRAJNA


Ukrajnában a hatóságok nem lépnek fel a támadókkal szemben

Ukrajnában 2008 óta 64-szer támadtak Jehova Tanúira, miközben vallásos tevékenységet végeztek, illetve közvetlenül utána. Tizenhat esetben ortodox papok voltak a támadók.



2014. JÚLIUS 28. | UKRAJNA


Ukrajnában a hatóságok nem lépnek fel a támadókkal szemben


„Ha a bűntettek elkövetőit nem büntetik meg, az emberek úgy érzik, bármit megtehetnek.” Ukrajnában éppen ez történik, hiszen egyre több Jehova Tanúja esik áldozatul gyűlölet-bűncselekményeknek. Jehova Tanúi hálásak, amiért az ukrán kormány biztosítja a vallásszabadságot, de aggódnak amiatt, hogy növekszik az ellenük irányuló gyűlölet-bűncselekmények száma, és a hatóságok nem lépnek fel az elkövetőkkel szemben.


Egyre több támadás éri a Tanúkat

Ukrajnában 2008 óta 64-szer támadtak Jehova Tanúira, miközben vallásos tevékenységet végeztek, illetve közvetlenül utána. Tizenhat esetben ortodox papok voltak a támadók.


Ezenkívül 2008 és 2013 között 190 alkalommal rongáltak meg és 13-szor próbáltak meg gyújtogatással tönkretenni Királyság-termeket. 2012 és 2013 folyamán kétszeresére nőtt a rongálásos esetek száma az előző négy évhez képest.


A támadások egyre súlyosabbak. 2012-ben a Donyecki területen két Királyság-termet porig égettek, 2013-ban pedig két támadásban olyan mértékű sérülést szenvedtek az áldozatok, hogy hosszú kórházi kezelésre szorultak.


Támadások Jehova Tanúi ellen Ukrajnában

Az alábbi grafikon bemutatja, hogy Ukrajnában egyre több támadás éri Jehova Tanúit és a Királyság-termeiket.



1. vandalizmus; 2. bántalmazás


A Tanúk a hatóságokhoz fordultak, mégsem javult a helyzetük, mivel nem vizsgálták ki azonnal az eseteket, és nem büntették meg az elkövetőket.


A hatóságok nem tesznek semmit


A horlivkai Királyság-terem gyújtogatás és vandalizmus után (Donyecki terület, 2014. június 5.)


Vandalizmus. A rendőrség nem vagy csak lassan tesz lépéseket, ha bejelentés érkezik hozzájuk. Feljelentés esetén gyakran nem indítanak eljárást, vagy csak jóval később. Még ha indul is jogi eljárás, az ügyészség nem emel vádat az elkövető ellen, illetve a bíróság csupán jelképes büntetést szab ki. 2008 és 2012 között a hatóságok a 111 vandál tett elkövetői ellen egyetlen esetben sem emeltek vádat.


Bántalmazás. A rendőrség gyakran nem vizsgálja ki alaposan a támadások körülményeit, és nem tesz semmit az elkövetők felkutatásáért. Ha indul is eljárás, ritkán emelnek vádat az elkövetők ellen, és ritkán büntetik meg őket. Az esetleges büntetések pedig nincsenek arányban a bűncselekményekkel, mivel azokat nem tekintik gyűlölet-bűncselekményeknek.


A büntetés elmaradása felbátorítja az elkövetőket

Alekszandr Tretyak esete


Alekszandr Tretyak


2013. november 26-án kirívó támadás érte Alekszandr Tretyakot, egy 41 éves Tanút, aki vallásos tevékenységben vett részt, és éppen hazafelé tartott. Három férfi több mint húsz percen át kegyetlenül bántalmazta. Meg is nevezte a bántalmazóit: Ruszlan Ivanov, Anatolij Dovhan nyugalmazott rendőralezredes és a veje, Jevgenyij Ihlinszkij, aki közlekedési rendőr. Alekszandr Tretyaknak sikerült elmenekülnie, és azonnal kórházba vitték komoly sérülésekkel. A testén több vágás és zúzódás volt, eltört az orra, és súlyos koponyasérülést szenvedett.


Az állapota ellenére az esetet kivizsgáló nyomozó „könnyű” testi sértésnek minősítette a bűncselekményt, melyet három „ismeretlen” követett el. Alekszandr Tretyakot két hét után hazaküldték a kórházból, holott még további kezelésre lett volna szüksége. Ha tovább marad a kórházban, a hatóságok kénytelenek lettek volna elismerni, hogy nem csupán könnyű testi sértés történt. A súlyos sérülései miatt már másnap újra kórházba került. Összesen 23 napot töltött ott.

2015. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

2014. SZEPTEMBER 24.

Már 20 éve börtönben vannak Eritreában – Kiengedik őket valaha?

Három Tanú 20 éve börtönben van, pedig tárgyalásuk sem volt. Rajtuk kívül sokan mások is börtönben vannak


Jogi fejlemények Szingapúrban


Börtönben a hitükért – Szingapúr

Szingapúrban bebörtönzik a katonai szolgálatot lelkiismereti okból megtagadókat, akik élnek az alapvető emberi jogaikkal. A fiatal Tanúk többévi börtönbüntetésre számíthatnak.


Dél-Koreában több száz fiatal Tanút börtönöznek be a katonai szolgálat lelkiismereti okból történő megtagadásáért. A kormány nem ad lehetőséget semmilyen alternatív szolgálatra.


Börtönben a hitükért – Türkmenisztán

A kormány amnesztiát hirdetett a bebörtönzött Tanúk többségének. Ám a lelkiismeret szabadságához való emberi jogukat továbbra sem ismeri el, ezért a Tanúkat „visszaeső elkövetőkként” börtönözhetik be.


üzbég hatóságok 2013 március 2-án szabadon engedték Abdubannob Akhmedovot, miután több mint négy és fél évet már letöltött a hat és fél éves börtönbüntetéséből. Ő egyike volt annak a három Tanúnak, akiket békés vallásos tevékenység végzése miatt börtönbüntetésre ítéltek. A két másik Tanút már korábban, 2012-ben szabadlábra helyezték. Jelenleg egyetlen Tanú sincs börtönben Üzbegisztánban.

2015. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket az embereket megfosztották hogy családi életet éljenek, dolgozzanak, gyermekeket neveljenek, és minden alapvető emberi jogtól megfosztották őket.
2015. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Azerbajdzsánban börtönbe zárják Jehova Tanúit a katonai szolgálat lelkiismereti okból történő megtagadásáért, holott az alkotmány lehetővé teszi az alternatív polgári szolgálatot.



2014. OKTÓBER 14. | GRÚZIA


Az Emberi Jogok Európai Bírósága elmarasztalja Grúziát


2014. október 7-én az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) a Grúziában élő Jehova Tanúi javára döntött. Több mint 12 évvel ezelőtt a Tanúk 99 áldozat nevében keresetet nyújtottak be az EJEB-hez 30 rendben elkövetett fizikai és szóbeli bántalmazás miatt. Az ügy a Begheluri és mások kontra Grúzia nevet kapta. Az áldozatok egy kivételével mindannyian Jehova Tanúi. Az incidensek azzal kezdődtek, hogy a rendőrség több esetben erőszakkal feloszlatta a Tanúk nagyobb létszámú összejöveteleit. Később folytatódtak a Tanúk elleni, vallási indíttatású erőszakos cselekmények az otthonaikban, a tárgyalótermekben és az utcán.


Az EJEB a döntésében megemlítette, hogy a felperesek korábban mintegy 160 panaszt nyújtottak be a grúz hatóságokhoz, melyekben beszámoltak róla, hogy néhány támadásban a rendőrség és más hivatalos szervek tisztségviselői is részt vettek. Ám ezek a panaszok nem vezettek semmilyen kézzelfogható eredményre. Mivel az elkövetőket nem büntették meg, felbátorodtak, és újabb támadásokat követtek el.



2000. szeptember 8-án megtámadták Jehova Tanúit Zugdidiben a kongresszusukon


2000. szeptember 8-án körülbelül 700 Tanú gyűlt össze Zugdidiben egy kongresszusra. Egyszer csak maszkot viselő rohamrendőrök özönlötték el a területet, tüzet nyitottak a kongresszus díszletére, és mintegy 50 Tanút megvertek

2015. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Olvasd el Cs. Kálmánnak a "miért engedi Isten?" c. könyvét és mindenre megtalálod a választ
2015. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Értelme épp a választás lehetősége miatt van, annak az érzése, hogy jó vagy kevésbé jó, rossz, vagy nagyon rossz közt irányíthatod a saját életedet és az életed irányítása a környezetedre és a közösségre is hatással lehet, amelyben élsz. pl. szeresd felebarátodat.

Ez igaz minden vallásra.


Ma Húsvét napja van, szabadon élünk, szabadon szavazunk és szabadon ünnepelünk. Annak ellenére, hogy sokan elégedetlenkednek, megtagadják a segítség nyújtást, vagy akár a gyak.-os válaszadást.


Mégis jó ez így, nem szeretnék ezen földi tapasztalatok nélkül egy leginkább hasonlatos a robotizált, választás nélküli, tökéletesnek vélt (mai földi szemmel) világban élni, ahol semmi dolgom és semmi szerepem. Itt legalább van szenvedés és öröm, ezek közt egy csomó hétköznap és munka, ezek kedvezően alakított egyensúlya az emberi élet, aminek értelme van. Hogy ezek a szabályok? Próbáld megtagadni a szabályokat, attól még érvényesek.


Remélem segíthettem és hasznos a válaszom.

2015. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!