Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk, Jehova a tűz és sivatag...

Tanúk, Jehova a tűz és sivatag isten hogyan vált AZ ISTEN né az ókorban?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 21:04
1 2
 11/15 Pietrosol ***** válasza:

# 10!


Lehet, hogy Nimród Jehovának ellenszegült, de figyeld Istenhez fűződő viszonyát: "Ez hatalmas vadász vala az Úr előtt, azért mondják: Hatalmas vadász az Úr előtt, mint Nimród."

2015. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Jehova mindig is az egyedüli igaz Isten volt.
2015. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Bocsi de a 10-es vers igy szól:

(1Mózes 10:10) 10 Az ő királyságának a kezdete Bábel, Erek, Akkád és Kalné volt a Sineár földjén.

2015. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Tudtommal Jahve eredetileg vulkán isten volt (ami nem zárja ki, hogy a sivatagi szél istene is egyben, különös tekintettel a vulkáni izzófelhőkre), s Mózesnek kiemelt kapcsolata volt a vulkanizmussal. Jelesül a Tíz Csapás közül több is egészen konkrétan köthető a Földközi-tengerben található Szantorin vulkán kitöréséhez, ami egyben előidézte azt a gazdasági helyzetet, aminek eredményeként a zsidóknak el kellett hagyni Egyiptomot. Ezzel nem ér véget a történet, ugyanis a 40 éves pusztai vándorlás a sivatagban valójában Szaúd Arábiában történt. ( Gondoljunk bele, Szueztől Izrael csak pár napi járás - egyértelmű, hogy előbb Arábiában bolyongtak). Történetesen Arábiában található Hóreb hegye, amit ma Hala'l Bedr-nek hívnak, s egy vulkánról szólt, s volt kb. akkor egy kitörése, amikor Mózesék arrafelé vándoroltak, s Mózes lehozta a kőtáblákat a hegyről. A tűz egy kicsit nagyobb volt egy égő csipkebokornál. Mivel bazaltvulkánról van szó, ezért túlélhető a hegy meglátogatása kitörés közben, s remek hátterül szolgálhatott a Mózesi törvények alátámasztására, Isten nagyságának és fenyegető jelenlétének bizonyításaként.
2015. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Isten az lett, aki talált híveket, akik hittek benne és akiről elhitték, hogy megoldja azokat a problémákat, amikre maga az ember nem volt képes. A zsidó-keresztény biblia a saját egyistenhitüket magyarázza - utólag. Ennek gyökerei Egyiptomban gyökereznek, és a többistenhit maradványai még a kezdetleges zsidóságban megvolt. Ennek bizonyítéka, hogy a minden zsidó imában szereplő "elohim" szó többesszám, isteneket jelent. Többszáz évbe telt a zsidó főpapság egyik részének, hogy leküzdje a másik, henochiánus v. egyiptomi ritust.


Mire a babiloni fogságból visszatérve írásba foglalták a dolgokat, Jehova (Jahve) egyedül maradt. A monoteizmusnak már Egyiptomban is volt előzménye, Ekhaton.


És ez még csak a Biblia, amit a keresztények és muszlimok készen kaptak. De még ott van a Föld lakosságának nagyobbik része, Távol-Kelettól Amerikáig. Mindenütt vannak istenek, hol egy, hol több, de a budhisták nagyon jól megvannak bibliai értelemben vett isten nélkül. Mert vagy van isten, vagy nincs, de mindenütt volt/van rá transzcendentális igény.

2015. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!