A Bibliában hány ellent mondás vagy tévedés van?
#2 Tessék, itt van pár paradoxon.
Tud-e Isten olyan nehéz követ teremteni, amit ő se tud megemelni?
Ha Isten előre elrendelt mindent, akkor hogy létezhet szabad akarat, elvégre csak azt tesszük, amit ő elrendelt, kvázni az ő akaratát teljesítjük, tehát hol a "szabadság"?
Ha a gonoszság is a mindenség része és Isten a mindenség, akkor ő gonosz is?
Szóval ez az "egy sincs" dolog elég ostoba kijelentés.
Taxil Leó: Szórakoztató Biblia c. könyve pont ezekről szól. Kézenfogja az olvasót és együtt megvizualizálják a legendás történéseket, hogy akkor ezt hogy kellene elképzelni, hogy is történhetett fizikai valójában Garantált nyüszítve röhögés :) Ja, a Biblia szó szerinti értelmében hívőknek nem ajánlott.
Taxil bácsi nagy mókamester volt, még a pápa bácsit is megszopatta :)
A net bugyraiban fellelhető a könyv.
Sziasztok!
Nincs benne semmiféle ellentmondás, és semmiféle tévedés. Aki azt állítja, hogy mégis, ott az illető téved, mivel 21. századi szemüvegen keresztül olvassa a Bibliát.
A Biblia megértéséhez a következők szükségesek
I. Lelki segítségek:
- A Szentlélek
- Befogadókészség
II. Fizikai szükségletek
- Az eredeti héber/arám/görög nyelv tanulmányozása.
- A bibliai könyvek keletkezésének történelmi háttere.
- A Szentíráson belüli műfajok ismerete.
- A párhuzamos összes igehely felkutatása, hogy az Igét az Igével magyarázzuk.
- Ókori kommentárok, akiknek szerzői közelebb éltek egy könyv keletkezéséhez.
- Középkori kommentárok
- A Szentírás tartalmi üzenetének elemzése: Kiknek/kinek, mi célból íródott. Ez rendkívül fontos, ugyanis az újszövetségi leveleket elsősorban NEM a 21. század emberének íródott, hanem akkor létező keresztény gyülekezeteknek/személyeknek, így a probléma gyakran abból adódik, hogy rámagyarázzák a mi korunkra...
Ezenkívül ajánlom még a modern kommentárokat is, akik a Bibliakutatás új eredményei alapján magyarázzák a Bibliát (pl katolikus, protestáns), ők is mondhatnak jókat, vagy az apokaliptikus irodalomhoz a preaterista illetve a történeti-folytatólagos irodalmat, de természetesen az olyan magyarázatoktól, mint a Mormonok, vagy Jehova Tanúi mindenkit óva intek!
Összegezve:
Ha a fent említettek mind megvannak, akkor bizonyára meg fogják érteni a Bibliát. Aki viszont pusztán a Bibliának egy fordítását olvassa (pl a régi Károlit, ami igen régi héber és görög szövegen alapul), és még ellenszenve is van vele szemben, az bizonyára rengeteg ellentmondást fog találni. Csakhogy ez már nem a Biblia hibája.
"Aki viszont pusztán a Bibliának egy fordítását olvassa (pl a régi Károlit, ami igen régi héber és görög szövegen alapul), és még ellenszenve is van vele szemben, az bizonyára rengeteg ellentmondást fog találni. Csakhogy ez már nem a Biblia hibája."
Hát azért a "Ne ölj!", mint a tíz parancsolat egyike, és később az egyik embert ezért öld meg, a másikat amazért kövezd halálra típusú ellentmondások nem hiszem hogy fordítási hibán alapulnak.
Olvasd végig a 3. kommentben linkelt listát! És ez még nem is az összes, olvastam már hosszabb gyűjteményt is a hasonló következetlenségekről a Bibliában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!