Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gúnyoljátok ki a hívő...

Miért gúnyoljátok ki a hívő emberek hitét? Miért esik nehezetekre tovább lépni és nem gúnyolódni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 20:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem gúnyoltam ki senkit. Nekem is vannak kérdéseim, de nem tudják megválaszolni, vagy nem akarnak szembenézni azzal, hogy nem tudják a választ. Én sajnálom őket. Egy közösség az zárt rendszer, akkor lehet jól látni, ha kívűlről is tudod nézni. Ha benne vagy, tudnak vezetni, célzott témákról beszélni úgy, hogy ellenkező kérdés még csak eszedbe se jut.
2014. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Fel tudjuk fogni..nem hisztek magán ügyetek. Erre nem lehet kényszeríteni senkit! Nem a provokácioról van szó, de ha nem érdekel egy vallásos téma miért nem léptek tovább! Miért írtok sértő választ oda ahol nem az ilyen emberek válaszára várnak feleletet.
2014. dec. 22. 17:56
 23/26 A kérdező kommentje:
Kedves 17-es tévedsz! Ezt a kérdést azért tettem fel mert feltettem egy mási kérdést vallásos témában és egy csomó olyan választ kaptam amire nem voltam kíváncsi. Majdcsak lehülyéztek. Ha nem érdekel a vallás valakit akkor miért kommentel hozzá?
2014. dec. 22. 18:04
 24/26 A kérdező kommentje:
Na látod még azzal se vagy tisztába ki és hogyan íródott a Biblia. Mindegy hány vallási forma létezik ki hogyan imádkozik mindenkinek egy az istene. Én nem vitázok senkivel ilyesmin nem akarok senkit meggyőzni arról hogy ez vagy az a vallás az igaz. Nekem egy istenem van olvasom a bibliát és bízom benne majd az Isten jófelé vezet. De nem is gúnyolok ki senkit amiért màshogyan hisz.
2014. dec. 22. 18:14
 25/26 anonim ***** válasza:
Az egész kereszténység egy hazug ember tanításaira alapul. Ha kinyitnák a hívők a szemüket, akkor látnák, hogy miben is hisznek valójában.
2014. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Kertesz Adam ***** válasza:
0%
Valójában csak kevés nem hívő gúnyolódik hívőn. A többség tiszteli az ideológiai, etikai, lelkiismereti szabadságot. Egy részük egyébként egykori hívő. Ők Istent gonosznak tartják az ószövetségi háborúk, és a pokol miatt. Elutasítják a létét, mert elfogadhatóbb, ha a világ magától gonosz, és ha az ember a természet törvénye miatt halandó. Ezért azt is racionálisnak tartják, hogy a rágcsáló emberré válhatott, és, hogy az elemeket valami ismeretlen törvény, vagy a véletlen élő rendszerbe szervezheti. A hit elfogadásának, és megtartásának egyik feltétele, hogy Isten létezésének elfogadása után az ember nem kételkedik Isten iránta való szeretetében, és nem törekszik Isten valamennyi döntését emberi szempontok alapján elbírálni. (Ugyanis Isten döntései a világgal kapcsolatban gyakran kényszer döntések. Nem fedik az eredendő akaratát, vagy szándékát. Az emberi engedetlenség függvényében születnek meg.) Ezt egy nem hívő nem érti meg, de elég jól még egy hívő sem. csupán az utóbbi elfogadja, és Istenre bízza. Meg közben jár. (Az utóbbi valószínűleg azért fontos, mert hitet adhat azoknak akik megértik, hogy más imája miatt kaptak újabb kegyelmet.. így aztán megmenekülnek, nem pedig csak időt nyernek a további tévelygésre..) (gondolom én...)
2016. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!