Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gúnyoljátok ki a hívő...

Miért gúnyoljátok ki a hívő emberek hitét? Miért esik nehezetekre tovább lépni és nem gúnyolódni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 20:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
12%
Vagy a hívő provokál, vagy a másik ember egy szerencsétlen gyogyós.
2014. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
42%
Ráadásul úgy provokál, hogy észre sem veszi, fel sem tűnik neki, sőt, még ha rámutatsz, akkor meg nem is érti, hogy az miért provokáció, amit csinál. Pont mint a kérdező a kérdésével.
2014. dec. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
mert a hívők nem tudják felfogni hogy valakinek más a nézőpontja,lásd fogyatékos 8. hozzászóló
2014. dec. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ateistaként általában nincs semmi gondom a hívőkkel, sőt még tisztelem is a legtöbbjüket. Provokálni sem szeretem őket, mert hit kérdésben úgysem lehet érvelni. Az viszont nagyon zavar, mikor épp ők akarnak olyan érvekkel meggyőzni engem az igazukról, ami a hitükön alapul, szóval fából vaskarika. Ha nem akarnának folyton arról meggyőzni, hogy felsőbbrendűek nálam, helyből megítélnek, miközben pont semmit nem tudnak rólam, akkor semmi gondom nem lenne velük. Ha le tudnák vetkőzni a felsőbbrendűségi komplexusukat (tisztelet a kivételnek), akkor részemről szent a béke.
2014. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Ozmium42 ***** válasza:
58%
Meg kell nézni a 8-as választ, mert jól példázza, hogy mi a baj vallással. Senkit nem érdekelne, hogy Asperrimus miben hisz, amíg nem dörgölné az ember orra alá, hogy micsoda szar ember attól, mert nem abban hisz, amiben ő. Mindig így kezdődik, aztán jön az, hogy a más vallásúakat meg kell téríteni, ha nem megy, akkor meg kell büntetni, illetve meg kell ölni. Felsőbbrendűnek hiszi magát, mert a számtalan mese egyikének számos változata közül éppen ő az egyikben hisz, és az az abszolút az igazság, a többiek meg mehetnek a levesbe. Közben még be is magyarázza magának, hogy azért figurázzuk ki a hülyeségét, mert belülről bánt minket valami. Micsoda önámítás!
2014. dec. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező: Minek általánosítasz? Engem sem érdekel túlzottan, mindenki hihet amiben szeretne a saját belátása szerint, mindössze annyi, hogy ezt ne akarja másra erőltetni, csak ha az is akarja.
2014. dec. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés maga is egy kivetítés.

A hívőt nem hagyja nyugodni a hite - mivel az csak hit, ugye, és nem bizonyosság. Ezért aztán folyton megerősítésre van szüksége: és ilyen az is, hogy körülötte mindenki pontosan ugyanabban hisz.

Ha nem - na, akkor jön a más hitűek zaklatása és a többi.

Nézzétek meg #7-et: kivétel nélkül mindenki lepontozta.

Pedig az az igazság... de sajnos ilyenek a vakhívők.

Az ateistákat meg nem érdekli az egész annyira, hogy itt elkezdjenek pontozgatni. Ugyanezért békén is hagynák a hívőket - ha azok nem zaklatnák folyton őket.

2014. dec. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
42%

De amúgy #9: "de ha titeket nem érdekel a vallás akkor miért veszitek a fáradságot hogy ide írjatok?"


Nem azért írtam ide, mert érdekel a vallás, hanem azért, mert az volt a kérdés, hogy miért gúnyoljuk ki.


Egyébként hidd el, nagyon jól figyeltem, amikor azt mondták nekem. Egy újabb példa arra, hogy már a hívók se tudják mit beszélnek.


A bibliáról meg annyit, hogy szerinted azt ki írta? Egy ugyanolyan hétköznapi ember, mint bármi más könyvet. Miért kéne annak jobban hinni, mint pl. egy fantáziaregénynek? Mert tulajdonképpen az is az.

2014. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%
Nem gúnyolom ki őket, legfeljebb megmosolyogtatnak, amikor mániákusan próbálják bebizonyítani, hogy az ő hitük az igaz, hogy náluk az igazság a maradék 500 vallással ellentétben, persze mindezt a létező legirracionálisabb módon, mindenféle áltudományos hülyeséggel, amit valami mucsaröcsögei valláskutató publikált 200 éve.
2014. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"a maradék 500 vallással ellentétben"

Kb. 8000.

De az egy kereszténységnek még külön van legalább 4000 ága, akik mind egymás haját tépik.

2014. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!