Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus járt-e házról házra?...

Jézus járt-e házról házra? Prédikált-e közterületen?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 11:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Jézus mindenhol tanított ahol emberekkel találkozott:vidéken, városokban, falvakban, piacokon és házaknál. Nem várta el, hogy odamenjenek hozzá, inkább ő kereste meg az embereket (Márk 6:56; Lukács 19:5, 6)
2014. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 sandor76 ***** válasza:
60%
Igen.
2014. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Sőt, még forgalmat is irányított. Eltűnt egy csomó hozzászólás.
2014. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ennek a kérdésnek a megvitatására az az elsődleges szempont az, hogy a tanítás, amit a házról házra járó prédikátor hirdet, hiteles-e.


A JT-i, az Őrtorony tanításokat hirdetik, amik viszont összességében véve hamisak. Ilyen értelemben tehát a munkájukkal a hamis tanítás terjedését szolgálják. Persze nyilván az ő gondolkodásukban ez máshogy van. Most nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a házról házra való prédikálás ilyen értelemben teljesen másodlagos, ha nincsenek rendben a teológiai dolgok. Így tehát ha valaki pusztán arra hivatkozik, hogy az ő tanítása azért igaz, mert házanként tanít, elég félrevezető tud lenni.

2014. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 14-es látszik hogy nem olvasod a Bibliát, különben tudnád mit ír. Ha pedig olvasod, nem figyelsz oda
2014. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Első sorban én úgy tudom,hogy Jézus tanított és nem prédikált.

Ha olvasod a Bibliát t.kérdező akkor magad is rájösz,hogy Jézus inkább kint a szabadban tanított.

Pl ott van a híres hegyi beszéd,biztos vagyok benne,hogy mindenhol hallatta hangját de a Biblia szerint inkább szabad területeket szerette kint a természetben.

2014. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Kedves 14-es látszik hogy nem olvasod a Bibliát, különben tudnád mit ír. Ha pedig olvasod, nem figyelsz oda"


Kedves grkaty!


Bármennyire meglepő a számodra, szoktam olvasni a Bibliát. Eddig csak három fordítást olvastam végig, tanulmányozásaim alkalmával pedig nem egyszer volt, hogy visszamentem az eredeti héberre, görögre, nem számítva olyan tekintélyes fordításokkal való foglalkozást, mint az ősi LXX vagy Szent Jeromos fordítása, a Vulgata. És rendszerint odafigyeltem olvasás közben.


Értad meg tehát, hogy attól, mert valaki nem az Őrtorony teológiát olvassa ki a Bibliából, még nem jelenti azt, hogy nem olvassa, vagy nem figyel oda. Az csak a te elméleted, hogy aki olvassa a Bibliát, annak az Őrtorony teológia kéne, hogy kikerekedjen a szemei előtt. Ez egyáltalán nem így van.


Ha olvastál valaha az Őrtornyon kívüli Bibliakommentárokat, akkor tudhatod, hogy összességében sem az ókori keresztény egyház, sem pedig a középkorban élő biblikus mozgalmak nem osztották az Őrtorony tanításokat. Ez a te szemedben gondolom azt jelenti, hogy tévesen értelmezték a Bibliát, a valóságban azonban azt jelentette, hogy hagyták, hogy a Szentlélek vezesse őket, és rájöttek az igazságra, veletek szemben, akik meggyőződésem szerint elferdítitek a Szentírás mondanivalóját, és egy másik evangéliumot kínáltok az embereknek, mind amit a Biblia tanít.


Természetesen, az már a te dolgod, hogy egyetértesz-e velem, de én - és még sokan mások - így látom.

2014. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Aki figyelmesen olvasta az újszövetséget annak biztosan feltűnt, hogy jézus SOHA nem ment oda egy ajtóhoz és kopogtatott, hogy hírdethessen!


Kiment egy "közterületre" a tanítványaival (és egy idő után a komoly csődülettel akik mentek utána) és ha mondandója volt beszélt!

És valaki odament hozzá és MEGHÍVTA magához!

És mikor házba ment NEM hírdetni ment hanem aludni és enni! Befogadták!

Nem ő ment oda, hogy figyelj géza, azért jöttem, hogy hírdessek neked egy kis igét!

Nem vegzálta az embereket!


Amikor apostolait elküldte világosan elmondta a szabályokat: Ne vigyenek tarisznyát és botot, és amelyik városban senki nem ad nekik szállást azt hagyják ott.

Az apostolai pedig nem igét hírdetni jártak házról házra hanem megszállni! Egy sor nincsen arról, hogy bárki bekopogott volna bármilyen ajtón, hogy hírdethessen.

2014. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk az megint másik kérdés, hogy általában az fogadta be őket éjszakára akit érdekelt is mi a mondókájuk.
2014. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!