Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus járt-e házról házra?...

Jézus járt-e házról házra? Prédikált-e közterületen?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Persze, tudnád hány házba csöngetett be.
2014. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
sem öltöny, sem csengő nem volt akkoriban. nekem Jézusról mindíg az a kép jön le, hogy keresi az embereket. az, pedig, hogy mosolyogtak, szerintem tuti. Jézust boldog embernek képzelem el.
2014. dec. 14. 12:09
 3/19 A kérdező kommentje:
luci, te milyen bibliából szerezted az ismereteidet?
2014. dec. 14. 12:10
 4/19 A kérdező kommentje:
Jézust és Pétert megölték, nem barlangban imádkozva élték le az életüket.
2014. dec. 14. 12:11
 5/19 A kérdező kommentje:
miért, szerinted hogyan kereste az embereket?
2014. dec. 14. 12:12
 6/19 anonim ***** válasza:
39%

Én a Károlit szoktam olvasni. Ha pedig nem tetszik egy rész, megnézem angolul, görögül vagy rákeresek a másik részekre (pl. héber).


Irónikusan írtam az első válaszomat, több fura" elekezet tanítását összegyúrva. Bár a gyémányt gyűrű, a másik vallás karikatúrája lemaradt a sztoriból.


Szerintem erkölcsöt tanított a krisztus és nem csak a szája járt, hanem segítette a szegényeket, amiben tudta. Persze közben mesélt az Atyáról is.

De nem az volt a tanítása, hogy legyél rabszolga, majd a túlvilágon jó lesz vagy imádj valamit, amit nem ismersz és akkor nincs bűnöd.

Szerintem a világról mesélt, a tapasztalatait osztotta meg és megszerette volna érteteni az emberekkel, hogy a belső fontosabb, mint a külső.

2014. dec. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
a biblia szerint Jézus nem a világ dolgairól beszélt, hanem Isten szándékáról, és az elvárásairól.
2014. dec. 14. 12:25
 8/19 A kérdező kommentje:
azt mondta, az igazság szabaddá tesz. ámde mindannyian a bűn rabszolgái vagyunk, emiatt, amikor jót teszünk, valóban szabadok lehetünk egy kicsit.
2014. dec. 14. 12:26
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Igen, mindenütt hirdetett, ahol emberek voltak.


Máté 9:35: "És körüljárja vala Jézus a városokat és a falvakat..."


A Máté 9:28: "Mikor pedig beméne a házba...."


Sok helyen találsz bizonyítékot, hogy Jézus a nyilvános és a magán helyeken is hirdetett.


Ezt azért, mert az üzenete nem csak tréfa, hanem életeket ment meg.


Tanítványait is kiiskolázta és elküldte hirdetni. Pld. egyik utasítása: Ha pedig bementek a házba , köszöntsétek azt Máté 9:12 /Károli/


A tanítványai szót fogadtak Jézusnak. Példaként egy vers a Cselekedetek 20:20: "Semmitöl sem vonogattam magamat, a mi hasznos, hogy hirdessem néktek és tanítsalak titeket NYILVÁNOSAN és HÁZANKÉNT"--/Károli/ mondja Pál apostol.


Egy másik vers az elsö keresztények életéböl, mikor szigorúan letiltották nekik a hirdetést. Cselekedetek 5:40-42: "..elöszólították az apostolokat, megveretvén és megparancsolták, hogy a Jézus nevében ne szóljanak...és mindennap a templomban és házanként nem szünnek meg tanítani és hirdetni Krisztust" /Károli/

2014. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Molnár Sándorné ***** válasza:
72%

T. Kerdezo!

Igen, Jezus es az apostolok is jartak hazrol-hazra, varosrol varosra, es falurol-falura. Jezus maga buzditotta a kovetoit, hogy ezt tegyek az O halala utan is. Termeszetesen Bibliabol idezhetnek neked errol, de nem akarlak terhelni vele. Ha megis kered hogy irjam meg ezeket az idezeteket, szivesen megteszem, a Karoli-fele Bibliabol. Nehogy megvadoljanak, hogy a magunk Bibliajat hasznalom. Udv: Judit!

2014. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!