Hogy lehet ez? Vallás/ Boszorkányság
Én meg vagyok keresztelkedve.
Szüleim soha nem neveltek vallásosan de nem is tiltottak el tőle.De én kicsi korom óta hiszek Istenbe teljesen magamtól viszont nem olvastam a bibliát, este imádkozom de csak a mi atyánkat szoktam meg a saját hálálkodásomat/kéréseimet.
Szóval tudom hiszem hogy létezik ugyan akkor hiszek a boszorkányságban( nagymamám boszi volt és a saját szememmel láttam hogy az volt: asztal táncoltatott,gyógyított, megálmodta a dolgokat stb).
Most az a helyzet,hogy a kezemmel én is tudom enyhíteni a fájdalmat és egyszer egy boszorkány is mondta,hogy az vagyok.
A kettő megfér egymás mellett?
Mondjuk ha nem én akkor is továbbiakban is hinni fogok Istenbe és továbbra is hinni fogok az ezotériában is.
De ez nem fura? Vagy a kettő együtt nem fér meg?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
Az eroterikus marhaságok nem férnek össze a kereszténységgel.
Aki ilyet űz - akár tudtán kívül - az ördöggel és démonokkal cimborál.
Nézdd meg ezt: [link]
Szekták:
New Age...
(Avagy új korszak, új vallás, vízöntõ kor, posztmoderb világnézet...)
Lépten-nyomon halljuk, olvassuk, látjuk napjainkban:
Meditálj, ébredj rá rejtett képességeidre...
Tudatalattid hatalma változtat tudatállapotodon...
Képzeleted hatalma átváltozások...
Mindegy, miben hiszel, higgyél a hitben...
Benned isten van, te is isten vagy...
Õsi bölcsességek, asztrológia...
Megvilágosodási tréningek...
Varázserõt fedezel fel magadban...
Lélekvándorlás, spirituális utak...
Ismerd meg jövõdet, földönkívüli kapcsolatok...
Leszálló szellemi mesterek...
Kapcsolat elhalt lelkekkel, hívd tanácsadóidat...
Bármi lehetséges...
Tér-idõ utazások, aurák és csakrák...
Tudatkivetítések...
Föld-anya, Vízöntõ-jegy, Holisztika...
Meg gyógyítjuk a Föld-bolygót...
Bioenergia... kozmikus energia... kristályerõk... földsugárzások...
Pszichotronika... kineziológia...
mikrokozmosz-makrokozmosz...
Mi teremtjük a körülményeket...
Guruk... ezoterika... stb.
Ezek és hasonló dolgok fokozódó mértékû terjesztése utal mindennapjainkban az új és összetett világnézeti mozgalomra, mely Új Korszaknak (New Age) nevezte el magát. Nem szekta ez, hanem egy átfogó és minden területet áthatni szándékozó szellemiség, amely számos szektára kihat.
Nézd csak, micsoda választék a polcokon, ami csak megletszik, a kosaradba teheted: Ha az "õsi" vonz: primitív pogány elemeket. Pl. animizmus: "kõnek, fának, kutyának lelke van"; sámánizus: szellemek segítségül hívása transzállapotban ("megváltozott tudatállapot"), Õsi spiritizmus, népi babonák felújítása.Ha kedveled az egzotikusat: a keleti vallások hitvilágát és meditációs módszereit. Pl. a lélekvándorlás (reinkarnáció) tana, a tudat kiüresítése, önhipnotikus technikák (jóga), a személytelen világszellem mint isten, lelkek élete távoli bolygókon, nõi istenségek, a mindenség az isten (panteizmus), a guruizmus (alávetettség egy önkényes szellemi vezetõnek).
Ha titkos tudás izgat: az ókori gnószticizmus nézeteit. (gnózis= zárt csoportoknak szóló titkos tudás megszerzése a megvilágosodás érdekében.) Befelé vezetõ úton ("ezoterika") találja meg az ember "igazi önvalóját", istenségét. Ez volt a lényege e keresztény ellenes keverék-vallásnak az I-III. században. Felhasználták a bibliai fogalmakat, más értelmezést adva nekik: beszéltek Kriszlusról, de megváltásáról nem, mert a megváltást a pszichotechnikától, ill. az emberben lakó isteni erõtõl várták.
Ha félelmetes erõkre vágysz: az okkultizmus = titkos tudás a világról és emberröl, titkos erök, elhunytak és szellemek ismerete; pl. spiritizmus (szellemidézés), asztrológia, szellemi szintek, Kundalini, jóslások, piramis- miszticizmus, sátánizmus, stb.
Mágia=az okkultizmus gyakorlata; a titkos tudás, szellemek, erõk felhasználása a má..,ok és a világ feletti jogtalan uralom érdekében, különféle technikák segítségével. Pl. inga, varázsvesszõ, varázskör, szimbólumok, mantrák, viaszöntés, ólomöntés, képvarázs, átkok, boszorkányság, hipnózis, önhipnózis, médiumi transz, tudatkivetítések, tudatátvitel, stb. A gnózis és az okkultizmus a középkori Európa, majd a humanizmus titkos iskoláin keresztül a következõ mozgalmak által jutott el napjainkba a New Age-vallásszerûségig: albiak, katharok, bogumilek, rózsakeresztesek, alkímisták, szabadkómúvesek, teozófia, antropozófia (Rudolf Steiner). A New Age mozgalom legfõbb tervezõje a teozófus Alice Ann Bailey asszony, aki spiritiszta médiumként vette át egy szellemtõl az erre vonatkozó utasításokat, köztük azt, hogy a mozgalmat 1975-tól kell nyilvánosan terjeszteni.
Könnyen észrevehetõ, hogy e gazdag, szinte mindent egybelölõ választékból kimaradt a kereszténység? Vagyis éppen az a cél, hogy ne legyen többé elõtérben az egyetlen igazság, hogy azt tehessek, amit akarok, én legyek az isten.
A hagyományok egyes elemeit összekeverik a New Age mûhelyében, s így jön létre a modem szinkretista valláspótlék. Isten személytelen erõvé, degradálva, a mindenség, maga a kozmosz. A teremtés helyett: a világ és az ember valamiféle kiáramlás. Tehát: "minden egy, minden jó, és minden isteni". A bûn és a rossz szerintük nem is létezik. Az asztrológiai törvényszerûségek szerintük úgyis meghatározzák az embert és a történelmét, minek hát erõlködni. A "karma", az elõzõ életek és tettek következményei végzetszerûen befolyásolják az ember jelen sorsát. A halál utáni élet csak a lelket érinti, amely reinkarnációkban (lélekvándorlás) él tovább.
Jézus Krisztust egy megvilágosodott embernek, gurunak egynek a sok vallásalapító közül, egy reinkarmálódott valaki. Õt a gnósztikusok, teozófusok nyomán valamiféje "Napszellemnek" tartják, aki hamarosan újra megszületik, mások szerint pedig már megszületett ("Lord Maitraya").
A "Szeretet":kozmikus elv, energia, a rezgések bizonyos formája mely minden ellentétet egyesít. Semmi alapja nincs, abszolút elv, abszolút igazság. Nesze semmi, fogd meg jól!
Minden ember vágya az önmegvalósítás, erre játszanak rá. Csakhogy "Mit ér az embernek, ha az egész világot megnyeri, de a lelke kárt szenved" Isten megszólítható, gondviselõ, megváltó, cselekvõ, szerethetõ és végtelenül szeretõ személy, ahogyan a Szentírásból megismerjük. Õ élõ Isten". Nem esik egybe a világgal (panteizmus), nem egyenlõ az egésszel, az összességgel. A dolgok és az emberek nem részei Istennek. A Teremtõ nem lehet kisebb, mint a teremtménye, tehát személynek kell lennie.
Isten a semmibõl teremtette a szellemi és anyagi létezõket, a kozmoszt, amely nem az õ kiáradása, nem az õ részeként sugárzódott ki (vö.: 1 Móz. 8,21; Zsid. 10-11). Isten mindvégig más, mint amit teremtett, más, mint az anyagvilág.Igenis van a világban személyes rossz, bukott angyalok, vagyis a sátán, a bûnnek az ura, amit a New Age le akar tagadni, el akarja hitetni az emberekkel, hogy éljenek úgy ahogy akarnak. Önmagunkban is felis- merjük a rosszat, mert "hiszen nem a jót teszem, amit akarok, hanem a rosszat, amit nem akarok" (Róm 7,19).A bûn szomorú valóság, amit az embernek nem letagadnia kell, hanem szembefordulni Vele, és a Megváltó irgalma elé vinni a bûnbánatban. Mi igenis tudjuk, kinek hiszünk, annak, "Aki elveszi a világ bûneit".
Az asztrológia nem õsi tudomány", hanem õsi babona és átvágás - vallják a csillagászok. Az égitesteknek nincs sorsalakító hatásuk. Még az ikrek életúlja is élesen eltérhet egymásétól. Ezt a veszélyes babonát Isten
szava bûnnek és emberhez méltatlan dolognak tartja: (Más.törv. 18, 9-13) (vagy:Iz. 47, 12-14). Az ember szabadakaratú, tudatos teremtmény, aki nem az égitestek hatásainak bábja.Az ember számára nincs vak végzet, és Jézus Krisztus megváltó gyõzelmében részesedve maga is megtapasztalhatja, mit jelent: " most azonban felszabadultatok a bûn alól" ( Róm 6,22).
"Az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, s azután az ítéletben legyen része" (Zsid 9,27). A kinyilatkoztatásban nincs szó lélékvándorlásról, vagyis reinkamációról, hanem: aki jót tettek, feltámad- nak az örök boldogságra, akik gonoszat tettek, feltámadnak az örök kárhozatra (Mt 25,31-46) .
Jézus Krisztus a második isteni személy, valóságos Isten és valóságos ember, a mi Megváltónk, akit az Atya elküldött, hogy értünk áldozattá legyen, hogy "aki benne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen" (Jn. 3,16). Úgy jön el újra az utolsó ítéletre, ahogy apostolai felemelkedni látták feltámadása után (Apcsel. 1,11; Lk 21,27), tehát nem születik meg többé. "És minden lélek, amely nem vallja meg Jézust, nem az Istentõl való..." (1Jn. 4,3) A szeretetet személyek birtokolják, a személytelen, anyagi dolgokban nincs; "az Isten szeretet"; " az Isten szeretete abban nyilvánult meg, hogy elküldte a világba egyszülött Fiát, hogy általa éljünk" (1Jn 4,16. 4,9). Nem valami energia-féle, hanem mások szolgálata, alázat, hûség, áldozatosság ("ha a búzaszem nem esik a földbe és el nem hal, nem hoz termést" /Jn. 12,24/).
Jézus azt mondotta: "Aki követni akar, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét és kövessen engem.Aki meg akarja menteni életét, elveszíti azt, aki azonban értem elveszíti, az megtalálja". (Mt 16,24-25). kik forgalmazzák, ezt az árúházi vallásosságot (minden szinten SZIN-
TE minden, vagyis bármi csak ne a kereszténység), mint egy árut, vagyis akik a pult mögött vannak:
Az Esalen Intézet Kaliforniában,
Findhorn Intézet Skóciában,
Vishva Hindu Prishad Szervezet,
Humanisztikus és Transzperszonális Egyesülés,
Új Akropolisz Egyesület,
Emberi Képesség Mozgalom,
Brahma Kumaris World Spirituality,
Lord Majtreya prófétái,
Gaia Hipotézis,
Arkánum Szellemi Iskola,
Õshagyomány Iskolája,
Transzcendentális Meditáció,
Szcientológia Egyháza (dianetika),
Jóga-körök, keleti guruk (Sai Baba, Szvámi
Puma, Muktanda),
Krisna-tudatúak, Sri Chinmoy, Co-Counseling,
Darnel-tréning,
Silva-féle agykontroll,
"Agytréner"-gépek, asztrológia, Daniken és az
ufohit,
Szellem gyógyászat és az "extraszenszek",
reiki, mahikari,
"Fényadók", "Rebirthing", transzrelaxáció,
bioenergetika, ingázás,
Joseph Murphy a "tudatalattival",
pszichotronika,
Regressziós hipnózis, pszichokinézis,
reforméletmód,"enneagramm"
"Sant Mat", új sámánizmus, új boszorkányság,
tûzönjárás,
Keleti küzdõsportok, kártyajóslás, tenyérjóslás,
spiritizmus
Új Elixír magazin, a "Túlvilág" c. újság, az
X-akták szerzõi,
A Vízöntõ-adás, az Amanda Music és
ezoterikus kazetták, stb.
Mit fizetsz a pénztárnál? A babonák kedvéért otthagyod józan belátásodat. A rendkívüli erõkért lelki egyensúlyodat. "Isteni" mivoltodért a téged szeretõ egyetlen Istent.
A keresztény tanítás egyértelmûen elutasítja, ez nem a biblia hite, ez nem a kereszténység hite. A biblia világosan megtiltja a mágiát, az okkultizmust, a spiritizmust és az asztrológiát. (Vö.: Más.törv. 18,9-13; Más. törv. 32,17-18; Iz 8,19-20.) A különbözõ vallások összekeverése nem Istentõl ered, csak gyarló emberi erõfeszítés. A New Age magabiztos célkitûzése a világbéke, a világegység, s a "vi1ág meggyógyításának" elérésére önerõbõl csak megvalósíthatatlan utópia. Ígéreteihez ugyanazokat a keleti vallási eszközöket használja, amelyek Keleten sem tudták felszámolni a nyomort és a széthúzást, vagy ugyanazokat a mágikus eszközöket, mint amiket Hitler is felhasznált, miközben õ is földi paradicsomot ígért követõinek... A New Age "hite" szerint a bûn és a rossz csupan ugyanannak a dolognak egy másik nézete, alternatívája, csupán a megvilágosodásnak a hinya; "a rossz csak másfajta alkalmazás". Ezzel alapot ad az erkölcsi szubjektivizmusnak és szabadosságnak. Leleplezifert olyan "Fényhordozó"-nak tartja, aki az embernek a kozmikus tudást adja. Vallási vezetõik egyike, David Spengler írja a Findhornban: "Lucifer mûködik mindnyájunkban, hogy bennünket tökéletességre vezessen. Mindannak, aki be akar menni az új korszakba, az emberi tökéletesség korszkába, egy ponton el kell jutnia odáig, hogy átadja magát Lucifernek -ezt ciferi beavatásnak nevezem".
Milyen megváltás az önmegváltás? Ez fából vaskarika. (mint a gnósztcizmusban és a keleti vallásokban). Megváltás - "saját erõbõl" ; ez a lelki "csináld magad"-mozgalom, Az ember nem tudja kihúzni magát saját kezénél fogva a bûn mocsarából.
A hit helyett pozitivizmusra (a kézzelfoghatóhoz való ragaszkodásra) nevel a New Age. Gondolat-mágia és önhipnózis. "Elég a saját nagyságom tudata." A New Age szüntelen ismétli az õsbûn lépését: "olyanok lesztek, mint az isten" (Ter 3,5) Imádság helyett meditálásra, passzív önmagában való elmerölésre, gyakran extázisra hívja az embert, melyben az ember megnyitja magát ismeretlen, sötét szellemi erõk felé. A meditáció, mint mágikus energiák szerzésének módszere kerül elõtérbe.
Kiderült, hogy az ismeretlen erõkkel való babrálgatás nem veszélytelen játék, számos megbetegedés történik a New Age lelki technikáinak hatására. Sok "bioenergiával kezelt" egyént, s az álmisztika (meditációk, jóga) erõfeszítései által megbillent lelki egyensúlyú beteget kezelnek napjainkban kórházakban és pszichiátriai osztályokon.
A New Age divatja által lehetõvé válik az Isten nélküli "vallás", illeve az erkölcsi követelmények nélküli "vallás". Elegendõ, ha "feltöltõdöm az erõvel". Elegendõ, ha megvalósítom magam ("Tégy, amit akarsz!" -mondja az antropozófus M. Ende és a sátánista A. Cromey egybehangzóan).
Jézus világosan megmondta:" Álkrisztusok és hamispróféták lépnek fel, hogy ha lehet, még választottatakat is félrevezessék"(Mk 13,22).
A Spiritizmus...(Avagy a szellem-hit)
Az újkori spiritizmus megalapítói: Emmanuel Swedenborg (+1772), Allan Kardec, eredetileg Hyppolithe Rivail (+1869) és Davis A. Jackson. Kardec több mint száz éve írt mûve: A szellem könyve. Állítása szerint a könyv azokat a tanításokat tartalmazza, amelyeket maguk a szellemek adtak a spiritiszta tan és a halál utáni élet alapelveivel kapcsolatban. Táblázatot is közöl, amely bemutatja, hányféle módon lehet a szellemekkel kapcsolatra lépni. Tanítása gyökeresen keresztény-ellenes. A spiritizmus egyik mai mestere G. di Simone parapszichológus, aki Párbeszéd az X-dimenzióval c. könyvében valamiféle "igen nagy fejlettségû szellem"-tõl nyert állítólagos közlésekre hivatkozik. A szellem-hit mai, századeleji formájában sok tekintetben érintkezik a New Age különbözõ irányzataival, a Krisna-hittel és a sátánizmussal is. Az irányzat felhasználja a parapszichológia területét (vö. para jelenségek, ti. a megszokottól eltérõ jelenségek), a tudományos fantasztikus irodalom termékeit.
A spiritiszta tan szerint az ember három részbõl tevõdik össze: anyagból (vagyis az állatokéhoz hasonló testbõl), anyagtalan lélekbõl s a kettõ közt kapcsolatot létesítõ ún. perispiritusból. Úgy vélik, ez utóbbi az ember halálakor megmarad és a léleknek éteri, légies testet biztosít. A testben élõk számára ez láthatatlan, de spiritiszta megjelenésekben észlelhetõvé válik (vö. ektoplazma). Többféle szellemet feltételeznek: felsõbbrendû, alsóbbrendû, legalsóbbrendû és egészen gonosz szellemeket, amelyek miközben emberi testbe reinkamálódnak -folytonosan fejlõdnek. Kapcsolatra léphetnek földi emberekkel, akár saját akaratukból, akár médiumok, közvetítõk révén.
A spiritiszták legtöbb csoportja hisz ugyan Istenben, elfogadják Jézusnak mint nagy tanítónak a létét, de tagadják istenségét, a megváltást, a Szentlelket, egyáltalán, a Szentháromságot. A lelkeknek önálló (örök) létet tulajdonítanak így azoknak -felfogásuk szerint- nincs szükségük teremtõre és fenntartóra. Szivesen vonnak párhuzamot tanításuk és a bibliának azon részei között, amelyek az ember halhatatlanságára, örök életére utalnak, de ezeket a helyeket kiszakít ják összefüggéseikbõl, amellett a Szentírást valamiféle alsóbbrendû, gyerekes tanításnak tekintik és nem isteni kinyilatkoztatásnak. Igazában véve egymás mûveire hivatkoznak, így a spiritizmus egyes rétegei végsõ soron körkörösen egymásra épülnek.
Tudományosan senki nem igazolta állítólagos "tapasztalásaikat". Semmiképpen sem. Felfogásuk nem is annyira "kereszténység utáni", mint ahogy õk állítják, hanem sokkal inkáb kereszténység elõtti, hiszen régebbi vallási tudatformák világába nyúlnak vissza, és keresztényellenes is.
Mit mondanak a Katolikus Egyházról? A spiritizmus a kereszténység, és fõleg a Katolikus Egyház csõdjét hirdeti, és minden eszközzel harcol is a hagyományos vallás kihalásáért. Ennyiben egy cipõben jár a materializmussal, így a marxizmussal is, amely szintén a vallás kihalását helyezte kilátásba, még ha anyagelvû alapon is.
A spiritizmus beszél ugyan a lélek halhatatlanságáról, sõt örök létérõl, de ezt a továbbélést nem tekinti üdvösségnek, már csak azért sem, mert Isten létét sem fogadja el, aki üdvözíthetné az embert. A továbbélés módját inkább reinkarnációs séma szerint gondolja el, hogy ti. a lelkek idõnként újra visszatérnek, majd ismét kilépnek a testbõl. A keresztény felfogás -a "kezdetek" oldala felõl- nem tekinti öröknek a lelkeket, másrészt nem egyszerûen a lélek halhatatlanságát hirdeti, hanem az egész ember célbaérését, ami elválaszthatatlan Krisztus mûvétõl és amely Isten ajándéka. 1.Ami a spiritizmus ideológiai alapját -a szellemek " örök voltát"- illeti, a Szentírás szerint egyedül Isten örök: az örökkévalóság királya (1. Tim. 1,17), Isten az eget, a földet (Ter. 1,1) s így az angyalokat is a világgal együtt teremtette, az ember pedig a testével együtt kapja a lélek "lehelletét" (vö. Ter 2,7). Minden egyes ember külön-külön is Isten képmása (Ter 1,27), az emberi méltósággal nem fér össze, hogy alélek más-más testet öltsön fel.
2.A spiritizmus és az okkultizmus bizonyos formáiban a szellemek nem személyes valóságok, hanem személytelen õserõk, esetleg a kozmosz, a világ-egész megnyilvánulási formái. Számos természetgyógyász hivatkozik ilyenfajta kozmikus erõkre. - Ez a felfogás a lelket és szellemet az anyag, esetleg az anyagi energia mintájára képzeli el. A két létsíkot pedig nem lehet összekeverni. Az anyagvilág elgondolások-törvények hordozója, ami személyes programozót feltételez, éppúgy, ahogy az emberi kultúra az ember elgondolását és szabad döntését tükrözi. A végsõ ok nem lehet kisebb, mint teremtménye, az ember. A világ mögött nem személytelen szellemek, hanem a világon kívül álló Személyes Isten áll!
3.Isten szava világosan és határozottan tiltja a spiritizmust: "Ne adjon köztetek senki, aki... bûbájosságot ûz, szellemet vagy lelket kérdez, halottakat idéz. Aki ilyet tesz, útálat tárgya az Úr szemében." (Más. Törv. 18,9-13) Veszélyes játék: számos ember jutott el akár egyetlen spiritiszta szeánszon való részvétel után is pszichiátriai kezelésre, igen sokaknál a feloldhatatlan félelem lesz a "fa" "gyümölcse".
Azon állításaikkal, hogy "megszólaltatják"a halottakat. Valójában nincs szó szellemek jelentkezésérõl. A "médiumok" e világ üzenetét közvetítik. A halottlátó" az elhunyt hozzátartozójának emlékképeibõl rakja össze "ismereteit". Keresztény felfogás szerint a halállal a meghalt ember végképp kiszakad ebbõl a világból, transzcendens, világfölötti létrendbe lép át: ott "az Úrral leszünk" (1. Tesz. 4,17). Egyedül Krisztus tért vissza a holtak közül (1.Tessz. 4,14). Semmiféle olyan "channeling" (csatorna) nincs a túlvilágra, mint amirõl a modern spiritizmus (fõleg már a New Age, az Új Korszak ideológiája) beszél. Tegyük hozzá: még ha jelentkezhetnének is a túlvilágon lévõk akkor is méltatlan lenne hozzájuk, hogy egyesek szórakoztatására, mintegy "viccbõl" csak úgy pórázon "elrángassák" õket. Mindez nem fér össze sem a halottak, sem az élõk emberi méltóságával.
A Katolikus Egyház mindig tiltotta a spiritiszta szeánszokon való részvételt. Legutóbb a Hittani Kongregáció 1917. ápr. 24- iki döntésével, amelyet akkor XV. Benedek pápa is megerõsített. Úgy tûnik, az újabb századforduló ugyanazok elé a kihívások elé állította egyházunkat, mint az elõzõ.
Világszerte százezren, hazánkban mintegy százan lehetnek. A spiritiszták nagy példányszámban terjesztik az olyan sci-fi irodalmat, amely ufókról, átalakulni képes szellemekrõl, szellemek visszatérésérõl mesél. megkörnyékezik a gyászolókat, akik szeretnének valamit tudni eltávozott szeretteikrõl. Az élet nehézségeibe belefáradt embereknek- fõként "magasabbrendû" tudásra szomjazó értelmiségieknek, a közép és felsõbb társadalmi rétegek tagjainak különleges kikapcsolódást, extázist, transzállapotot igérnek, ami valóságos ópiumként hat a lelkekre.
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat is!
Nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!
Szellemekre akkor mi a magyarázat?
Arra hogy emberek előre látnak, megálmodnak dolgokat?
Pl: szeptember 11. terrortámadásokat megfestő gyerekek?
Nem vitatkozni szeretnék és legfőképpen nem támadni ill. valakinek a vallását bántani csak válaszokat kapni!
"erõfeszítései által megbillent lelki egyensúlyú beteget kezelnek napjainkban kórházakban és pszichiátriai osztályokon"
Ah! De jó mondat! Tehát akinek az elméje végleg össze van zavarodva, azon már csak a pszichiátria (tudomány) segíthet? Miért a templomi lelkészek csinálják? Megmondom: mert ilyenkor inkább lepasszolják az orvosoknak. Amikor nincs nagy baj, jól eljátszanak, a papok is, meg a new-age-esek is, de a reménytelen eseteket a tudományra bízzák (mintha ők maguk sem hinnének annyira a saját világnézetükben). Persze aztán viták során megy a mutogatás, hogy hány embert nem sikerült a pszichiátriának kigyógyítani.
"Igazában véve egymás mûveire hivatkoznak, így a spiritizmus egyes rétegei végsõ soron körkörösen egymásra épülnek."
A kereszténység rétegei is.
"Tudományosan senki nem igazolta állítólagos "tapasztalásaikat"."
Mint ahogy a kereszténység csodatételeit és egyéb állításait sem.
Kérdező, egyszer szánj rá mondjuk 2-3 évet és olvass egy kicsit az alábbiakból: matematika, fizika, kémia, biológia, orvoslás, genetika, kozmológia, pszichiátria, szociológia. Aztán lehet, a kérdéseid egy részére magad is választ találsz majd. Az iskolában sem véletlenül tanítják, nem szégyen az!
HOGYAN KÉPESEK ÁRTALMUNKRA LENNI AZ ÖRDÖGÖK?
Válasz:
Az ördögök kísértéssel, támadással, ostromlással és megszállással tudnak ártani nekünk.
Magyarázat:
Hittétel, hogy az ősbűn következtében a Sátánnak és angyalainak van bizonyos hatalma az emberek felett (DS 376, DS 789). A szentatyák ebben látják az eredeti bűn egyik legsúlyosabb következményét.
A Sátán és angyalai számtalan eszközzel képesek ártani az embereknek. Ezeket alapvetően öt csoportba sorolhatjuk: kísértés (tentatio), támadás (infestatio), testi megszállás (circumsessio), ostromlás vagy benyomulás (obsessio) és teljes megszállás (possesio). Ha az egyházi szóhasználat nem mindig következetes, annak az az oka, hogy az öt terület nehezen választható el egymástól, ui. vannak átmenetek és valójában csak az emberi életet befolyásoló erősödés mértéke szerint alkotunk mesterséges határokat, de a valóságban az ördög egyetlen tevékenységéről van szó.
• Kísértés (tentatio): Nem minden rendetlen kívánság írható közvetlenül az ördög számlájára. Ezért nem kell ott ördögi kísértésről beszélni, ahol csupán érzéki vágyról, birtoklási ösztönről, gyávaságról vagy rossz társaságról, vagyis önmagunkból és a bűnös világból származó csábító negatív hatásról van szó. Az ördögi eredetű kísértés ui. ezektől mind irányában, mind erejében különbözik. Az ördögi eredetű kísértés mindig súlyos, akkor is, ha eleinte csak jelentéktelennek látszó vétekre ösztönöz. Az ördögi kísértés erőteljes, kitartó és miazmája jobban mételyezi a lelket, mint a merőben természetes eredetű kísértések. A kísértések végső célja (és ez rövid távon megmutatkozik) az Istentől való teljes elfordítás, a pusztítás. Az ördögi kísértést általában nem lehet egzakt módon megkülönböztetni a természetes eredetűtől, de általánosan lehet ismérveket adni: Ha a hit területén jelentkezik egy kétely, az általában nem ördögi eredetű, ha azonban az egész hitletétemény kérdőjeleződik meg egy pillanat alatt, majdnem mindig a Sátán áll a háttérben. A szexuális jellegű kísértés legtöbbször természetes; azonban ha valaki arra érez kísértést, hogy Istent és az Egyházat vádolja, netalán gyalázza, amiért korlátozza ösztöneit, akkor gyakran ördögi eredetű bajról van szó. Az öngyilkossággal és a szándékos gyilkossággal, a természetellenes testi vágyakkal, a megrontással, a mágiával, boszorkánysággal (vudu, mukamba), a sátánizmussal és a spiritizmussal kapcsolatos kísértések mögött szinte mindig ott szokott állni az ördög, nem kizárva a természetes hajlamok és kísértések együttműködő jelenlétét sem. A megfelelő orvosság az azonnali ellenállás, az imádság (kivált a rózsafüzér) és a szentségek (gyónás és a szentáldozás) gyakori vétele; kereszteletlen esetén a keresztség, meg nem bérmált esetén a bérmálkozás.
• Támadás (infestatio): Ebben az esetben az ördögi működés kézzelfoghatóbb. Olyan balszerencse-sorozatok, csapások és kísértések érik ennek során az embert, amelyekből világosan lehet érezni, hogy nem merő véletlenségről van szó. Fokozottabb mértékű támadásnál paranormális jelenségek is mutatkozhatnak, és olykor fény- és hanghatások is jelentkeznek. A megtámadottat rémálmok, látomások és depresszió gyötrik, és folytonosan erősödő félelemérzet keríti hatalmába. A szentek életében viszonylag gyakori jelenség. Ui. ez is egy sajátos kísértés, melynek segítségével az ördög – gyakran, de nem mindig – el akar tántorítani valakit egy nemes és komoly természetfölötti értékkel bíró cselekedettől (pl. megtérés). Felismerését nehezíti, hogy az ördögi támadás nagyon hasonlít ideg- és elmebetegségekhez, és felismeréséhez hívő, de nem babonás szakemberre van szükség. Súlyosbítja a helyzetet, hogy az orvosok (és a papok) többsége nem feltételezi a probléma ördögi hátterét. A megoldás itt is a kísértésnél mondottakkal azonos, de ha lehet, még fokozottabb mértékben. Mindenképpen keresni kell egy mélyen hívő és lehetőleg képzett katolikus papot, aki előtt fel kell tárni minden nehézséget. Emellett orvost is érdemes felkeresni.
• Testi megszállás (circumcessio): A megszállottságnak egy gyengébb változata, amelynél a Sátán csak a testet keríti hatalmába, és oly módon kényszeríti a megszállottat cselekedni, hogy az istenkáromló tevékenységeknek kényszerű eszköze legyen. (Ilyen pl., amikor valaki minden ok nélkül kényszeresen köp, ha templomot, vagy feszületet lát.) A testi megszállás olykor kevésbé egyértelmű, és csupán a betegség makacssága, a megbetegedés körülményei és egyes sajátosságai árulkodnak arról, hogy démoni megkötözöttség húzódik meg a háttérben.
• Ostromlás (obsessio): Ez az ördögi tevékenység a támadás egy erősebb, a megszállottság egy gyengébb fajtájának tekinthető. Az ördög látványosan és teljességgel nyíltan lép fel, és az extrém természetfölötti (vagy paranormális) jelenségek, támadások és kísértések özönével árasztja el az ostromlott embert. Ezen a szinten nem ritka az ördög részéről a fizikai bántalmazás sem. Noha ez a jelenség ritkán a szenteknél is előfordul, az ostromlott ember gyakran már maga tehet bajáról. Oka lehet, hogy a Sátánt önmaga közelítette meg mágia, jóslás, babonaság, boszorkányság, sátánizmus, fekete mise vagy az okkult világ irányába mutatott veszélyes kíváncsiság más megnyilvánulási formáival, de nem ritka, hogy más személyek mesterkedése (átok, rontás, fekete mágia) áll a vész hátterében. Ebben az esetben mindenképpen meg kell keresni a helyileg illetékes megyés püspököt vagy egy katolikus pap ördögűzőt (exorcista). Az ördögi terv része a majdnem általános ellenállás olykor még egyházi körökben is, ezért nem szabad megtorpanni.
• Megszállás (possesio): Ennek is különböző fokozatai vannak, de általánosságban elmondható, hogy a megszállottság lényege, hogy valakinek a testét és személyiségét egy vagy több démon teljességgel lefoglalja. A szabad akarathoz nem férnek ugyan hozzá, de a megszállottnak és közvetlen környezetének életét a szó legszorosabb értelmében pokollá változtatják. Súlyosabb esetekben a megszállott már semmilyen szabadakarati tevékenységet nem tud külsőleg felmutatni, és személyiségének külső jeleit (hangját, szavait, mozdulatait) teljesen eluralja a megszálló hatalom. Megnyilvánulásaiban nagyon hasonlít a tudathasadás (schizofrenia) vagy a nyavalyatörés (epilepsia) tüneteteihez, és a szakember (exorcista, angelologus vagy demonologus) is csak tüzetesebb vizsgálat után tudja bizonyosan diagnosztizálni az ördögi megszállottságot. A megszállott maga már ritkán tud segítségért fordulni, ezért környezetének kell katolikus(!) püspökhöz fordulni, aki köteles kivizsgálni az ügyet. Itt félre kell tenni minden szerénységet, és akár ráménősségig menő kitartással kell követelni a segítséget, hiszen a megszállottság az embert érhető legnagyobb csapás, s gyötrelmeit tekintve nincs az a testi fájdalom vagy lelki kín, amely összemérhető vele. A megszállottságnak jelei is vannak (melyeket az ördög a rejtőzködés fázisában nem, vagy nem mindig és nem együttesen mutat). A Római Rituálé (Rituale Romanum) leírja a megszállottság jeleit, melyekből többnek együtt kell jelentkezni ahhoz, hogy az ördögűző megkapja az engedélyt a püspöktől az ördögűzés elkezdésére. Ezek a jelek a következők:
1. Nem tanult nyelven való beszéd.
2. Távoli vagy rejtett dolgokról való pontos ismeret.
3. Az izmok potenciálját messze meghaladó, vagyis a nemtől vagy életkortól elvárhatónál jóval magasabb fizikai erő.
4. A szent dolgokkal kapcsolatos utálat (bár ezt nem mindig lehet rögtön észrevenni).
5. Emellett számos apróbb jel is megerősítheti vagy felkeltheti a megszállottság gyanúját: infernális gonoszság; gyors fizikai leromlás; megváltozott arcszerkezet és/vagy hang; koraérett vagy hirtelen javult nyelvhasználat és gondolatvilág; paranormális jelenségek: tárgyak távolról mozgatása (telechinezis), gondolatátvitel (telepatia); erős pszichológiai kényszerítő erő és sokszor hirtelen ébredt erőteljes érdeklődés a boszorkányság iránt.
Azonban óvatosnak kell lenni: „Konkrét esetek megítélésénél nem szabad szem elől téveszteni, hogy a gonosz angyalok közvetlen jelenléte és tevékenysége rendkívüli; tehát ritka (…). A rendkívülit és ritkát a hittudósok útmutatása szerint általában nem szabad könnyen és mindenütt feltételezni, hanem bizonyítani kell (miracula non sunt multiplicanda – a csodákat ne szaporítsuk). Ezért az ördögi hatásra gyanús esetben is természeti hatóokra kell gondolni, amíg az ellenkezőjére nincsen súlyos ok. A régiek túlzó ördög-szimatolása épp annyira szélsőség, mint sok modernnek ördög-iszonya. A katolikus igazság középen van. A gonosz szellemek beavatkozása lehetséges; meg is történik nem egyszer, – az Üdvözítő tanítása ebben világos és határozott – de mindig megfelelő természeti és természetfölötti megokolással” (Schütz. Dogm. I. 50.§ 4.).
Szellemekre akkor mi a magyarázat?
Lehet, pontosan ugyanaz, mint arra, amikor valaki azt hiszi magáról, hogy Napóleon. Ilyen az emberi agy, rendkívül hajlamos a hallucinációkra.
Arra hogy emberek előre látnak, megálmodnak dolgokat?
Na, akkor most vegyél egy dobókockát, meg mondjuk 10 embert. Mondd, hogy mindenki gondoljon 1-től 6-ig egy számra. Aztán dobj a kockával. Elég nagy a valószínűsége, hogy valaki ugyanarra a számra gondol, mint amit dobtál. Szerinted ez megálmodás, megjósolás? Hát nem.
Pl: szeptember 11. terrortámadásokat megfestő gyerekek?
A gyerekek sokszor festenek robbanó, pukkanó dolgokat. Mellesleg pont azért a wtc-t, pentagont, fehér házat, stb., mert azok ismertek, nagyok, híresek, szimbolikusak. Tehát a gyerekek ugyanazért rajzolják őket, mint amiért a terroristák támadják, de a két dolog nem egymásból következik. Ha a támadások egy sima, sárga, háromszintes, jellegtelen ház ellen történtek volna, valami eldugott utcában és a gyerekek azt festették volna meg, na, akkor az már tényleg elgondolkodtató lenne!
Ha most valaki a parlamentre irányítana egy repülőt és nem mondjuk a kerepesi út 6.-ra, akkor nem lepődnék meg, hogy ha találnál olyan gyereket az előtte lévő egy évben, valahol az országban, aki pont azt festette meg, hogy a parlament leomlott, ég, robban, stb.
Azt írja a Biblia:
"...Az ilyenek álapostolok, álnok munkások, akik csak a látszatát keltik annak, hogy Krisztus apostolai. S ez nem csoda, hiszen a sátán is a világosság angyalának tetteti magát. Nem nagy dolog tehát, ha a szolgái is az igazság szolgáinak akarnak látszani. Végük méltó lesz tetteikhez." (2Kor 11:13-15)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!