Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisz valaki az "Örök Kárhozat"...

Középút kérdése:

Hisz valaki az "Örök Kárhozat"-ban? Ki tudná fejteni valaki, hogy mi az, és mi alapján gondolja valóságnak?

Figyelt kérdés
Elsősorban bibliai alátámasztásokat és nem fantáziálgatós válaszokat várnék ...

2014. nov. 11. 22:39
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, hogy nem csak én voltam annyira belegabalyodva az "örök" élet és "örök" kárhozat fogalmaiba és 25 évet lebzseltem a vallások eme zsákutcájában és akár az Igével szemben is ragaszkodtam az univerzális teóriához, amiket leginkább a világi irodalom (Dante és Madách) oltottak a társadalomba.


Ha esetleg kimozdulsz majd ebből, akkor javasolom, hogy vizsgáld meg és vedd komolyan az alábbi Igéket is mégpedig azok minden szavát.


Gehennára ítéltettek vonatkozásában:

Luk 12:47 az a rabszolga pedig, aki ismerte az ura akaratát, és nem végezte el, és így nem tett akarata szerint, SOK verést kap.

Luk 12:48 Aki pedig nem ismerte, és így tett verést érdemlő dolgokat, (csak) KEVÉS verést kap, ...


Luk 20:47 felemésztik (felfalják) az özvegyek házait, és színleg hosszan imádkoznak, annál SÚLYOSABB ítélet vár rájuk.


Zsid 10:29 mit gondoltok mennyivel SÚLYOSABB büntetést érdemel az, aki az Isten Fiát lábbal tapossa és a szövetség vérét semmibe veszi, amelyben meg lett szentelve, és a kegyelem Szellemét meggyalázza (durván sérti)


Luk 12:58 Mikor pedig a te ellenségeddel a fejedelem elé mégy, igyekezzél az úton megmenekedni tőle, hogy téged ne vonjon a bíró elé, és a bíró át ne adjon téged a poroszlónak és a poroszló a tömlöcbe ne vessen téged.

Luk 12:59 Mondom neked, hogy NEM JÖSSZ KI onnét, MÍGNEM MEGFIZETSZ mind az utolsó fillérig.


- Hogyan lehet több/kevesebb verés, súlyosabb ítélet, ha egyetemlegesen vég nélküli a tűztó? Mivel magyarázható a Luk 12:59 -ben leírt kijöveteli opció?


Nem azt mondom, hogy nem lesz egy jogos igazító/nevelő fenyítés de ennek célja nem a bosszú, hanem, hogy igazságot tanuljon a gonosz:

Ézs 26:10 Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát.


- Mi célja lenne egy vég nélküli kínoztatásnak vagy - ahogy a Jehova Tanúi vélik - egy végérvényes megsemmisülésnek?

Ézs 57:16 Mert nem örökké perlek, és nem mindenha haragszom, mert a lélek előttem megepedne, és a leheletek, akiket én teremtettem


Ha nem végnélküli a gyehenna akkor értelmet nyernek az alábbi Igék is:

1Ján 2:2 és Ő (maga) az engesztelő áldozat a vétkeinkért, és nem csak a mienkért egyedül, hanem az EGÉSZ VILÁGÉÉRT is


1Tim 2:3 mert ez eszményi és tetsző a mi megmentő Istenünk előtt,

1Tim 2:4 Aki azt akarja, hogy MINDEN ember üdvözüljön és eljusson a való igaz¬ság felismerésére.

1Tim 2:5 Mert egy Isten van, és Közbenjáró is egy Isten és az emberek között: az Ember Krisztus Jézus,

1Tim 2:6 Aki ELEGENDŐ váltságdíjként Önmagát adta MINDENEKÉRT (a tanúságtétel a maga idejében).

(márpedig tudjuk, hogy Isten véghezviszi minden akaratát)


1Tim 4:10 (hiszen ezért fáradozunk és szenvedünk gyalázatot), hogy az élő Istenre várunk reménykedve, Aki MINDEN EMBER MEGMENTŐJE, kiváltképpen a hívőké.


A hívők elsőbbsége nem vitás, de számomra a Minden Ember se. Mit gondolsz arról a mentőalakulatról akikről a híradóban azt hallod, hogy egy süllyedő hajóról minden embert megmentettek, de megtudod, hogy igazából az emberek fele elsüllyedt? Ugye Krisztusról nem gondolhatod ugyanazt?


Vissza a gyehennához...

- Miként maradhat fenn a gyehenna, amikor minden térd meghajol Krisztus előtt?

1Kor 15:24 végül pedig a befejezés, amikor átadja a királyságot az Istennek és Atyának, amikor hatásképtelenné tesz minden uralkodót, minden hatalmat és hatóerőt.

1Kor 15:25 Mert addig kell Neki uralkodni, amíg minden ellensége lábai alá nem kerül.

1Kor 15:26 Utolsó ellenségként a halált törli el.

1Kor 15:27 Mert mindent a lábai alá rendel. Amikor pedig azt mondja az Ige, hogy minden neki lesz alárendelve, nyilvánvaló, hogy Az, Aki a mindenséget Neki alárendeli, kivételt képez.

1Kor 15:28 Amikor pedig a mindenséget Maga alá rendeli, akkor Ő, a Fiú is alárendelődik majd Annak, Aki a mindenséget Neki alárendelte, hogy az Isten legyen minden mindenekben.


- Ha utolsó ellenség a halál - tudjuk, hogy a tűztó a második halál - is eltöröltetik akkor ez hogy passzol az Örök Gyehenna felfogáshoz? Isten tökéletes Igazságosságával az nem egyeztethető, hogy az utolsó üdvözülő és a legkevésbé gonosz elítélt közt fennálló hajszálnyi különbség ennyire drasztikusan eltérő végnélküli sorsot osszon.


És egy utolsó:

Róm 11:36 Bizony Őbelőle indul ki, Őrajta halad át és Őbelé tér vissza a mindenség...

- Ugye Te se gondolod, hogy Gyehennástúl fog visszatérni "Őbele" a mindenség??

2014. dec. 4. 23:38
 22/24 anonim ***** válasza:

Akkor szerinted hogy lesz? öt perc után vége a gyehennának? Utána mi lesz a gonoszokkal? ők is élnek boldogan, megtisztulva? Nem hinném.

Az Ézs 26:10 pont azt igazolja, hogy nem nyerhet kegyelmet, a(ki) gonosz (marad, és kitart ebben).

Az Ézs 57:16 azokra vonatkozik, akik megtérnek. Akikkel az Isten azért bajlódik, mert tudja, hogy visszatérnek hozzá.


Nem tudok azonosulni ezzel a tanítással továbbra sem. A logikád alapján a sátánnak is meg kellene tartatnia, de asszem ehhez nincs mit hozzáfűzni.


A gyehennában szerinted nem hajolnak meg Krisztus előtt. Nem azt kell ezalatt érteni hogy egyfolytában hajlongnak előtte.


"- Ha utolsó ellenség a halál - tudjuk, hogy a tűztó a második halál - is eltöröltetik akkor ez hogy passzol az Örök Gyehenna felfogáshoz? Isten tökéletes Igazságosságával az nem egyeztethető, hogy az utolsó üdvözülő és a legkevésbé gonosz elítélt közt fennálló hajszálnyi különbség ennyire drasztikusan eltérő végnélküli sorsot osszon. "


Ebből látszik, hogy egyáltalán nem érted az udvözülés mikéntjét. Nincs ilyen, hogy legkevésbé gonosz.

Az üdvösség alapvetően az istenhez való viszonyuláson múlik. Az engesztelő áldozat azért kellett, hogy Isten az igazságának megsértése nélkül állíthassa vissza az örök rendet úgy, hogy abba az ember is bekerülhessen.

Namost hogyha én gonosz vagyok, elutasítom a kegyelmet, nem fogadom el Isten uralkodását, akkor mi alapján üdvözítsen engem?


Értem én, hogy emberileg lehetetlen ezt feldolgozni, de nem is kell. Nincs rá szükség.

Egy válaszrészletem: "Nem az számít, hogy az emberek mit mondanak. Ha én ezen elmélkedek, akkor mindig Jézus Krisztus nézőpontjából vizsgálom a dolgot. Ugyanis csak az számít, hogy ő hogyan dönt. Itt nem részletezem hogy ezzel kapcsolatban milyen dolgok zavarnak engem szellemileg, de hogyha hiszünk abban hogy az Isten szeretet, akkor az ő oldalán nem lehet ok az elkárhozásra, akkor sem, ha az illető nem tudott megtérni. Ok csak az ember oldalán lehet.

Vannak dolgok, amiket nem tud összerakni az ember, például még régen olvastam Lester Sumrall látomását a pokolról, és gondoljunk bele, ha tényleg papírforma szerint úgy csinálná Isten a dolgokat, ahogy abból ki lehet venni, akkor szép számmal lennének emberek, akiknek fogalmuk nem lenne, hogy miért kerültek a pokolba. Állítólag ezért halt meg Jézus, hogy ne legyen ilyen, mert más oka nem volt rá.

Ha az Isten végig tudja nézni, hogy egy ember a saját hibáján kívül kárhozik el, akkor semmi szeretet nincs benne. Igazság és jogosság lehet, de szeretet nincs. Akkor a többi embert miért mentené meg? A többi az duma. Szerintem nem nézi végig. A földi szenvedést ne keverjük ide, mert az egy kicsit más. Például véget ér. Igazából meg kell jegyezni, hogy Isten és ember közötti bármilyen pozitív tranzakció csakis a szereteten alapulhat, mert tartozni nem tartozik Isten senkinek sem. Nincs az ember abban a helyzetben, hogy az Istent megítélje. Ezért írtam, hogy Ő a végső biztosítéka mindennek. Amit az előbb írtam, az egyszerű ténymegállapítás volt. Lehet egy kicsit arrogánsnak tűnök, ennek is megvan a maga oka."

2014. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

# 22


Szabad nekünk eltérő felfogással bírnunk...


A "tanítás" definíciót viszont elutasítom, ugyanis eszem ágában nincs tanítani a gondolataimat és azon túl, hogy megpróbálom ráirányítani a figyelmet pár dologra, ami a klasszikus felfogás homályában eltöltött cca 30 évem után, számomra megvilágosodott.

2014. dec. 10. 03:26
 24/24 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne szabad. A tanítás szót is nyugodtan kicserelhetjuk mondjuk meglátásra, vagy véleményre, én ezek szinonimájaként is szoktam használni ezt a szót.

Mindazonáltal érdekel hogy akkor szerinted pontosan hogy lesz?

2014. dec. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!