Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisz valaki az "Örök Kárhozat"...

Középút kérdése:

Hisz valaki az "Örök Kárhozat"-ban? Ki tudná fejteni valaki, hogy mi az, és mi alapján gondolja valóságnak?

Figyelt kérdés
Elsősorban bibliai alátámasztásokat és nem fantáziálgatós válaszokat várnék ...

2014. nov. 11. 22:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

# 10 -nek


Semmit nem áll szándékomban senkire ráolvasni. Engem megdöbbentett amikor rájöttem, hogy a "kárhozat" szó mögött nem büntető közeg fogalma van. Annyira univerzális a felfogás, hogy szerettem volna olyan embert meghallgatni aki úgy gondolja ahogy én is gondoltam korábban. Akinek nem inge ne vegye magára.

Ugyanúgy megrázó felismerés volt számomra az is, hogy az aion szó nem jelenthet végnélküliséget de azt nem terveztem itt megvitatni, mert arra a legtöbb vallás ugrik és nem célom az összezavarás.


Az alapoknál valóban tévelyegtem, de akkor sem igyekeztem vádlói szerepkörbe lépni, amit neked se ajánlok, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor nem áll szándékomban megfosztani tőle. Semmi bajom nem lesz abból, hogy Te tévelygőnek kiáltasz ki pár tucat írott sor alapján, tulajdonképp magadat minősíted vele.


Amiket idéztél, azokon a helyeken egyetlen fordító se használta a "kárhozat" szót. Pl a aioni "kolaszisz" (koladzó főnévi alakja vagyisgy:fegyelmezés) fogalmat egyértelműen az elmarasztaló ítélethozatal végrehajtásaként tartom számon, ami minden bizonnyal a tűztóban (gyehennában) valósul majd meg.

2014. nov. 13. 16:54
 12/24 Szeressük egymást ***** válasza:

Szánombánom, hogy letévelygőztelek.

Elnézést. :-)


A Máté 25:46-ban az "aioniosz"-nak egyrészt azért biztos, hogy örök a jelentése, mert egy mondatszerkezetben az élethez is és a büntetéshez is az örök "aionosz" jelző van kapcsolva: aionosz dzoé=örök élet; aionosz kolaszisz=örök büntetés. Ha valaki letagadja, hogy itt a büntetés az nem örök, akkor azzal azt is állítja, hogy az igazak sem fognak örökké élni. Nonszensz!


Másrészt. Lehet az aion-t világkorszaknak fordítani, és azért beszélt Jézus aion végéről. Az aioniosz az pedig világkorszak(ok)on átívelő. A nagy nap ítélete után milyen világkorszak lesz tudod-e?

Örökkévalóság, mivel idő többé nem lesz.

2014. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

# 12 el van nézve :-))


... és elárulom, hogy tiszteletet is ébresztett bennem a bocsánatkérésed.


Az aion előfordulási helyei a végnélküliséggel ellentétes értelemre engednek következtetni. Nem azért idézek az alábbiakban, hogy meggyőzzelek, mert a "mellénk hívott" (parakletosz" Szentszellem az ami elvezet az igazságokra én csak figyelmedbe ajánlom megvizsgálásra, a teljesség igénye nélkül (Vida Sándor fordításából):


- Mt 12,32 ... de ha a Szent Szellem ellen szól (leszólja), nem nyer bocsánatot sem ebben, sem a jövendő "aion"-ban


-Máté 13:22 Amely pedig a tövisek közé esett, ez az, aki hallja az igét, de e "aion"-nak gondja és a gazdagságnak csalárdsága elfojtja az igét, és gyümölcsöt nem terem.


- Máté 13:39 Az ellenség pedig, aki a konkolyt vetette, az ördög; az aratás pedig a "aion" vége; az aratók pedig az angyalok.


- Máté 13:40 Amiképpen azért összegyűjtik a konkolyt és megégetik: akképpen lesz a "aion" végén.


- Máté 13:49 Így lesz a "aion" végén is: Eljőnek majd az angyalok, és kiválasztják a gonoszokat az igazak közül.


- Máté 24:3 ... és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a "aion" végének?


- Máté 28:20 ... és íme én ti veletek vagyok minden napon a "aion" végezetéig. Ámen!


- Luk 18:30 Aki sokszorta többet ne kapna ebben az időben, a jövendő "aion"-on pedig "aionosz" életet.


- Luk 20:34 És felelvén, monda nekik Jézus: E "aion"-nak fiai házasodnak és férjhez adatnak:

Luk 20:35 De akik méltókká tétetnek, hogy ama "aion"-t elvegyék, és a halálból való feltámadást, sem nem házasodnak, sem férjhez nem adatnak:


- Róm 12:2 és nehogy hozzáidomuljatok ehhez a "aion"-hoz, hanem gondolkozás(mód)otok megújulásával alakuljatok át úgy, hogy megvizsgáljátok, mi az Isten akarata, mi az ami jó, kedves és tökéletes,


- 1Kor 2:6 bölcsességet ugyan szólunk a tökéletesek között, de nem ennek a "aionnak" a bölcsességét, sem nem e "aion" vezetőiét, akik elpusztulnak,


- 1Kor 2:8 amelyet senki e "aion" vezetői közül nem ismert, ...


- 1Kor 3:18 Nehogy valaki becsapja magát, ha valaki azt gondolja, hogy bölcs tiköztetek ebben a "aion"-ban legyen bolond, hogy bölccsé lehessen,


- 1Kor 10:11 ezek pedig előképszerűen estek azokon, megírták pedig a mi okulásunkra, akikhez a "aionok" vége elérkezett.


- Gal 1:4 aki önmagát adta a bűneinkért, hogy így kiemeljen minket a jelenvaló gonosz "aion"-ból a mi Istenünk és Atyánk akarata szerint,


- Ef 1:21 felül minden fejedelemségen és hatalmasságon és hatóerőn és uraságon és minden név fölé nemcsak ebben a "aion"-ban, hanem az eljövendőben is,


- Ef 2:2 amelyekben egykor jártatok a "aion" folyása szerint, a levegőbeli hatalomnak az engedetlenség fiaiban most működő szellemnek fejedelme szerint,


- Ef 2:7 (azért), hogy megmutassa az eljövendő "aion"-okban (TÖBBES SZÁM!!!)a kegyelmének túláradó gazdagságát hozzánk való jóság(osság)ában, Krisztus Jézusban,


- Zsid 1:2 ezekben az utolsó napokban szólt hozzánk a Fiúban, akit mindennek sorsrészesévé rendelt, aki által a "aion"okat (TÖBBES SZÁM!!!) is alkotta,


- Zsid 9:26 mert akkor sokszor kellett volna szenvednie a világ (alapjainak) levetése óta, de most egyszer jelent meg a "aion"-ok (TÖBBES SZÁM!!!) bevégződésén, hogy eltörölje a vétkeket áldozata által,


- Zsid 11:3 a hit(hűség) számára érthető, hogy a "aion"-okat (TÖBBES SZÁM!!!) Isten beszéde illesztette egybe, úgy, hogy a láthatatlanból lett a látható.


Nem akarok semmit belemagyarázni, próbálgasd behelyettesíteni az "aion"-t az "örökké" szóval. Nem fog menni, mert az az "örökké" amit "aion"-nak nevez az Ige az teremtetett és van vége. Ami még érdekesebb, hogy több is van belőle. Hogyan lehet több örökkévalóság? :-))


Figyelmeztetésképp idézném a Róma 2:5-öt Balázs Károly (az Újszövetségi Szómutató szótár szerzője) fordításából:

"Bizony, keménységed és nézetváltozásra nem hajló szíved szerint gyűjtesz magadnak haragot az Isten igaz ítélete és haragja kinyilatkoztatásának napjára"

Ne így legyen, az elnézéskérésed alapján remélem, hogy nézetváltozásra is szabad vagy.



Úgy gondolom, hogy nem felségsértő ezt a furcsaságot v8zsgálni, különös tekintettel 1Kor 15:24-28 -ra

2014. nov. 14. 23:41
 14/24 Szeressük egymást ***** válasza:

Ahhoz, hogy nézetet változtassak, kellene másik nézet is, de én nem látom azt, hogy a 12. válaszomban leírt jelentése az aion-nak, ne illene bele a 13. válaszodban felsorakoztatott igehelyekbe.

Én sem mostam eddig össze az aion és az aionosz jelentéseit.

2014. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Szeressük egymást ***** válasza:

A Zsidó 6:2-ben az alapkö amire a hitünket kell építeni: "aioniosz krima" = örök ítélet.

Ez a végső ítélet a nagy fehér trónnál lesz.


Ide csak a hitetlen halott emberek fognak megjelenni. Az ő sorsuk a tűz tava lesz, és az Istentől való örök elválasztás. Ezt az állapotot nevezem én örök kárhozatnak.

2014. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy különbséget teszel az aion főnév és az abból képzett aioniosz melléknév között az értelmi spektrumát illetően? Úgy gondolod, hogy a melléknévi alakban egy fogalom jelenthet végnélküliséget amikor a főnév alakja semmiképp, mivel teremtés következtében létbe jött dolgot takar, amiből ráadásul több is van legalább egy jelenlegi és egy következő, sőt rengeteg helyen a végéről tájékoztat Urunk? Bocsájts meg nyíltságomat, de ez számomra annyira idegen, mint ha arról akarnál meggyőzni, hogy a fagy hideget jelent, de a fagyos viszont meleget :-)

Persze az is lehet, hogy én nem értem amire gondolsz, ez esetben türelmedet és pontosításodat kérem.

2014. nov. 15. 23:18
 17/24 Szeressük egymást ***** válasza:
Jól látom, hogy ezzel az érveléseddel megint oda lyukadunk ki, hogy a te logikád alapján a Máté 25:46-ban az igazak jutalma nem is örök élet?
2014. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Mt 25:46 -ba "aioniosz" élet szerepel és mivel az "aion" szó biblikus előfordulása kizárja a végnélküliséget így ehhez igazítom az "aioniosz" fogalmát is. A szó értelmi tartalmát nem tudnám definiálni és a Vida Sándor által használt lét-, vagy világ- "korszak" fogalmat se pártolom, de nincs elképzelésem alternatívát illetően.


Úgy saccolom, hogy addig a bevégződésig tarthat az "aioniosz" Élet, amiről Pál ír:

1Kor 15:24 "végül pedig a befejezés, amikor átadja a királyságot az Istennek és Atyának,..."


Az előző kommentben leírt kérdésekre számíthatok válaszodra?

2014. nov. 17. 00:00
 19/24 Szeressük egymást ***** válasza:

Szia!

Nem akartam szótárból válaszolni, mivel én a görög nyelvtanból csak okoskodni tudnék mert nem tanultam. Viszont megkérdeztem egy teológus barátom, hogy mi a különbség az "aion" és az "aioniosz" között. Csak úgy futtában válaszolt és nem nézett utána a ragozásnak, de azt mondta, hogy az aion korszakot jelent.


Az aioniosz pedig a többesszámú alakja: korszakok.

Jelenti azt is amit már fentebb írtam: korszakokon át. Vagyis nem szó szerint, hanem kicsit magyarosítva a korszakokon át azt jelenti, hogy: örökké.

2014. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én a Biblia alapján egyértelműnek látom az örök kárhozat létét. Szerintem nem érdemes ezzel vitatkozni, ha valaki komolyan veszi. Meg ha valaki hisz Jézusban mint megvaltoban, akkor nem látom értelmét ezen rugózni.


Gyakorlati megvilágításban, ha valakinek volt már dolga komolyabban démonnal, akkor az nem is gondolhatja másként, mint hogy az ilyen lények számára egy méltó büntetés van, a gyehenna örökké izzó tüze. Persze meg is lehetne semisiteni őket, de én abszolút igazságosnak érzem ezt is. Szerintem a gyehennában a kin nem Istentől származik, hanem a gonosz lények egyszerűen a saját eszenciájukat élik át örökké.


Az embereknél meg az van, hogy az ítéletét Istenre kell bízni, ugyanis nincs értelme vitatkozni vele. Az Istent a szeretete vitte a megmentesre, kötelezve ugyanis nem volt rá, én legalábbis úgy érzem, hogy nem lehet az Istennel szemben vádat megfogalmazni. Az ember szelleme jelzi ezt. Szerintem egyértelmű, hogy ember nem kárhozik el, ezalatt ertem azt hogy ha meg lehet menteni, alkalmassá lehet tenni valahogy az örök életre, akkor nem fog elkárhozni.

Az ugyanis irreális, hogy az Isten szeretete hirtelen eltűnne mondvacsinált okok miatt, ha egyszer vállalta a kereszthalált. Én nem tudom megítélni ezeket a dolgokat, sajátos szellemi problémák miatt, de az biztos hogy a legtöbb embernek van választási lehetősége, és láthatjuk, hogy nem elhanyagolható részük már a démonok szintjéhez konvergál. Elég a diktatorokra, meg a kiszolgaloikra gondolni. Meg a történelem számos monentumara, szereplőjére. Akiről meg kívülről nem tudom megmondani hogy milyen (márpedig általában nem lehet), annál mit gyotrodjek én azon, hogy mi lesz vele? Nem én vagyok a Szentlélek.

2014. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!