A Jehova Tanúival szemben hogany zajlik egy rendőri intézkedés?
Valaki fentebb idézett egy bibliaverset a JT-k hamisított bibliafordításából, az ÚVF-ből, így:
"Róma:13:1:"minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak,mert nincs hatalom,csak Istentől,a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában" "
Nos ez a félmondat: "a maguk viszonylagos állásában" nem szerepel a Bibliában, csak a JT-k hamisították oda, hogy igazolják az államellenes mentalitásokat. Hasonlítsd csak össze bármelyik másik bibliafordítással, akár az eredeti görög szöveggel, ez a részlet nem szerepel sehol!
Kedves utolsó, tényleg, ellenőriztem, és nincs ott a már említett szókapcsolat.
Jehovásgeccik, nektek semmi se szent? A Bibliát is átírjátok, hazug judeobolsevik söpredék?
"az, hogy felálj egy olyan vers és zene alatt, ami nem Istent dícsőíti, tisztelegj egy olyan zászló előtt, ami nem Isten országának zászlaja, vagy az, hogy ne lopj, ne csalj, ne hazudj, stb."
Ismered egyáltalán a Himnuszt, te rokkant agyú abortuszmaradvány? Ha az én társaságomban nem állnál fel, vagy rákezdenél erre a hazaáruló komcsi szövegre, a saját taknyodon csúsztatnálak az intenzívre, te állat.
Szia!
Szerintem egy igazoltatás, vagy közúti ellenőrzés nem lehet probléma. A probléma abból lehet, amit a Bibliában így olvasunk: "Felelvén pedig Péter és az apostolok, mondának: Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek." (Csel 5,29). Vagyis ha a "földi hatalom" olyat vár el az embertől, ami Isten parancsával ellentétes. Úgy gondolom ez nem csak Jehova Tanúinak lehet problémás, hanem minden - a Bibliát komolyan vevő - keresztény embernek.
Üdv. Péter
"kedves utolsó. erős az önkritikád, látjuk"
Légy magvatlan, bolsevik idióta.
Mi a lényeg? A lényeg ez: feladatunk nem evilág szerint, de evilágban élni, és hatni a környezetünkre (Mt 5:13-14, Jn 17:15, Fil 2:15).
Ami a hatalomhoz való hozzáállást illeti, minden hatalom Istentől van (Róm 13:1-7, 1Pt 2:13-14), és - optimális esetben - a közigazgatás feladatait ellátók istenadta funkciót töltenek be istenadta tehetséggel. Istennek való alárendeltségben, a közjó érdekében, a nép pedig a jó kormányzatért Istennek ad hálát. (Ez nem naiv vágyálom, voltak idők, amikor a királyok „Isten kegyelméből" voltak azok, akik voltak, és akiket egyszerű prédikátorok megfeddhettek, ha elfeledkeztek a Királyok királyáról.) Manapság sok vezető funkcióba került ember a tehetségével és a helyzetével nem Istent, nem országát, hanem önmagát szolgálja.
Bár mennyei állampolgárok is vagyunk (Fil 3:20, Ef 2:19), kötelességünk a társadalmi rendért és igazságosságért imádkozni, és életvitelünkkel is küzdeni érte (1Tim 2:1-2, Tit 3:1-2). Ha az apostol ezt a hozzáállást követelte a pogány Római Birodalom idején, akkor a mai demokráciák korában sem lehet más a hozzáállásunk. Ha evilági feladatunk, talentumunk a közigazgatásba hív, és a fennálló rendszer sem keresztényellenes diktatúra, akkor Isten nevében és lelkiismeretünk tisztaságához ragaszkodva (Csel 5:29) végezhetjük a dolgunkat, jótékony hatást gyakorolhatunk világunkra (Róm 16:23).
Igenis van különbség rendszer és rendszer között, s ezt a keresztényeknek kellene a legjobban tudni, hiszen régen és helyenként ma is sok országban diszkriminálják őket - de nem mindig és mindenhol.
A újkori és legújabb kori nagy evangéliumi ébredések története mind Jézus társadalomátalakító hatalmáról szól, aki egész országrészeket ki tud szabadi-tani az ördög hatalmából és meg tud tisztítani minden fertőtől. Ilyesmire azonban mindig csak azok kaphattak és kaphatnak felhatalmazást, akik számára Jézus Krisztus maga az Úr Isten (1Kor 12:3.13, Fil 2:11, Mt 28:18).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!