Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem segített meg az Isten, ha...

Nem segített meg az Isten, ha lenne ezt nem hagyta volna?

Figyelt kérdés

Nem is tudom,hogy kezdjem. BA diplomát 4-re csináltam meg.

20 év volt ebben, és 4 lett. Mire eljutottam idáig, a családom kikészített idegileg, teljesen tönkrementem.

Amikor meg produkálni kell magamat akkor nem tudom mert egy meggyötőrt ember lettem. Amit csinálok 6-7 éves korom óta csinálom. Nem tudom feldolgozni, hoyg 4-t kaptam. Ebből sose kaptam ennyit. Mindig 5-t kaptam. Ha lenne Istnem ezt nem engedte volna, hogy a testvérem és az apám tönkre tegyen. Egy élet volt ebben !!!

Most kezdem az MA-t...


Isten nem látta, hogy mennyit küszködtem, szenvedtem mire idáig is eljutottam ? és pont a családom miatt kellett ilyen jegyet kapnom ? xanaxot szedek...annyira kikészűltem.


2014. okt. 12. 11:01
1 2
 11/17 sandor76 ***** válasza:

A jw.org-on olvashatsz ebben a temaban is.

Most pont errol van egy cikkben szo.

2014. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozol? Miben mélyedsz el, mi az,ahol nem a jegy számít, hanem hogy megismerjél, tudjál valamit? Mit szeretsz csinálni? Milyen kifejezésformát gyakorolsz? (írás, zene, tánc, rajz, festés?) ezek azok a kérdések, amelyek 10 év múlva meghatározóak lesznek az életed szempontjából. Az hogy hányast kaptál, soha senki sem fogja megkérdezni, senkit sem fog érdekelni, téged sem.
2014. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
üdv, Isten vajon nem látta, hogy mennyit küszködtél? de, és most is látta. a kérdés az, hogy te kérted-e őt, hogy segítsen? beszélgettél-e vele, elmondtad-e neki a gondjaidat, örömeidet? mert ha nem, nem jogos Őt számon kérned, mert Jézus szerint: mindenki a ki kér, kap, és aki zörget, annak megnyittatik. a bibliában van egy rész, ahol erről ír: egy asszony éjjel zörgetett a boltosnál kenyérért, mert nem volt neki, viszont vendégei érkeznek. a felébresztett boltos elzavarta. de az asszony megint felébresztette, megint kért. a sokadik után a boltos úgy gondolta, egyszerűbb, ha ad egy kenyeret az asszonynak, és utána aludhat nyugodtan. érdekes a példa, de Isten is azt mondja, hogy zörgess. ha nem nyílik meg: zörgess. ha utánna se, zörgess. biztos lehetsz benne, hogy Isten válaszolni fog neked, de nem biztos úgy, ahogy te arra számítassz. mi van például, ha ez a kapott jegy oda vezet, hogy elköltözöl otthonrol,megismersz valakit, összeházasodtok, boldogan éltek. akkor vajon rossz dolog volt a 4-es? lehet, ha 5-öst kapsz, máshogy alakul az életed, de ezt csak évek hosszú sora után lehet majd lemérni csak. sokan bosszankodtak, pl legutóbb, aki lemaradt arrol a repülőgépről, amelyiket lelőttek ukrajnába: nincs Isten, egész évbe dolgozok, most mennék haza a családomhoz, és lekéstem a gépem. nem látja Isten, hogy mennyit küzdök értük? mennyivel másképp gondolkozott viszont este, mikor látta a híradóba, lelőtték azt a gépet, amin utazott volna, mindenki meghalt. van Isten. gondolhatta, és azt is, hogy nem szabad elhamarkodottan ítélni. az, ami első ránézésre rosznak tűnik, nem biztos, hogy rossz, és ami jónak tűnik, nem biztos, hogy az. hogy örültek a titanic tulajai: elsülyeszthetetlen hajónk van, mennyi hasznot fog ez nekünk termelni. valójában nem így lett. összefoglalva: minden alkalommal zörgess Istenhez, és amíg a válaszra vársz,olvasd a bibliát, hogy felismerhesd a választ.
2014. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as, az a szép az életszemléletedben, hogy veled bármi történik, mindig bele tudod magyarázni, hogy ez isten akarata volt, és majd hosszútávon tuti baromi jó lesz. na most vannak hívők, akik végigszenvedik az életüket, abban bízva, hogy "bezzeg majd a mennyországban". Téged mi motivál? az, hogy a jóistenke mindent megold neked az életedben, vagy attól félsz, hogy különben rossz lesz neked, miután meghaltál?
2014. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
üdv, mivel a halál az élet ellentéte, a nem létezés helye, ahol semmit nem érzékelünk, időt sem, semmit., így ez nem motivál. Azt viszont szeretem nézni, hogy mit cselekszik velem a Teremtő, igen, ahogy próba jön, próba megy, az idő telik, ez a világ változik, és én is változom.
2014. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A te esetedre is igaz Salamon mondása, és megállapítása:

Prédikátor 9:11

Gondolatban visszatértem, hogy lássam a nap alatt: nem a gyorsaké a futóverseny, nem az erőseké a harc, sem a bölcseké az eledel, sem az értelmeseké a gazdagság, és a jóindulat sem azoké, akiknek ismeretük van; mert bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiukkal.

2014. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Isten jót akar neked. Nem Ő értékel téged alul. Hagyta, hogy ez törtrénjen. Hagyta, hogy ez történjen, mégpedig azért, hogy észrevedd azt, hogy mennire függsz mások véleményétől, és ez miatt a Xanaxtól. Isten véleményére hagyatkozz, ne a tesóéra, meg a szülőére. Felnőtt vagy. Ne légy excentrikus személyiség. Légy önmagad. A dolgok maguktól folynak. De te evezel. Te vagy a hullámlovas. Az Úr áldjon!
2014. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!