Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a férjem nem szeret . Bűn...

Ha a férjem nem szeret . Bűn a vállás?

Figyelt kérdés
A férjem ,sokszor mérges pedig nem piszkálom,ha a munkehelyén ha felhívom bunkó és lekezelő,ha rossz napja van húzzam meg magam.Azt mondta nekem ,hogy jöjjek haza anyukámhoz mert neki rosszkedve van és mérges.Pedig én nem bántottam ,nem piszkáltam alkalmazkodtam. Nem hív ,nem keres .Akkor ez nem az én bűnöm ha elvállunk?
2014. okt. 5. 17:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jézus nem orrolta meg a váló zsidókat. Nem mondta, hogy bűn, sokkal inkább gyengeség, keménység:


Mt 19,8

Monda nékik: Mózes a ti szívetek keménysége miatt engedte volt meg néktek, hogy feleségeiteket elbocsássátok; de kezdettől fogva nem így volt.

2014. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem válj el minél hamarabb, mert a kutyából sosem lesz szalonna. Az életed csupa szenvedés lesz mellette. De ne gondolj rá soha haraggal.
2014. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyet értek a 9. válaszolóval :)
2014. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 munyamunya ***** válasza:
60%

Ahogy a bibliai idézetekből is látható, az egyetlen, Isten előtt elfogadható indok a válásra a házasságtörés. Ha a férjed nem csalt meg, nem lépett félre, "csak" nem kedves veled, akkor meg kell maradni abban az állapotban, amiben vagy, vagyis továbbra is férjes asszony vagy, még ha most nem is vagytok egy fedél alatt. Nem kereshetsz másik férfit, nem léphetsz bele új kapcsolatba.


A házasságot csak a halál bontja fel, a megcsalás pedig ezzel egyenértékű, mert a törvényben halálbüntetés van kiszabva rá. Aki félrelép, olyan, mintha meghalt volna, és a házassági szövetség ekkor felbomlik. Más mód nincs erre.

2014. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A "törvényben" halálbüntetés van, de ez nem jézusi szellemiség, ez ószövetségi. Aki keresztény annak nem az Ószövetség szerint kell élnie, hanem az Újszövetség szerint. Milyen Isten már az, aki halomra gyilkolja az embereket?


Kérdező figyelembe se vedd az ilyen Jehovások dumáját. Ha szenvedsz és nincs mód a kapcsolat helyrehozására, akkor válj el.

2014. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 szp72 ***** válasza:

A katolikus egyház tanítása szerint a keresztények közötti házasság felbonthatatlan, vagyis elválni még szükség esetén el szabad, de újraházasodni mással már nem. Viszont ha felmerül a gyanú, hogy egy házasság valami kizáró okból igazából nem is jött létre, s ezt az egyházi bíróság megállapítja, akkor újból lehet házasodni, mivel az első nem is volt az.

Ilyen kizáró ok például, ha valamelyik fél a szertartáson azt hazudja, hogy szereti a másikat. Ha a férjed akkor valóban még szeretett, akkor ezen a címen nem érvényteleníthető, de más kizáró okok is lehetnek.

2014. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!